WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат

Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій. - Реферат


Реферат на тему:
Формування сексуальної культури молоді: фізіологія і психологія сексуальних реакцій.
?
Вступ
Ще двадцяти років не минуло з часу однієї промовистої (в ракурсі теми, що ми розглядаємо) події. В період горбачовської "перебудови" під час одного з так званих телемостів між СРСР і США, коли радянські і американські народи отримали одну з перших нагод хоча б за допомогою телебачення відносно вільно поспілкуватися, познайомитися з особливостями життя, культури один одного, хтось з аудиторії, яку зібрав у своїй студії за океаном відомий телеведучій Філ Донахью, звернувся до аудиторії на радянському телебаченні із запитанням: "А як у вас з сексом?".
Після затягнувшеюся зніяковілої мовчанки у московській студії одна з учасниць телемосту нарешті відповіла: "Сексу в нас немає...".
Пізніше Володимир Познер, який був ведучім цієї передачі з радянської сторони, розповідав, що жінка, яка наважилася дати відповідь на запитання з табуйованої у СРСР теми сексу, не обмежилася тільки наведеними словами, а намагалася пояснити американцям, що йдеться про домінування в суспільстві своєрідного пуританізму, нерозвиненість, у зв язку з ним, сексуальної культури. Та при монтажі телепередачі американській і радянський телеведучі погодилися в тому, що додаткові пояснення можна вилучити. Формулювання, що відтоді стало знаменитим - "Сексу в нас немає" - точно і вичерпно передало ситуацію із нав язаним суспільству радянською ідеологією ставленням до сексу.
Справа у тому, що казарменно-тоталітарному варіанту соціалізму, якій насаджували в СРСР, потрібна була слухняна, покірна у всьому людина. А оскільки вільна реалізація сексуальності є одним з найважливіших факторів, що формує загальну внутрішню свободу людини, її, сексуальність, з певного часу почали суворо обмежувати, регламентувати.
Саме у зв язку з тим у країні була відсутня система свідомого, цілеспрямованого виховання сексуальної культури. В друкованих джерелах питання сексуальності висвітлювалися хіба що для попередження до яких "жахливих" наслідків для фізичного, психічного і репродуктивного здоров я може привести сексуальне життя.1 І хоча до цих залякувань більшість ставилася з недовірою, та вони невротизували не одне покоління наших співвітчизників. Хоча природнє і перемагало в них залякування і абсолютна більшість шукала радощів сексуального життя. Проте
вступало у нього майже, або й зовсім не підготовленими. І через те, нерідко, отримувало від цього життя чимало прикрощів, іноді - більше ніж очикуваних радощів.
Зараз, начебто, ставлення до виховання сексуальної культури відрізняється від того, що ми мали ще відносно нещодавно. Але і зараз знаходяться люди, які доводять, що таке виховання приносить більше шкоди ніж користі. Мовляв, воно тільки "розбещує" молодь, акцентує її увагу не на тому, що є дійсною цінністю життя.
Щодо останнього, то хоча те у житті, що пов язано з реалізацією сексуальності, в ієрархії життєвих цінностей значної кількості людей не займає головного місця, але одне з чільних місць на протязі тривалого часу їх життя воно таки має. (В залежності від періоду життєвого циклу людини і у зв язку з вмінням одержувати задоволення від реалізації сексуальності. Останнє особливо пов язано з рівнем сексуальної культури.)
Рядок з відомої пісні радянськіх часів: "…Жила бы страна родная - и нету других забот…", - не може бути життєвим гаслом для суспільства за нормальних умов його існування, єдиною вищезгаданою "дійсною цінністю життя". Справжній комплекс життєвих цінностей формується у процесі розвитку людини і суспільства, який є не чим іншим як процесом розвитку культури. А останній має необхідно відбуватися в усіх сферах життя.
Та тривалий час сексуальна сфера була відносно успішно вилучена з процесу загального розвитку. Хоча, справедливості ради, треба сказати, що йдеться не тільки про радянський період. (В останній хіба що намагалися підтримати в нових умовах існування давно звичної, хіба що трохи модернізованої, сексуальної аскези, як цінності, на шлях відмови від якої вже ставала значна частина людства і, здавалося б, мало стати і наше суспільство, якби воно дійсно намагалося оптимізувати розвиток усіх сфер свого життя.)
На протязі багатьох сторіч те, що було пов язане з плоттю
Розділ 3. Фізіологія і психологія сексуальних реакцій.
Нажаль, не всі тонкощі сексуальних реацій і факторів, що впливають на них, достатньо зрозумілі. Сучасний рівень наукових знань про сексуальні реакції людини, попри всі досягнення у цій галузі, не дає чіткої відповіді на деякі важливі і актуальні питання. Важлива причина того полягає в тому, що відповідні дослідження розпочалися не так вже й давно.
Ще півстоліття тому дослідження усього , що пов язано з сексуальністю були практично неможливі. І не тільки в СРСР. У цій країні "не було сексу", а тому не було і потреби в його дослідженнях. А до того ж вона була розорена страшною війною і витрачала величезні кошти на озброєння, а тому не мала ресурсів на дослідження людини. А от у найбагатішій країні Заходу - Сполучених Штатах Америки - матеріальна база була. Проте тогочасна мораль у цій країні, що базувалися на протестантському пуританізмі відносно невиликої частини суспільтва, яка, проте, стала його кістяком (її позначають абревіатурою WASP, що означає: білі, англо-сакси, протестанти), також негативно ставилася до людської сексуальності і її досліджень. Тому коли професор університету штату Індіана Елфрід Ч. Кінзі у 40-і - на початку 50-х років минулого сторіччя організував і разом зі своїми співробітниками провів без перебільшення видатне дослідження сексуальної поведінки американців, його діяльність стала об єктом прискіпливого розслідування і критики тих, хто сприйняв цю наукову працю як замах на устої американського суспільства. Переслідування Комісії Конгресу США з розслідування антиамериканської діяльності під керівництвом Джозефа МакКарті, деяких урядових органів, суспільних організацій, церков, а також нерозуміння і осуд, які він зустрів у багатьох співгромадян, привели Кінзі до передчасної смерті.
Проте на кінець 50-х - початок 60-х років ситуація зі ставленням до сексологічних досліджень у США почала змінюватися. Дехто з тих, хто цькував Кінзі, зрозумів, що стався "перебір", декого, як, наприклад, згаданого Дж.МакКарті з його горезвісною комісією, відлучили від влади. А не дуже велика, проте впливова, частина суспільства, що була знайома як зі змістом дослідження професора Кінзі (і усвідомлювала дійсну його цінність), так і з роботою іншого американського професора на ім я Герберт Маркузе "Ерос і цівілізація. Філософське дослідження вчення Фройда" (1956 р.), яка розкривала велике значення сексуальності для розвитку цивілізації і наголошувала на необхідності зміни ставлення до сексуальності у тогочасному суспільстві, і прийшла до висновку про необхідність подальшіх досліджень сексуальності.
Це дало змогу колективу дослідників під

 
 

Цікаве

Загрузка...