WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

кліторічний так і вагінальний оргазм надавали перевагу останньому.
У чому дійсно праві критики Фройда, так це в тому, чого сам Фройд, наскільки нам відомо, і не думав заперечувати, оскільки навіть не розглядав цього питання. Асаме: що жінки, які відчувають тільки кліторичний огазм - фізично і психологічно повністю ним задоволені. (Якщо, звичайно, не комплексують з приводу його незрілості.)
Суттєвою відмінністю статей в сенсі специфіки сексуальних реакцій є те, що практично всі здорові чоловіки переживають оргазм і набули його досвід в період досягнення статевої зрілості.
У жінок ситуація інша. При тому, що дуже мала їх частина набуває навичок досягнення оргазму навіть до досягнення статевої зрілості, у більшості такі навичкі з являються в дорослому жітті, іноді навіть після 40 років. А якась їх частина жодного разу в житті так і не переживає оргазму. (Згідно даних німецького сексолога З.Шнабля таких жінок 10%.(3.С.219 ) Та й з тих, хто начився оргазму - третина має проблеми з його досягненням. (Там же)
Зате частина жінок потенційно мультиоргазмічна. Якщо в чоловічому організмі після досягнення оргазму-еякуляції автоматично спрацьовує такий собі "вимикач" сексуальної активності, що пов язано, вочевидь з тим, що подальше її продовження не має природної доцільності, то в жіночому, для якого оргазм, судячи з усього, взагалі не має природної доцільності, "вимикач" може не спрацьовувати. Проте повторні оргазми у жінок можливі в тих випадках, коли оргазм не визиває у них різкого падіння збудження (останнє не має опускатися нижче плато-фази.) і не припиняється адекватна сексуальна стимуляція.
Кількість послідовних оргазмів і їх тривалість у мультиоргаістичних жінок суттєво варьюється. Середні показники кількості оргазмів, що зазвичай відбуваються при статевих зносинах чи мастурбації, розраховані нами на основі даних про 12 мультиоргазмічних жінок (отриманих безпосереднь від них чи від їх партнерів; свідчення останніх важливі оскільки, за словами жінок, при великій кількості оргазмів вони просто не здатні запам ятати їх число) - 7 - 9. Максимальна ж кількість оргазмів, яка досягалася в поодинокіх випадках - від 15 до понад 30.
Оцінюючи феномен мультиоргазмічності можно уявити, що мультиоргазмічні жінки мають набагато вищій рівень задоволеності сексуальним життям, ніж монооргазмічні. Але, як ми з ясували у своєму дослідженні, більш висока оцінка зустічається у випадках, коли більш високу задоволеність сексуальним життям висловлюють їх партнери. (Які роблять таку оцінку на основі порівнянь власного задоволення від сексуальних контактів з моно - і поліоргазмічними жінками. Та в деяких випадках оцінки чоловіків рівня свого задоволення з жінками обох типів збігаються. Що свідчить, що задоволення залежить не тільки від кількості оргазмів.)
4.Зворотній розвиток (вирішення). Таку назву має преріод, на протязі якого відбувається повернення у стан незбудженості. Процес цей, зазвичай, значно швидше відбувається у чоловіків. Більш того, вже за кілька секунд після оргазму у них спостерігається так звана рефракція (рефрактерний період), коли будь яка сексуальні збудники стають не просто індиферентні, а навіть такими, що визивають негативні почуття.
Звідтти і типові дорікання жінок, у яких немає такої реакції, а тому немає і розуміння стану чоловіка: "Зробив свою справу і відвернувся до стінки". Щоб "не відвертатися до стінки" чоловіку треба докласти певні зусилля, на які його має подвигнути відносно високій рівень власної сексуальної культури.
Тривалість рефрактерного періоду дуже варіабельна. Іноді у молодих чоловіків з сильною статевою конституцією за умови наявності сильних сексуальних подразників на нього припадає усього кілька хвилин. Але це достатньо рідкі випадки.
Природній сенс рефрактерного періоду полягає у накопиченні фізичних сил і зрілої сперми для нового продуктивного статевого акту. А це може тривати не тільки години, але навіть дні.
Фаза зворотнього розвитку у жінок протікає значно повільніше, ніж у чоловіків. На цій фазі вони рідко бажають повного припиненя сексуальної стимуляції, а лише повільного зниження її інтенсивності.
Особливо довго триває фаза вирішення у жінок, що не мали оргазму. При цьому для тих з них, хто досяг високого ступеню збудження, але не зміг пережити оргазму, характерний стан незадоволення, роздратованості (пов язаний значною мірою з напругою статевого апарату, який повертається у незбуджений стан дуже повільно, що може спричиняти болі у ньому).
Повільне поверненя у стан незбудженості, яке супроводжується роздратованістю, болями в статевих органах ("сині яйця" - за формулюванням Рут Вестхаймер) характерно і для чоловіків, які не отримали сексуальної розрядки.
графікі
На основі графіків сексуальної реакції У.Мастерса і В.Джонсон нами розроблені графіки, що можуть дати більш наявне уявлення про характеристикі деяких фаз сексуальної реакції.
1.(До стор. ) Як зауважують У.Мастерс, В.Джонсон і Р.Колодні, сінонімічнимм терміну "оргазм" є також термін "клімакс". (1. С.73) Проте у нас останній термін в такому значенні практично не вживається. Щодо згаданого ними ж терміну "кінець", що дуже образно характерізує наступаючу після інтенсивного статевого збудження фазу сексуальної реакції, то у нас він вживається дуже широко, але не в науковій літературі.
2.(До стор. ) Як доказ цього можна навести те, що хлопці-підлітки, які ще не знають "вченої" термінології, означаючи оргазм вживають слова "спустив", "злив", "зцідив", навіть - "сплюнув", значення яких незрозумілі дівчатам (якщо тільки їм їх не пояснили), проте абсолютно прозорі для інших хлопців.
3.(До стор. ) Тривалий час в якості обгрунтування природної доцільності оргазму у жінок наводилося твердження, що при оргазмі відбувається всмоктування шійкою матки сперми, що потрапила до піхви. Але Мастерс і Джонсон довели, що при оргазмі не відбувається ніякого всмоктування. А навпаки - тільки виштовхування. До того ж, при оргазмі суттєво розширюється нижня ділянка піхви - оргазмічна манжетка, внаслідок чого сперма має змогу вільно витікати з піхви. Тому, якщо статевий акт має на меті зачаття, вони рекомендували не доводити жінку до оргазму. (Або ж можно еякулювати в піхву вже після жіночого оргазму.)
?
Джерела:
1. Мастерс У., Джонсон В., Колодни Р. Основы сексологии. -М., 1998.
2. Свядощ А.М. Женская сексопатология. (5-е изд.) - Кишинёв, 1991.
3. Имелинский К. Сексология и сексопатология. - М., 1986.
4. Келли Г. Основы современной сексологии. - СПб., Харьков, Минск, 2000.
5. Вестхаймер Р. Секс для чайников. - Киев, 1997.
6. Фрейд З. Очерки по психологии сексуальности. - В кн.: Фрейд З. Очерки по психологии сексуальности. - Харьков, изд-во "Фолио", 2000.
Берн Э. Секс в человеческой любви. - М., 199

 
 

Цікаве

Загрузка...