WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі - Реферат

Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі - Реферат

за-фіксувати тулуб пацієнте під час транспортування, затисніть ' замок дальше від вас плече, поклавши попереду на нього свою руку. Це захоплення дасть можливість прекрасно контролювати рух пацієнта.
Він також повинен бути зручним для пацієнта, тому що на голову або шию нема ніякого тиску.
Утримання за таз або талгю-ремгнъ
Станьте з однієї сторони обличчям до сидячого пацієнта, одну ногу поставте поруч з ним, а іншу ногу поставте перед ним, зафіксувавши його коліна. Пропустіть великі пальці рук під пояс штанів пацієнта, потім схопіть одяг всією рукою. Як альтернативу ви можете використовувати додатковий ремінь, широкий і зручний, протягнувши його навколо стегон або талії пацієнта (рис. 5). Переконайтеся, що ви достатньо міцно защіпнули ремінь, щоб попередити його піднімання на ділянку грудної клітки. Пацієнт може підтримувати себе, поклавши руки вам на стегна або схопивши вас за ремінь.
Паховий захват
Станьте обличчям до сидячого пацієнта, поставивши одну ногу поруч з ним, а іншу ногу перед ним, зафіксувавши своїми колінами коліна пацієнта (рис. 6). Просуньте зігнуті у фалангах пальці в пахові западини спереду віддаленого від вас боку пацієнта і ззаду боку, який знаходиться ближче до вас. Просовуйте ваші пальці якнайдалі долонями догори, залишаючи великі пальці поза паховими впадинами.
2. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі
Пересування пацієнта в ліжку - методика виконання двома або більше особами
Застосовується при піднятті пацієнта з ліжка або переміщенні з ліжка на крісло і навпаки. Не варто застосовувати її для пацієнтів з по-шкодженнями, захворюваннями чи болями в плечах, ділянці грудної клітки чи верхнього відділу спини.
Якщо можливо, встановіть ліжко на висоту, яка відповідала б середині відстані між вашими стегнами і коліном, і переконайтеся, чи ліжко поставлене на гальмо. Допоможіть пацієнтові сісти. Одна сестра підтримує пацієнта (клієнта), а інша може підкласти подушку. Займіть положення по обидва боки ліжка обличчям одна до одної, близько до ліжка І трохи позаду пацієнта так, щоб ваші плечі були врівень зі спиною пацієнта (рис. 7), або які не можуть сидіти.
Станьте в положення "ноги на ширині плечей", нога, що веде, займає положення в напрямку руху. Зігніть коліна і тримайте спину наскільки можливо рівно і прямо.
Тепер підкладайте ваше плече, яке знаходиться ближче до пацієнта, із положення ззаду до грудей пацієнта - І під пахову впадину, а він у цей час кладе свої руки вам на спину. Зімкніть ваші руки за зап'ястя під стегнами пацієнта якнайближче до сідниць. Покладіть другу руку на ліжко позаду пацієнта для підтримки свого тулуба, лікоть зігнутий, готовий прийняти вагу під час підняття (рис. 8). Гіотім ви чи ваша колега, залежно від того, хто виступає лідере м, дає команду піднімати. Випрямляйте вашу ногу, яка знаходиться позаду, і лікоть руки, яка допомагає пацієнту піднятися, перенесіть вагу на ногу, що займає ведуче положення. Повністю підніміть пацієнта з ліжка й опускайте його, згинаючи вашу ногу, що займає ведуче положення, і підтримуючий лікоть. За один рух переміщуйте пацієнта на не-велику відстань.
Цей основний підйом плечем можна модифікувати для багатьох ситуацій. Наприклад, якщо ви не можете просунути свою руку в пахову западину пацієнта (клієнта) і він не може покласти свою руку вам на спину, покладіть його руку між вашими грудьми і рукою (рис. 9).
Підняття пацітта на невисокому ліжку
Для підняття пацієнта на невисокому ліжку ви можете користуватися прийомом підняття плечем (рис. 10) Для цього потрібні такі ж рухи, які описані вище, за винятком того, що ви коліном однієї ноги стаєте на ліжко поруч з пацієнтом, присунувши свою ногу якнайближче до пацієнта. Ваша нога, яка стоїть на підлозі, служить точкою опори при піднятті пацієнта.
Підняття пацієнта на двоспальному ліжку
Ви також можете скористатися для цієї процедури прийомом підняття плечем (рис. 11). Допоможіть пацієнту підсунутися до однієї сторони ліжка, спочатку переміщуйте його ноги, потім сідниці, потім голову. Одна з вас стає двома колінами на ліжко, а друга розташовується біля ліжка, ставши на нього одним коліном, так як при піднятті пацієнта з невисокого ліжка.
Підняття через руку
Примітка: для того, щоб посадити пацієнта на стілець з ліжка або з підлоги. Можна також використовувати при піднятті пацієнта з ліжка за умови, що спинкою ліжка можна рухати.
Одна з вас стає позаду пацієнта, застосовуючи захват через руку. Піднімайте пацієнта, випрямляючи коліна, інша сестра підтримує боки і стегна пацієнта (рис. 12).
Підняття за допомогою натягнутого простирадла (рис. 13).
Застосовується як альтернативний засіб, коли неможливо виконати прийом підняття плечем.
Переконайтеся, що простирадло під пацієнтом знаходиться від рівня грудної клітки до середини стегна.
Захопіть верхні кути натягнутого простирадла, допомагаючи пацієнту сісти. Потім захопіть нижні кути натягнутого простирадла.
Поставте ведучу ногу в напрямку руху і використовуйте свої ноги і вагу тіла, щоб надати пацієнту вертикального положення Р ліжку поступово (одна з вас віддає команди). Коли ви маєте справу з гладким пацієнтом, для підняття потрібно по дві людини з кожної сторони.
Пересування пацієнта в ліжку (методикавиконується однією людиною)
Підняття плечем із використанням пацієнтом ручної колодки
Застосування: при піднятті пацієнта в ліжку однією особою за умови, що один бік пацієнта здоровий і він може допомогти вам, та нема інших протипоказань.
Станьте з тієї сторони пацієнта, де в нього є ушкодження. Пацієнт згинає свою здорову ногу в коліні і кладе свою здорову руку позаду себе, користуючись ручною колодкою для того, щоб піднятися (рис. 14). Виконуйте підняття як описано в "піднятті плечем," одночасно просячи пацієнта відштовхуватися своєю п'ятою і здоровою ногою, рукою спираючись на колодку.
Пересування можна здійснювати поетапно на невелику відстань. Цим способом підняття ви також можете користуватися, коли садите пацієнта на невисокому або двоспальному ліжку, ставлячи одне коліно на ліжко, як показано на рис. 10 і 11.
Перевертання пацієнта в ліжку (рис. 15)
Застосування: для пересування пацієнтів, неспроможних рухатися самостійно.
Почніть з пояснення пацієнту, що ви збираєтеся робити. Навіть якщо пацієнт, як вам здається, знаходиться в несвідомому стані, можливо, він вас чує. Переконайтеся, що ви підготували місце і постільну білизну.
Підняття при даному русі необов'язкове. Поворот відбувається шляхом перекочування або плавного переміщення пацієнта.
Коли ви дієте одна, завжди перекочуйте або плавно переміщайте пацієнта в напрямку до вас і ніколи в напрямку від вас. Не тягніть вперед, щоб підняти пацієнта, що знаходиться від вас на деякій відстані.
У більшості випадків пацієнта потрібно перекотити на його спину і потім пересунути на край ліжка, для того, щоб він знову розмістився посе-редині ліжка, повернувшись у початкове положення. Для того, щоб посунути людину на край ліжка, спочатку посуньте її голову і плечі, потім ноги, а потім тулуб. Для здійснення кожного з цих рухів підкладайте руку під пацієнта з тієї сторони ліжка, до якої ви його посуваєте; стійте в положенні "ноги на ширині плечей" для рівноваги і перекочуйте пацієнта до краю ліжка (рис. 15а). Коли пацієнт гладкий, вам може знадобитися двоє людей для того, щоб пересунути тулуб і стегна: станьте поруч і повертайте на себе з одного боку. В іншому випадку ви можете повертати пацієнта за допомогою натягнутого простирадла одна або вдвох.
Уявіть, що ви тільки що пересунули пацієнта на сторону ліжка, звер-нуту до вас, тепер ви можете перекотити його на середину, на його правий бік: спочатку підготуйте голову і плечі пацієнта і перекої айтеся, що рука вільна. Перекиньте юго ліву ногу через праву, зігнувши лого ліве стегно. Використовуючи коліно і плечі як важелі, перекотіть тулуб на себе (рис. 156). Можливо ви зможете зробити це
одна, але будьте дуже обережні. Якщо є бічна сітка, використовуйте її для того, щоб, перекотивши пацієнта до краю ліжка, не дати йому скотитися вниз, потім підійдіть з іншого боку, щоб перекотити його на середину. Ще раз нагадаємо: завжди пересувайте пацієнта в напрямку до себе, а не від себе.
Список використаної літератури:
1. Мухина С.А., Тарнавская И.И. Атлас по манипуляционной технике сестринского ухода. - М., 1995.
2. Пасєчко Н.В. Основи сестринської справи. Курс лекцій. - Тернопіль, 1999.
3. Сестринська справа / За ред. Професора Шевчука М.Г. - К., 1992.
4. Щуліпенко І.М. Загальний і спеціальний медичний догляд за хворими з основами валеології. - К., 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...