WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Коронарна ангіопластика та стентування в лікуванні ішемічної хвороби серця. - Реферат

Коронарна ангіопластика та стентування в лікуванні ішемічної хвороби серця. - Реферат

транзиторне брадикардія) до анафілактичн шоку.
У пацієнтів, що страждають органічною патологією нирок, цукровим діабетом, може виявлятися нефротоксична дія РКР.
До числа периферичних судинних ускладнень КА відносяться:
" артеріовенозна фістула,
" псевдоаневризма артерії, диссекція,
" тромботична оклюзія і перфорація судин доступу,
" заочеревинна гематома,
" атероемболізація,
" зовнішня гематома,
" кровотеча.
Артеріовенозна фістула виявляється постійним шумом у місці недавньої пункції і набряком кінцівки. Діагноз базується на результатах допплерографічного дослідження. Хворі з фістулою підлягають хірургічному лікуванню.
Псевдоаневризма являє собою гематому, що має з'єднання з артерією. Псевдоаневризми утворюються врезультаті неадекватної компресії судини після видалення інтродьюсера. Діагноз базується на появі систолічн шуму над щільною пульсуючою масою і підтверджується УЗД. Псевдоаневризми розміром менш 3 см підлягають консервативному лікуванню й облітеруються через 1-2 тижні. Псевдоаневризми розміром більш 3 см повинні бути усунуті хірургічним шляхом.
Диссекція виникає при висхідному русі провідника або катетера в субінтимальному просторі. Звичайно кровотік "придавлює" диссекцію при видаленні інструментів. При травматизації вісцеральних судин показана операція.
Тромбоз і оклюзія артерії доступу виявляється болем у кінцівці, її блідістю, утратою чутливості і відсутністю периферичного пульсу. У цих випадках необхідна екстрена тромбоектомія катетером Фогарті або судинна операція.
Перфорація артерії доступу виникає в результаті маніпуляцій провідником або катетером. Вона виявляється болем при просуванні інструмента. У більшості випадків перфорація не веде до крововтрати і спонтанно гоїться. У рідких випадках формується псевдоаневризма.
Заочеревинна гематома формується при пункції стегнової артерії вище пахової зв'язки. Масивна заочеревинна гематома виявляється ознаками внутрішньої кровотечі, болем у боці і спині, симптомами подразенння очеревини. Діагностується при пальцевому ректальному дослідженні і підтверджується результатами комп'ютерної томографії. При постановці діагнозу необхідно перервати антикоагулянтну терапію і здійснити тривалу компресію судини після видалення всіх інтродьюсерів. При падінні гематокриту менш 25% і появі гіпотензії показані гемотрансфузії.
Атероемболізація рідко виявляється клінічно. Причиною є маніпуляції інструментами в ураженій атеросклерозом аорті. Можливі гостра ішемія кінцівки, інфаркт нирки, інсульт. У першому випадку показане хірургічне лікування.
Зовнішні гематоми в місці пункції не вимагають хірургічного втручання, показане консервативне лікування з використанням тиснутої пов'язки, холоду й антибіотиків. Спостерігали це ускладнення в 3% хворих. Найважливішою мірою профілактики є ретельна компресія судин доступу після своєчасного видалення інтродьюсерів.
Кровотечі, що вимагають гемотрансфузії, виникають у 3-5% хворих. Можуть спостерігатися з місця доступу, заочеревинно, у шлунково- кишковому тракті. Найбільш частими причинами кровотеч є: використання інтродьюсерів більшого діаметра, гіпокоагуляція, недостатній гемостаз після видалення інтродьюсера. Значні кровотечі із судин доступу, що вимагали гемотрансфузії, спостерігали в 2,4% хворих. Найважливішими заходами профілактики кровотечі є адекватна антикоагуляція і ретельний гемостаз.
Інфекційні ускладнення КА у виді локальної інфекції в місці доступу (флебіт і субфебрильна лихоманка) відзначені в 1% випадків ангіопластик. Ці ускладнення значно частіше зустрічаються при проведенні процедури інструментами багаторазового використання.
Ускладнення з боку центральної нервової системи при КА спостерігаються в 0,1-0,5% випадків. Причиною неврологічних порушень є емболи (тромби, кальцій, повітря), катетерна травма аорти або каротидних артерій. Ризик неврологічних ускладнень зростає при збільшенні тривалості процедури і виникненні церебральної гіпоперфузії.
Ретельне дотримання правил вибору сучасних рентгено-контрастних засобів пункції судин доступу, асептики, видалення інтродьюсерів, можуть розглядатися в числі факторів, що знижують ризик екстракардіальних ускладнень КА. Акуратні маніпуляції інструментами в судинному руслі, профілактика повітряної емболії забезпечують відсутність неврологічних ускладнень.
НОВЕ В ІНВАЗИВНІЙ КАРДІОЛОГІЇ
" Блокатори глікопротеїнових IIb/IIIa рецепторів тромбоцитів
Активовані IIb/IIIa рецептори тромбоцитів зв'язуються з фібриногеном, утворюючи сполуки між активованими тромбоцитами і приводячи до формування тромбоцитарного тромбу. Блокатори цих рецепторів можуть цілком запобігати утворенню таких сполук. Ефективність прямих інгібіторів глікопротеїнових IIb/IIIa рецепторів вивчена в пацієнтів з ГКС, які перенесли черзшкірне коронарне втручання (ЧКВ), так і поза зв'язком з таким утручанням. Дослідження показали, що препарати цієї групи (зокрема, абциксимаб) високо ефективні при короткочасному внутрішньовенному введенні в хворих з ГКС, які піддаються процедурам ЧКВ.
Застосування деяких засобів цієї групи (эптифібатид, тирофібан) у комбінації з нефракційованим гепарином (НФГ) в дослідженнях, де використання ЧКВ не було обов'язковим, дало трохи кращі результати, чим застосування одного НФГ. Однак і в них частота виконання ЧКВ у гострій стадії захворювання була досить високою, і отримані дані багато в чому пояснюються поліпшенням наслідків ЧКВ при одночасному введенні IIb/IIIa блокаторів.
" В останні роки з'явилося нове в напрямку хірургічного лікування ІХС. Виробляється "туннелирование" ішемізованої ділянки м'яза лівого шлуночка. Спеціальною голкою або за допомогою лазерної установки наноситься безліч отворів з боку ендокарда. У такий спосіб створюється новий кровотік у міокарді прямо з порожнини лівого шлуночка. Поки опубліковані лише перші експериментальні і клінічні роботи, тому судити про ефективність цього нового методу ще рано.
Висновок
Порівняння ефективності інвазивного і медикаментозного лікування
Ряд рандомізованних досліджень не виявили переваг раннього інвазивного лікування ГКС без підйомів ST у порівнянні зі стратегією, коли інвазивне утручання виконувалося за строгими показами. Однак прогрес техніки втручань і застосування активних антитромбоцитарних засобів трохи змінило ситуацію. Так, результати недавно виконаного дослідження FRISC II показали, що в хворих на нестабільну стенокардію із помірним і високим ризиком розвитку ускладнень використання інвазивної стратегії лікування після застосування протягом декількох днів сучасних антиішемічних і антитромботичних засобів (аспірину і НМГ) у порівнянні з консервативною стратегією може приводити до зменшення смертності, частоти ІМ, повторних епізодів ішемії і госпіталізацій.

 
 

Цікаве

Загрузка...