WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: анатомія і фізіологія статевих органів людини - Реферат

це майже неможливо. (Хоча хірургічна операція, яка дозволяє вивести назовні якусь долю внутрішньої, прихованої, частини стовбуру пенісу дійно дає змогу дещо подовжити його зовнішню частину, але розмір цієї добавки не може бути скільки-небудь значним, що робить таку операцію, у більшості випадків, невиправданим ризиком.) Проте, доктор Рут К. Вестхаймер вказує на один реальний засіб, яким, правда, можуть скористатися тільки люди з надмірною вагою. Вона стверджує, що схуднення на кожні 12 кг дає можливість подовжити пеніс на 2,5 см. Бо саме настільки зменьшується при схудненні шар жиру на лобку, вивільняючи сховану у ньому зовнішню частину стовбуру пенісу. (6 .С.219)
Мошонка (калитка) - шкіряний мішечок, розташований під пенісом і вкритий рідким волоссям. В мошонці знаходяться яєчка (тестикули). В стінці мошонки є шар м язів, які при сексуальній стимуляції, фізичних вправах чи під впливом холоду скорочуються і притискають яєчка щільніше до тіла. Під впливом високої температури м язи мошонки розслабляються і яєчка звисають нижче, віддаляючись від тіла. Ці рефлекси мошонки мають значення для напрацювання яєчками сперматозоїдів, оскільки для цього процесу є важливим дотримання стабільного температурного режиму. Він регулюється шляхом захисту яєчек від холоду притисканням їх до теплого тіла; від високої температури - віддаленням їх від теплого тіла і збільшенням поверхні шкіри, що краще розсіює тепло. (Як відомо, у нормі температура тіла людини - 36,6 градуса за Цельсієм. А температура, яка підтримується у мошонці - 34 - 34,5 градуса.)
Ущільнення мошонки при сексуальному збудженні і під час фізичних вправ захищає яєчка від ушкоджень.
5.Внутрішні статеві органи чоловіка - це яєчка, придатки яєчка, предміхурова залоза, сім яні міхурці і куперові залози.
Яєчка є парною залозою, що в нормі має знаходитися у мошонці. (Вони опускаються туди через спеціальні канали з тіла ембріону в останні місяці його розвитку. Якщо цього не відбувається, яєчка не можуть нормально розвиватися і деградують. Якщо це станеться з обома яєчками, чоловік в майбутньому буде безплідним.)
Розмір яєчок дорослого чоловіка приблизно 5*2*3 см. Одне яєчко завжди звисає нижче (вище) за інше. Зазвичай це буває ліве яєчко. (За деякими даними, у лівшей - праве.) Згідно поширеній гіпотезі, це допомагає вберегтиці дуже вразливі органи від ушкоджень і сильного болю при затисканні. Яєчка виконують дві важливі функції. Перша: продукція гормонів, передусім - тестостерону, якій регулює розвиток вторинних чоловічих статевих ознак і відіграющого важливу роль у сексуальних проявах і функціях. Друга: напрацювання у сім яних канальцях - надтоненьких трубочках, загальною довжиною біля 500 метрів, сперматозоїдів.
На відміну від яйцеклітин, з усією кількістю яких жінка вже народжується, сперматозоїди починають вироблятися в організмі чоловіка тільки після досягнення ним статевої зрілості і виробляються безперервно у багатомільярдній кількості. Цикл визрівання сперматозоїдів - біля 70 днів. Розмір зрілого сперматозоїда в тисячі раз меншій за розмір яйцеклітини. Проте в ньому є весь необхідний генетичний матеріал - хромосоми, а також компоненти, необхідні йому для жіття і руху.
Життєздатність сперматозоїдів, як вже відмічалося вище, значною мірою залежить від температури, при якій відбувається їх визрівання. Більшість сучасних різновидів чоловічої білизни, спортивного і повсякденного одягу притискає мошонку до тіла, негативно впливаючи на процес сперматогенезу. Перегрів тіла у гарячій ванні, сауні, на сонці також впливає на цей процес. Правда невідомо, чи є ці фактори причиною давно вже зафіксованого явища зниження кількості сперматозоїдів у еякуляті. Але на життєздатність сперматозоїдів вони безперечно впливають. Тому якщо чоловік планує зачаття, то варто за два з половиною місяці до того перейти на широкі білизну і одяг, відмовитися від процедур, які перігрівають тіло. (А заодно, від контактів із шкідливими хімічними речовинами, паління, вживання алкоголю, перебування в зонах з підвищеною радіацією.)
Придаток яєчка (епідідіміс) знаходиться позаду яєчка. Він схожий на досить товсту, перекручену трубку, що закінчується довгою тонкою трубкою - сім явивідним протоком, що відкривається у сечовивідний канал. З сім яних канальців сперматозоїди, що там утворилися, через протоки придатків яєчок переміщаються в останній. Процес цей триває кілька тижнів, за які сперматозоїди повністю визрівають.
Предміхурова залоза (простата), зазвичай за розміром і формою схожа на каштан. Складається з м язової і залізистої тканини. Розташована безпосередньо під сечовим міхуром на місці де з нього виходить сечовивідний канал (уретра). Останній проходить крізь простату. Простата виробляє прозору рідину, яка складає біля тридцяти відсотків сім яної рідини, що виділяється під час еякуляції. Саме простата за рахунок скорочення свого м язу надає значну частину поштовху, який викидає еякулят назовні.
Простата є одним з найбільш вразливих органів чоловіка. У більшості чоловіків після досягнення віку сорока років є ті чи інші негаразди з простатою, що впливають не тільки на якість виконання сексуальної функції, але й на низку інших. Тому важливо не застуджувати простату, не інфікувати її (останнє відбувається переважно через уретру), не допускати тривалого застою її секрету.
На сімдесят відсотків сім яна рідина складається з секрету сім яних міхурців, парного органу, розташованого у задньої стінки сечового міхура. Протоки сім яних міхурців об єднуються з сім явивідними протоками до їх впадіння в уретру.
Обсяг еякуляту визначається виключно кількістю сім яної рідини, оскільки навіть при максимальній кількості сперматозоїдів в еякуляті (до 600 млн.), вони не утворюють і кількох відсотків її обсягу. Нормальна кількість еякуляту, що викидається за раз - 3-5 мілілітрів (від кавової до чайної ложечки.) Крім води у складі сперми є цукор, якій є джерелом енергії для сперматозоїдів, хімічні речовини, що нейтралізують кислу реакцію в уретрі чоловіка і статевих шляхах жінки, гормони тощо.
Нижче простати і входу сім явивідних протоків в сечовивідний канал у нього ж впадають дві маленькі куперові залози. Вони виробляють секрет, роль якого ще недостатньо зрозуміла. (Є гіпотеза, що він він є буфером для кислого середовища уретри.) При тривалому збудженні кілька крапель секрету можуть витікати з пенісу. У такому випадку з ними можуть виходити і сперматозоїди, що у якійсь кількості залишаються в уретрі, якщо цьому збудженню передувала еякуляція. (Якщо ці краплі потраплять до статевих шляхів жінки - може статися запліднення.)
Коментарі
1.(До стор. ) Згідно давньогрецького міфу дівчина на ім я Кліторіс була настільки мала, що головному богу

 
 

Цікаве

Загрузка...