WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

викинута з пенісу, і силою її виштовхування. Так у людей похилого віку, у яких сперма, зазвичай не викидається а витікає, причому, якась її частина - вже після оргазму, оргазм відчувається як"змазаний".
Під час оргазму м язові спазми можуть поширюватися на руки, ноги, обличчя. Буває що оргазм супроводжується стогоном, вигуками (іноді лайливими). Частота дихання, пульс, артеріальний тиск - досягають максимальних показників. Бувають випадки сильного потовиділення.
У жінок - природня обумовленість оргазму ще й досі залишається незрозумілою. Оскільки жіночий оргазм не є необхідним жінкам для запліднення (на відміну від чоловічого, який будучи пов язаний з еякуляцією є обов язковою умовою створення нового життя)3, існує гіпотеза, що жінки можуть відчувати оргазм лише завдяки наявності у них деяких більше чи менше розвинених специфічних елементів, що формувалися в процесі розвитку виду як сутністно чоловічі (пов язані з оргазмом у чоловіків), і можливо, випадково склавшоюся якоюсь підтримкою їх дії іншими - неспіцифічними елементами жіночого організму. Те саме стосується і вищих тварин, у яких частина самиць здатна відчувати оргазм. (Проте, як свідчать дослідження, в тваринному світі, самиці не відчувають оргазму в процесі статевого акту. Таким чином, феномен оргазму у жінок в процесі копуляції є досягненням культури людської взаємодії.)
Через відсутність природної необхідності оргазму у жінок деякі суспільства взагалі заперечували його можливість. Як пишуть Мастерс, Джонсон і Колодні: "До середини ХХст. багато людей ( у тому числі і лікарі) вважали, що жінки нездатні відчувати оргазм. (Виділено нами. Йдеться, зрозуміло, про пуританські прошарки західного суспільства.- Авт.) Таке уявлення несумнівно відображувало існуючий в суспільстві погляд на статевий акт як на на щось, чого треба соромитися, що чоловік робить з жінкою для власного задоволення. Жінкам сторіччями навіювали, що вони "повинні виконувати подружні обов язки", надаючи своє тіло чоловіку; проте їх попереджували, що "порядні" жінки не повинні отримувати від цього задоволення". (1.С.73)
Суб єктивні відчуття у жінок при оргазмі дуже варьюються. Проте типовими відчуттями є відчуття якоїсь тривоги перед початком оргазму, яке швидко змінюється відчуттям майже невагомості власного тіла, наростаючого приємного відчуття в області клітора, що поширюється звідти вгору, відчуттям тепла, що розповсюджується з тазу по всьому тілу. Досить поширеним є відчуття пульсації у нижній частині тазу.
Об єктивно під час оргазму відбуваються одночасні ритмічні скорочення матки, зони оргазмічної платформи піхви і анального отвору. Перші скорочення зазвичай дуже інтенсивні і більш тривалі ніж послідуючі. Такі скорочення відбуваються з інтервалом 0,8 сек.. Послідуючі скорочення меньш сильні і тривалі, а інтервали між ними можуть бути і більшими ніж при перших скороченнях. Загальна кількість скорочень може досягати 10-15. Проте при менш інтенсивних оргазмах скорочень може бути усього 3-5. Крім цього можуть відбуватися скорочення м язів на різних ділянках тіла, різко зростає пульс, почервоніння шкіри набуває максимального поширення.
Вже мало не сторіччя іде дискуссія відносно типізації оргазмів, початок якій положив Зігмунд Фройд, якій, на відміну від більшості своїх сучасників (обох статей) зовсім не вважав, що жінки не можуть переживати оргазм і що у них немає потреби у ньому (хоча б суб єктивної). Розглядаючи поступовість розвитку сексуальної чуттєвості людини, він прийшов до висновку, що у жінок існує два типи оргазму, які розрізняються по місцю їх локалізації і ступеню зрілості.
Перший тип - клиторічний. Саме з нього в підлітковому віці починається знайомство дівчини з кінцевою насолодою. Тобто, з оргазмом.
Оскільки юнка ще не живе статевим життям (за часів Фройда це було непорушним правилом), їй доступна тільки одна зона, стимуляція якої може спричинити оргазм - клітор. Цей оргазм Фройд вважав незрілим, перехідним до іншого - зрілого "вагінального" оргазму. Останньому дівчина має навчитися коли вийде заміж і розпочне статеві зносини.
Зважимо на те, що Фройд, як чоловік і порядний сім янин, з власного досвіду мало що міг знати про локалізацію оргазмів і послідовність набуття здатності отримувати той чи інший оргазм у жінок. Як науковець - він ще не мав ні приладів, ні методик дослідження оргазму. Тому в дослідженні йому доводилося спиратися виключно на описи суб єктивних відчуттів своїх пацієнток. Тобто те, що пацієнтки йому розповіли, те він узагальнив, описав і спробував дати до цього цілком логічний коментар.
Мабуть помилкою Фройда став його розподіл оргазмів на зрілий і незрілий. (Бо якби розподіл був тільки на кліторичний і вагінальний, то це йому, мабуть, досить би легко вибачили.) А от своєї "незрілості" значна частина жінок, яка так і не навчилася вагінальному оргазму, вибачити не змогла. (Добре ще, що не всі такі жінки щось знають про Фройда, і що у більшості тих хто знає - все ж таки добре сердце.)
Суперечки навколо гіпотези про різні типи оргазмів не вщухають. Деякі дослідники, зокрема такі авторитетні науковці як Мастерс і Джонсон, не отримавши за допомогою приладів у процесі своїх досліджень дані, що свідчать на користь гіпотези Фройда - в коректній формі не погоджуються зі своїм видатним предтечею. Інши дозволяють собі просто лаяти віденьского вченого, звинувачуючи його то в "незмозі подолати чоловічій погляд на речі", то в мало не навмисному порушенні душевної рівноваги мільонів жінок, які вже багато десятиріч або марно шукають "зрілий" оргазм, або, якщо вони і знайшли його, марно намагаються позбутися на його користь "незрілого".
Але ж існують і інши дослідження, що дають зовсім інши висновкі відносно наявності різних типів оргазмів. Наведемо дані тільки одного з них. Хоча це дослідження проведене в країні де "сексу не було", проте, як не дивно, цю країну обійшла і поширена для західних країн заборона жінкам відчувати оргазм. Тут не дозволялося про нього лише розмовляти. А відчувати - якщо на всіх рівнях підкреслювалося, що жінці доступно все, що доступно чоловіку, - то чому ні?
"З 200 опитаних нами не фрігідних жінок", - пише А.М.Свядощ, - " 88 відчували як кліторичний, так і вагінальний оргазми, 48 тільки вагінальний, 52 тільки кліторичний і 12 - оргазм невизначеної локалізації. З 88 жінок, що відчували обидва типи оргазму, 15 вказали, що кліторічний оргазм був гострішим і приємнішим за вагінальний, 12 - що вони приблизно рівні, 61 - що вагінальний давав більш глибоке задоволення, "охоплював всю", в то час, як кліторичний надавав лише локальні відчуття, залишаючи почуття напруги і не надавав повного задоволення". (2.С.27)
Зауважимо, що опитування, дані з якого наведені вище, було проведено в ті роки, коли роботи Фройда в СРСР не видавалися, а тому навряд чи хто з опитаних жінок знав про його кваліфікацію оргазмів. Проте 70 % жінок, що відчували як

 
 

Цікаве

Загрузка...