WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

сексуального задоволення у жінки (у тому числі - її оргазмів), що суттєво збільшить його насолоду і задоволеність.(Тривалому воллюсту не безпідставно приписувався оздоровчий вплив на організм і позитивний психологічний ефект.) Проте в сучасності увагу значенню тривалості плато фази приділяють хіба що в випадках, коли йдеться про її гальмування у чоловіка для того, щоб його оргазм не випередив оргазм його партнерки (оскільки поява останнього в противному випадку - малоймовірна).
У жінки на фазі плато відбувається сильне наповнення кров ю вхідної третини піхви, що має назву оргазмічної платформи. Це наповнення помітно звужує цю частину піхви, що підсилює її стимуляцію пенісом. (А до того ж, для більшості жінок, у випадках коли їх партнер має маленький пеніс, дійсно робить це неважливим.) Разом з зовнішньою третиною піхви набрякають і збільшуються малі статеві губи, а їх колір стає значно темнішим. ( Так у випадках, коли спершу колір був рожевим - він стає яскраво червоним.) Дослідження Мастерса і Джонсон показали, що якщо на етапі потемнішення забарвлення малих статевих губ буде продовжуватися адекватна сексуальна стимуляція жінки, то вона обов язково досягне оргазму. (1.С.72)
Щодо іншої частини піхви, то вона набуває ще більшого розміру, а міотонія внутрішніх м язів дещо припідіймає матку.
У цій фазі клітор відтягується дозаду, на лобкову кістку. Через це, а також через збільшення малих губ, він повністю ховається під крайньою плоттю (проте і під нею у більшості жінок
залишається чуттєвим приймачем сексуальної стимуляції).
На фазі плато відбувається набрякання соскових ареолів, що може навіть зробити непомітною ерекцію сосків. У жінок, що ще не годували дитину, розмір грудей збільшується приблизно на чверть. У жінок, що вже годували груддю, завдяки більш розвиненому венозному відтоку це збільшення не таке значне, або і взагалі відсутнє. "Сексуальний рум янець", якщо він виник на фазі збудження, може посилитися.
У чоловіків під час плато фази помітно збільшується діаметр головки статевого члену біля її основи (вінця). Через прилив крові колір головки може потемнішати. Наповнення кров ю збільшує і розмір яєчок. Останні повністю підтягуються до тіла і змінюють своє положення у мошонці так, що їх задні поверхні притискаються до проміжності. Якщо яєчки зайняли таке положення - прихід єякуляції стає невідворотнім.
Відбувається гіперемія простати і сім яних міхурців, що може визивати відчуття тепла у відповідних зонах. Може продовжуватися виділення секрету куперових залоз. Міотонія, пульс, кров яний тиск і частота дихання посилюються. Якщо на фазі збудження виникла ерекція сосків, вона може посилитися. В випадках появи на попередній фазі "сексуального рум янцю" - його ареал може поширитися.
3.Оргазм (синонім: кінець 1) - третя фаза сексуальної реакції, кульмінаційне розрядження попереднього напруження. ЇЇ черга може прийти, якщо на фазі плато відбувалася достатньо ефективна сексуальна стимуляція. Оргазм - найкоротша за часом фаза сексуальної реакції, що у всіх чоловіків і більшості жінок триває усього кілька секунд, під час яких сильні ритмічні м язові скорочення створюють комплекс приємних фізичних відчуттів, що швидко змінюється фізичним і психологічним розслабленням.(Можливість коливання часу оргазму не означає, що ступінь задоволення від нього завжди пропорційна його тривалості.)
Інтенсивність фізичних і психологічних відчуттів під час оргазму суттєво варьюється як у різних людей, так і у одної людини в різних випадках.
Розглядати сутність фази оргазму ми почнемо з дослідження оргазму у чоловіків. Хоча і не має повної ясності щодо всіх аспектів проходження цієї фази у чоловіків, проте тут менше незрозумілого ніж в оргазмі жінок. До того ж останній буде легше зрозуміти порівнюючи його з чоловічим.
У чоловіків оргазм є основним стимулятором сексуальної активності. Природною ціллю останньої є продовження існування виду. Обов язкова функція предтавників чоловічої половини людства, що забезпечує це продовження, полягає доставці сперми в статеві шляхи жінок - її еякуляції з пенісу чоловіка у піхву жінки. Оргазм є створеною природою винагородою за виконання цієї функції. Поняття "аноргазмічний чоловік" з цих позицій є нонсенсом. Бо навіть при наявності всіх ознак чоловічої статі у особи, що не здатна відчувати оргазм (і через те не діє за природною схемою, що забезпечує його виникнення), це не є чоловік.
І об єктивно, і в суб єктивних відчуттях чоловічий оргазм починається з еякуляторних спазмів. Через що в свідомості чоловіків оргазм і єякуляція сприймаються як одне й те саме.2
Чоловічій оргазм пов язував з еякуляцією і З.Фройд. Проте крім оргазму, якій він визначав як "кінцева насолода" (Ebdlust), за Фройдом існує ще і "попередня насолода" (Vorlust). Попередня насолода полягає у необхідному для тіла і психіки розслабленні від приємного, проте дуже напруженого процесу сексуального збудження. При ній не відбувається сім явиверження.
Обмеження попередньою насолодою є типовою тільки для дітей, оскільки через незрілість статевого апарату вони не можуть досягти кінцевої. (Хоча деякі дослідження, зокрема дослідження Кінсзі, надають дані про поодинокі випадки досягнення статево незрілими хлопчиками оргазму без еякуляції. Але ці дані отримані за допомогою опитувань і, відповідно, можуть свідчити тільки про наявність згадки про суб єктивні відчуття від розрядки сексуальної напруги у більш чи менш далекому дитинстві. Співставляти яскраві спогади про перші в житті випадки отримання сексуальної насолоди з приємними але вже звичними відчуттями сьогодення звичайно можна, але з наукової точки зору - не достатньо коректно.)
Проте, як вказував Фройд, дорослі теж можуть відчувати розрядку сексуальної напруги на якомусь високому (але не на найвищому) її рівні завдяки попередній насолоді. Хоча в нормі, на його погляд, у дорослому житті попередня насолода стає лише компонентом кінцевої насолоди. Але сформований у дитинстві звичний механізм насолоди, може спрацьовувати до досягнення максимальної напруги сексуального збудження, необхідної для кінцевої насолоди. (6. С.192-196)
Те що Фройд назвав ворлюст - попередня насолода, деякі автори, зокрема А.М.Свядощ, визначає терміном "satisfactio sine orgasmo" (латин. - задоволеня без оргазму) (2. с.29), якій, як нам здається, краще підкреслює сутність цього явища. У роботі "Сексуальна реактивність людини" Мастерс і Джонсон навели графік варіанту сексуальної реакції жінки (1. С.66, граф.2), який, проте, як вказують вони, може презентувати і варіант сексуальної реакції чоловіка. Те що зображено на цьому графіку власне і є задоволенням без оргазму.
Підставою для розгляду тут феномену задоволення без оргазму (попередньої насолоди) є дискусії, що тривають вже не одне десятиріччя, про можливість

 
 

Цікаве

Загрузка...