WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Післяпологовий період - Реферат

Післяпологовий період - Реферат

молозивні тільця - "лейкоцити наповнені жировими" крапельками.
На 2-3й день після родів починається виділення молока. В цей час молочні залози набрякають, при сильному набряканні породілля скаржиться на розпираючий біль у залозах, іноді біль віддає в пахові ділянки і можуть появлятися там же болючі вузлики.
Секреція молока відбувається внаслідок (секретних) складних рефлекторних і гормональних впливів. Процес утворення молока регулюється нервовою системою і лактогенним гормоном гіпофіза.
Можливо, утворюється речовина, яка посилює скорочувальну здатність матки і сприяє її інволюції в післяродовому періоді. Скорочення матки виникають іноді рефлекторно внаслідок подразнення нервових елементів сосків при смоктанні дитини. Рефлекторні скорочення матки під час годування нерідко породілля відчуває у вигляді чутливих перейм.
Загальний стан і внутрішні органи.
При нормальному перебігу післяродового періоду загальний стан породіллі добрий. У перші дні породіллі іноді відмічають непостійний біль у ділянці зовнішніх стат. органів і промежини. Іноді породіллі скаржаться на болючі перейми, особливо під час годування дитини грудьми.
Дихання породіллі глибоке 14-16 на 1 вил. Пульс ритмічний, доброго наповнення, 70-75 ударів на 1 хвилину, нерідко буває сповільнений (фізіологічна брадікардія). Артеріальний тиск у межахнормальних величин або трохи знижений у перші дні. t тіла при N родах і нормально-фізіологічному перебігу післяродового періоду нормальне. Пульс і t тіла звичайно характеризують перебіг післяродового періоду. Прискорений пульс (90 і вище) і неодноразове підвищення температури тіла понад 37 свідчить про виникнення ускладнень, частіше про наявність післяродових інфекційних захворювань.
Породіллі схильні до пітливості, особливо коли вони надмірно п'ють.
Обмін речовин у перші тижні після родів підвищений, далі стає звичайним. Вага тіла в перші дні після родів знижується, далі знову зростає, внаслідок відкладання жиру.
Сечовиділення. Діяльність нирок у післяродовому періоді нормальна але сечовиділення нерідко утрудняється в зв'язку з порушенням функції сечового міхура. Порушення сечовиділення найчастіше виявляється в тому, що породілля не відчуває позиву до сечовипускання навіть при переповнені сечового міхура. Іноді буває утруднення сечовипускання при наявності позивів, іноді - болючість при сечовипусканні. Розлади сечовипускання можуть залежати від атонії сечового міхура або набряку його слизової оболонки, внаслідок травмування голівкою. Болючість при сечовипусканні зв'язана з потраплянням сечі на тріщину або садну в ділянці зовнішніх стат. органів чи промежини. Затримка сечовипускання у деяких жінок зв'язана з неумінням мочитися лежачи.
Функція кишечника. В післяродовому періоді часто спостерігаються запори які залежать від атонії кишечника. Атонії кишечника сприяють розслабленню черевного преса і постільний режим, зв'язаний з обмеженням рухів.
У породіль іноді спостерігаються гемороїдальні вузли, які завдають неприємності, при акті дефекації стають болючими, а іноді защемлюються, що приводить до різкої болі в ділянці прямої кишки.
Жінки у післяпологовому періоді повинні дотримуватися чистоти і особливої гігієни. Міняти постільну білизну 1 раз у тиждень.
Їжа породіллі повинна містити достатньо білків, жирів, вуглеводів, вітамінів. Обов'язково фрукти, овочі.
Породілля повинна відпочивати вдень, так як вночі їй доводиться вставати для догляду за дитиною. Чоловік повинен пам'ятати, що він є її першим помічником. Не допускайте перевтомлення дружини, це позначиться на її здоров'ї і на повноцінності молока. Жінки-годувальниці не повинні вживати спиртних напоїв і гострих припав.
Статеве життя дозволяється тільки після 6-8тижнів з дня пологів і після огляду лікаря. Зразу ж після пологів нова вагітність небажана, ось чому вам слід отримати пораду по запобіганню вагітності.
Під час лактації розвивається фізіологічне безпліддя. Воно триває від 4-24 місяців але це не є 100% гарантія. У деяких жінок овуляція уже поновлюється через 2 місяці. Планування сім'ї має на меті допомогти подружнім партнерам уникнути небажаної вагітності, народити бажаних дітей, регулювати інтервали між вагітностями. Визначити число дітей у сім'ї, вибрати час народження дитини в залежності від віку батьків та їхнього здоров'я.
На даний час є декілька методів запобігання вагітності: гормональна, бар'єрна, внутрішньо маткова контрацепція та природні методи планування сім'ї.
До гормональних контрацептивів відносяться однофазні, двофазні і трифазні оральні контрацептиви (марвелон, ригевідол) антеовін ІІ фази, три-регол, триквілар, тризистон-ІІІ-фази.
Механізм дії: пригнічують овуляцію, згущають цервікальну слизь, перешкоджаючи проникненню сперми. Змінюють ендометрій, зменшуючи вірогідність імплантації, зменшуючи рух сперматозоїдів у фаллопієвих трубах.
Бар'єрні методи: чоловічий - презерватив, жіночі: колпачки, діафрагма, пінисті таблетки, сперміцидні пасти і гелі.
Внутрішньо маткова контрацепція - спіралі є з мідною проволочкою і з гормональним пристроєм. Залежно від виду спіралі їх уводять від 3-х до п'яти років.
Природний метод є метод лактаційної аменореї як було раніше сказано. Цей метод має три умови яких слід дотримуватись щоб не наступило вагітності
1) виключно грудне годування,
2) аменорея (відсутність менструації),
3) після пологів минуло не більше 6 місяців.
98% дає гарантії в перші 6 місяців.
Обов'язково прийти на огляд до лікаря після двох місяців, після пологів лікар огляне жінку і дасть пораду.

 
 

Цікаве

Загрузка...