WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі - Реферат

Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі - Реферат


Реферат на тему:
Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі
ПЛАН
1. Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі, роль медсестри в безпеці пацієнта.
2. Сучасні методи переміщення пацієнта в постелі
1. Попередження травм пацієнта в лікувальному закладі,
роль медсестри в безпеці пацієнта
Важливе місце в роботі медичної сестри має вміння транспортувати хворих. Транспортування хворих може проводитись кількома способами. Спосіб транспортування хворого визначає лікар, залежно від важкості стану хворого. Пацієнта, який може самостійно ходити, направляють у відділення пішки в супроводі медичної сестри; для транспортування важкохворих ко-ристуються ношами, візками чи кріслами-візками.
Послідовність дій під час транспортування пацієнта на візку (ношах).
1. Поставте візок (ноші) перпендикулярно до кушетки так, щоб його головний кінець підходив до ножного кінця кушетки.
2. Поясніть пацієнту послідовність ваших дій.
3. Три сестри стають біля пацієнта з одного боку: одна з них підводить руки під голову і лопатки пацієнта; друга під таз і верхню частину стегна, третя під середину стегон і гомілки.
4. Піднявши пацієнта, разом з ним поверніться на 90° в бік візка (нош).
5. Положіть пацієнта на візок, накрийте його, переконайтесь, що пацієнт почуває себе комфортно.
6. Відправте пацієнта з його медичною картою у відділення в супроводі медичних працівників.
7. Прибувши у відділення, головний кінець візка підведіть до ножного кінця ліжка, втрьох (вдвох) підніміть пацієнта і, повернувшись на 90°, покладіть його на ліжко.
Якщо нема візка, то 2-4 особи переносять ноші вручну. Нести пацієнта на ношах треба не поспішаючи і без зайвого трясіння. Вниз по сходах пацієнта несуть ногами вперед, причому передній кінець нош дещо припіднятий, а задній дещо опущений. Таким чином досягається горизонтальне положення нош. Вверх по сходах пацієнта несуть головою вперед також в горизонтальному положенні. Запам'ятайте! При транспорту-ванні пацієнта на нош?х треба йти довільним кроком, дещо зігнувши ноги в колінах і підтримуючи ноші на одному горизонтальному рівні.
Якщо хто-небудь при перенесенні відчуває втому, то необхідно терміново повідомити про це, тому що втомлені пальці
можуть несвідомо розслабитись. Під час транспортування час від часу питайте пацієнта про його самопочуття.
Послідовність дій медичної сестри під час транспортування пацієнта в кріслі-візку.
1. Нахиліть крісло-візок вперед, наступивши на підставку для ніг.
2. Попросіть пацієнта стати на підставку для ніг, потім, підтримуючи, посадіть його в крісло.
3. Опустіть крісло-візок у вихідне положення.
4. Слідкуйте, щоб при транспортуванні руки пацієнта не висувалися за межі підлікотників крісла-візка.
В роботі медичної сестри зустрічається багато ситуацій, коли їй потрібно надати хворому допомогу під час переміщення в ліжку та пересування. Вона повинна вміти:
- переміщувати пацієнта в ліжку;
- перевертати пацієнта в ліжку;
- перекладати пацієнта з ліжка на крісло і навпаки;
- перекладати пацієнта з ліжка на візок;
- переміщувати пацієнта під час процедури купання і поводитися з пацієнтом, який впав.
Для того, щоб не завдати шкоди ні собі, ні пацієнтові, сестра повинна використовувати будь-який допоміжний засіб або піднімальний пристрій. Вона повинна вміти зайняти правильне положення тіла.
Ноги
Положення ніг сестри є дуже важливим для безпечного поводження з пацієнтом. Вона повинна стати в положенні "ноги на ширині плечей", дотримуючись рівноваги відповідно до ваги пацієнта і напрямку руху. Одну ногу потрібно поставити поруч із пацієнтом для того, щоб прийняти його вагу на початку транспортування. Інша нога знаходиться в положенні напрямку руху і готова прийняти вагу пацієнта при переміщенні. Якщо сестра повинна піднімати пацієнта з підлоги, її ноги мають знаходитися по обидва боки свого вантажу для того, щоб піднімати пацієнта між колінами. Ніколи не піднімайте пацієнта перед колінами, тому що це спричиняє підняття на витягнутих руках. Також ніколи не піднімайте пацієнта збоку, тому що це призводить до вигину хребта.
Положення пацієнта
Перед тим, як піднімати пацієнта, потрібно надати його тілу найбільш зручного положення.
Положення спини
Під час переміщення пацієнта хребет сестри завжди повинен бути прямим, плечі, наскільки це можливо, повинні знаходитися на одному рівні і бути спрямовані в той же бік, що і таз. Коли ви здійснюєте підняття однією рукою, вільна рука повинна бути використана для підтримки рівноваги тулуба, положення спини. Таким же чином вільна рука використовується в якості опори для того, щоб зняти навантаження з хребта при піднятті за допомогою плеча.
Використання ваги тіла
Використання ваги тіла для зняття напруги, що викликається рухами рук, є навичкою, якій треба вчитися і яка потребує контролю і практики перед тим, як використовувати її при переміщенні пацієнта. Якщо тіло здатне рухатися, воно володіє силою руху і, отже, кінетичною енергією, яку можна використовувати для того, щоб полегшити процес підняття. Деякі пацієнти зможуть надати допомогу, імітуючи рух. Якщо вони можуть зробити декілька розгойдуючих рухів, щоб створити необхідну рушійну силу, реальна сила підйому, наприклад, при піднятті пацієнта зі стільця в положення стоячи, може бути мінімальною. Навіть, коли маємо справу з цілком безпомічним пацієнтом, рух тіла людини, що здійснює підняття, може полегшити процес підняття. Цих навичок можна набути при наявності почуття ритму, злагодженості дій, а також розуміння і співробітництва з боку пацієнта.
Робота в бригаді
Коли підняття проводять двоє або більше сестер, необхідність злагодженості дій є більш істотною. Одна сестра повинна виступити у ролі лідера й віддавати розпорядження, але тільки переконавшись, ще кожна сестра і пацієнт цілком готові до підняття. Лідер повин' н одночасно стежити за тим, щоб було забрано обладнання, а також за мімікою пацієнта. Коли усе готове, лідер віддає розпорядження, воно повинно бути чітким і задавати визначений ритм. Там, де можливо, бригада, що проводить підняття, повинна бути підібрана за зростом і, незалеж-
но від посади, фізично найдужча сестра завжди повинна приймати на себе найважчу частину - стегна і тулуб пацієнта.
Підняття
Коли всі перераховані аспекти розглянуті, ви готові безпосередньо до підняття. Переконайтеся, що ваші ноги займають стійке положення на підлозі, виберіть найкраще положення утримання пацієнта (клієнта), підійдіть до пацієнта (клієнта) так близько, наскільки це можливо, тримайте спину прямо, використовуйте вагу свого тіла і переконайтесь, що ви вико-нуєте рухи в тому ж ритмі, що й інші.
Підняття пацієнта пов'язане з певним ризиком, складностями, тому кожна ситуація повинна розглядатися окремо. Дайте належну оцінку окремимобставинам; тільки виконання вказівок, даних у цій лекції, недостатнє для безпечної практики.
Методика втримання двома або більше особами
Коли проводиться підняття без допоміжних засобів і піднімальних механізмів, ви і ваші колеги повинні міцно взяти за руки один одного.
Найбезпечнішим є зап'лсне захоплення, одиничне (рис. 1а) або подвійне (рис. 16). Подвійне зап'ясне - більш безпечне із двох.
Захоплення рукою (рис. 2а) і захоплення пальцями (рис. 26) менш безпечні і руки можуть розчепитися, якщо вони вологі або мокрі. Захоплення пальцями може також бути болючим, якщо в партнера гострі нігті.
Методика втримання однією людиною
Такі методи можуть бути використані для підтримки і переміщення пацієнта, який спроможний посприяти і взяти на себе частину ваги свого тіла.
Захоплення через руку
Пацієнт наближує свої руки до тіла, особливо у випадку, коли функції однієї з них ослаблені, охоплює зап'ястя більш слабкої руки сильнішою рукою. Ви знаходитеся безпосередньо за пацієнтом. Просуньте ваші руки між руками і грудьми пацієнта з обох сторін ззаду і стисніть руки пацієнта якнайближче до зап'ясть (рис. 3).
Захоплення при піднятому лікті
Станьте з однієї сторони обличчям до пацієнта, який сидить, одну ногу поставте поруч з ним а іншу поставте перед ним, зафіксувавши його коліна (рис. 4). Перевірте, чи ви стоїте зручно і можете вільно переміщувати вашу вагу з однієї ноги на другу. Спонукайте чи допоможіть пацієнту нахилитися вперед від стегна так, щоб його плече, яке знаходиться ближче до вас, твердо впиралось у ваш тулуб. Потім ви можете нахилитися через спину пацієнта і схопити позаду його лікті руками (долонями вверх). Для того, щоб

 
 

Цікаве

Загрузка...