WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вигодовування грудної дитини - Реферат

Вигодовування грудної дитини - Реферат

умови.
Головними з них є:
- раннє, тобто в перші 30-60 хвилин після пологів прикладання новонародженого до грудей матері.
- часте, активне смоктання, яке визначається не якимось розкладом, а тільки індивідуальною вимогою дитини та ступнем її ситності.
- правильна техніка годування, яка забезпечує ефективне смоктання (добре випорожнення молочної залози, отримання молока дитиною).
- позитивний емоційний стан жінки, яка годує грудьми.
10 основнихпринципів успішного грудного вигодування ВООЗ та ЮНІСЕФ, які втілюються в життя з ініціативою "Лікарня, доброзичлива до дитини". Заклад такого типу повинен:
1. Мати зафіксовану в письмовому вигляді політику стосовно практики грудного вигодування і регулярно доводити її до відома всього медико-санітарного персоналу.
2. Навчити весь медико-санітарний персонал необхідним навичкам для здійснення цієї політики.
3. Інформувати всіх вагітних жінок про переваги і методи грудного вигодування.
4. Допомагати матерям починати грудне вигодування протягом 30 хвилин після пологів.
5. Показувати матерям, як годувати грудьми і як зберегти лактацію, навіть якщо вони повинні бути відокремлені від своїх дітей.
6. Не давати новонародженим ніякої іншої їжі або пиття, окрім грудного молока за винятком випадків медичних показань.
7. Практикувати цілодобове спільне розміщення матері та новонародженого в одній палаті.
8. Заохочувати грудне вигодування за вимогою дитини.
9. Не давати новонародженим, які знаходяться на грудному вигодуванні, ніяких штучних засобів (імітуючи грудь або заспокійливе).
10. Заохочувати створення груп підтримки грудного вигодування і направляти матерів у ці групи після виписки із лікарні або клініки.
Правила годування грудьми.
Одним із вирішальних чинників успіху лактації є також і забезпечення відповідного положення дитини біля грудей та правильної техніки грудного вигодування.
Ознаки правильного прикладання дитини до грудей:
- підборіддя дитя торкається груді;
- ротик малюка широко розкритий;
- нижня губа вивернута;
- щічки округлені;
- більшу частину ареоли не видно (о основному нижню її частину);
- ви не відчуєте болю навіть при тривалому смоктанні;
- чути, як дитина ковтає молоко.
Дотримування гігієни при грудному вигодуванні.
Годування вимагає від матері певних гігієнічних заходів. Потрібно підтримувати чистоту тіла, щоденно приймати душ, міняти білизну. Особливо важливо ретельно мити руки з милом перед кожним годуванням. Разом з тим, чисте (до і після годування) миття грудей, особливо з мило, непотрібне бо воно призводить до видалення з ареоли природної пом'якшувальної змазки, також відбувається пересушування шкіри ареоли і сосків та утворення тріщин.
Харчування матері під час годування груддю.
Для того, щоби лактація була повноцінною, мама повинна правильно харчуватися. Період годування груддю не потребує дотримуватися спеціальних дієт. Тим не менше, необхідно пам'ятати, що на продукування молока організм жінки використовує свої внутрішні ресурси. Тому харчування повинно бути достатньо калорійним і збалансованим з складом всіх харчових речовин; білків, незамінних амінокислот, жирів, незамінних жирних кислот, вуглеводів, вітамінів, мінеральних солей і мікроелементів.
?
Пригодовування.
?
Годувати дитину грудьми бажано як можна довше - до однорічного віку, а якщо є можливість і старше року. Унікальні біологічні властивості вашого молоко корисні малюкам і цього віку. Але виключно "молочний" період життя дитини, коли грудне молоко повністю задовольняє усі харчові та енергетичні потреби, триває не більше 4,5-5 місяців. До цього віку малюки помітно підростають, у них подвоюється маса тіла, збільшується рухова активність і відповідно збільшуються затрати енергії їх організмом. Виключно молочна їжа вже не може задовольнити потреби, що збільшуються. З цього віку діти потребують додаткового харчування - пригодовування. Зміни відбуваються і в самому організмі дітей - травна система стає все більш зрілою, здатною до перетравлювання і засвоєння не тільки рідкої, молочної, але й іншої, твердішої їжі. А через 2-3 місяці з'являються перші, а згодом наступні молочні зуби, отже, поступово виробляється навичка спочатку подрібнювати, перетирати їжу і тільки потім ковтати її.
Правила ведення пригодовування.
Введення будь-яких продуктів і страв пригодовування - це перші кроки до переходу дитини на якісно нове харчування, до якого вона повинна звикнути. Ці кроки потрібно робити, обережно, терпеливо, не поспішаючи, щоб уникнути небажаних реакцій, удосконалень і навіть відмови дитини приймати нову для неї їжу, яка відрізняється від грудного молока за запахом, смаком і консистенцією.
Тому при введенні пригодовування рекомендуємо дотримуватися таких загальних правил.
1. Пригодовування дається перед годуванням грудьми.
2. Будь-які нові для дитини продукти і страви починають давати з невеликих кількостей (соки - з крапель, пюре і каші - з 1 чайної ложки) і поступово, через 5- днів збільшують до повної порції.
3. Нове, чергове пригодовування можна вводити тільки після того, як маля звикне до попереднього, з'їдаючи повну порцію, і добре себе почуває (звичайно, не раніше ніж через два тижні).
4. Щоразу після того, як малюк отримав порцію пригодовування, прикладіть його до грудей. Це продовжить у вас лактацію, а дитина буде задоволеною, спокійною і краще захищеною в період адаптації до повного харчування від порушень перетравлювання і алергічних реакцій. Коли малюк отримує всі види пригодовування в повному обсязі і буде почувати себе нагодованим, то він сам поступово відмовиться від грудей.
5. Пригодовування давайте не з пляшечки через сосочку, а чайною ложечкою маленькими порціями (на кінчику ложки) і обережно класти дитині на середину язика, тоді воно легко проковтне її. Навичку їсти ложкою потрібно виробляти тепер, щоб потім не мати проблем з іншою, більш твердою їжею через соску може призвести до травматизації ясен, формування неправильного прикусу карієс зубів.
6. Ніколи не годуйте дитину в ліжечку. В положенні лежачи вона може захлинутися або вдавитися грудочкою їжі. Під час годування дитина повинна знаходитись у вертикальному положенні, в зручній позі у вас на руках, колінах або сидіти в спеціальному дитячому стільчику.
7. Їжа для пригодовування завжди повинна бути свіжо приготовленою, мати ніжну, помочену (без грудочок) консистенцію - спочатку

 
 

Цікаве

Загрузка...