WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вигодовування грудної дитини - Реферат

Вигодовування грудної дитини - Реферат

вершкоподібну, а потім густішу - сметаноподібну. Перед тим, як давати пригодовування дитині остудіть його до температури тіла (36-37 градусів Цельсія), добре перемішайте і ще раз перевірте, чи рівномірно воно остудилося.
8. Не можна дитину годувати насильно. Уважно потрібно слідкувати за її поведінкою під час годування. Якщо маля виштовхує їжу з рота, "випльовує" її, відвертає обличчя від ложки з їжею, годування продовжувати марно. Причини такої поведінки можуть бути різними: дитя не голодне, їжа йому не знайома на смак або дуже тепла, ви завдали малюку болю та багато інших причин. Наступного разу вона більш охоче з'їсть запропоновану їжу.
9. Під час годування рухи дитини повинні бути вільними. Малюку потрібно дати праву руку "його" ложку, хай він звикне до неї. Прийде час і дитина сама почне їсти цією ложкою.
Програма пригодовування.
Існує спеціальна програма, яка передбачає поступове введення в раціон харчування дітей окремихпродуктів і страв пригодовування замість грудного молока.
Звичайно, у віці раніше 3-3,5 місяці починають давати харчову добавку у вигляді фруктового, ягідного або овочевого соку, а через 1,5-2 тижні ,якщо в дитини не має яких-небудь небажаних реакцій, вводить наступну харчову добавку - фруктове, або ягідне пюре без дрібних кісточок і грудочок. Потім починають включати в раціон почергово більш густе пригодовування: перше - з 4-4,5 місяців, друге - з 5,5,5 місяців, третє - 7-8 місяців.
Поступово всі види пригодувань ускладнюються, за рахунок введення в раціон інших харчових продуктів: сиру, жовтка курячого, рослинного, вершкового масла, рибного пюре, хліба, сухарів, печива.
Під час споживання дитиною нових продуктів і страв пригодовування завжди береться до уваги її стан здоров'я, апетит, маса тіла, наявність явних або потенційних (сімейних) алергічних реакцій на ті чи інші продукти, схильність до порушень зі сторони органів травлення (зригування, здуття живота), частота і температура випорожнень.
Тому програма, враховуючи індивідуальні особливості дитини, може дещо змінитися, але не на шкоду повноцінності складу раціону.
Поряд з тим, важливо підкреслити, що головним принципом програми є підтримка лактації матері та якомога довше збереження грудного вигодовування дитини. Тому, в разі умови, що годуючи мама добре харчується і в її раціоні достатньо свіжих фруктів і овочів, дитина, яка добре розвивається, до 4-5 місяців може обходитися без яких-небудь харчових добавок (соків, пюре).
?
Штучне вигодовування.
Штучне вигодовування - це вимушений засіб годування, коли всі спроби годувати грудьми виявилися безрезультатними.
Штучне вигодовування:
- перешкоджає встановленню емоційного зв'язку між вами і малюком
- сприяє частим захворюванням дитини: діарей ним, респіраторним, інфекційним
- є фактором виникнення алергічних реакцій та захворювань (екзема, бронхіальна астма)
- збільшує ризик розвитку хронічних захворювань органів травлення, щеплення, стоматологічних та ортопедичних порушень
- сприяє появі в майбутньому ожиріння, цукрового діабету в дитини
- породжує труднощі в навчанні, вихованні інтелектуальному розвитку маляти
Перехід дітей на штучне вигодовування має бути суворо зумовлений і здійснюватися під контролем педіатра.
Особливо небажаним є штучне вигодовування в перші 3-4 місяці, так як цей найбільш незрілий період життя дитини вважається "критичним" для збереження її здоров'я, а грудне молоко матері допомагає малятам, навіть недоношеним чи тим, що народилися хворими, подолати недуги і труднощі цього періоду.
Тому, з метою відстрочки раннього чи занадто форсованого переведення на штучне вигодовування ми рекомендуємо не відміняти дитині і грудному молоці, якщо у матері є молоко у грудях, то хоча б в малих кількостях. А у випадку повної відсутності молока, можна використовувати надлишки грудного молока інших матерів (після його кип'ятіння).
У чому різниця між жіночим і коров'ячим молоком?
Не дарма мудрість говорить "жіноче молоко створила природа для дитини, а коров'яче - для теляти". Між цими двома видами молока існують великі відмінності за складом усіх поживних речовин: у коровячому молоці в 3 рази більше білка і майже в стільки ж разів - мінеральних солей за рахунок надмірної кількості кальцію, калію, натрію, фосфору, жиру. Разом з тим, у ньому мало вуглеводів (молочного цукру - лактози), найважливіших незмінних жирних кислот і цілої низки вітамінів (А, В, Е, С) а також важливої сірковохімічної амінокислоти - таурину, заліза та інших необхідних компонентів. Вона також не містить власних жіночому молоку біологічно активних і захисних факторів.
Тому в молоці під час штучного вигодовування "непідготовленим" коров'ячим молоком або звичайними сумішами, в зв'язку з надлишком одних і нестачею інших харчових компонентів, виникають несприятливі зміни в обмінних процесах і порушується їх розвиток. Вони проявляються в формі хронічних розладів харчування: гіпотрофії або паратрофії, хвороб вітамінної недостатності, рахіту, анемії а також інших недуг, пов'язаних із порушенням захисних сил дитячого організму.
Для успішного проведення штучного вигодовування дитини необхідно дотримуватись правил і рекомендацій:
- молочна суміш, яка змінює грудне молоко, повинна гарантовано відповідати всім вимогам щодо поживних цінностей і гігієнічної чистоти дитячого харчування. Такі особливості на даний час властиві адаптованим молочним сумішам промислового виробництва. Але вибираючи молочну суміш для дитини, все-таки треба проконсультуватись з лікарем.
- будь-яку молочну суміш потрібно вводити в раціон молока методом "тренування і проби", тобто починати її давати дитині малими порціями поступово впродовж 4-5 днів доводячи до потрібної кількості в кожному годуванні протягом доби. Це полегшить адаптацію травної системи і обмінних процесів немовляти до чужорідної їжі й дасть можливість з'ясувати, чи не має на цей продукт алергічної реакції.
- кількість годувань, на відміну від грудного вигодовування, повинна бути фіксованою за часом і відповідати віку дитини.
- треба годувати дитину з врахуванням її віку і апетиту, але для запобігання перегодовування об'єм молочної суміші не повинен перевищувати вікову потребу малюка в їжі.
- Правила годування з пляшечки із соскою при штучному вигодовуванні такі ж самі, як і при змішаному.
Література:
1. Журнал "Моя дитина".
2. Практичний порадник для батьків "Мати і дитина".

 
 

Цікаве

Загрузка...