WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка - Реферат

Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка - Реферат

удалося. Мінеральна вода, введена зразу або через 15-20 хв після пробного (хлібного) сніданку, продовжувала протикислотну дію їжі, яке продовжувалося 60 хв. і більше, після чого показник кислотності вмісту шлунка повернувся до кінцевого рівня або знизився.
Дуоденальну дію мінеральної води ми можемо спостерігати у тих випадках, коли вона вводиться прямо в дванадцятипалу кишку. Вивчення впливу мінеральної води на секрецію шлунка прямо з поверхні дванадцятипалої кишки має, безсумніву, практичне значення. Дійсно, якщо буде встановлено гальмуючу дію тої чи іншої мінеральної води на секрецію шлунка, задача лікування хворих з підвищеною збудливістю шлункових залоз, зведеться головним чином до вибору таких методів дачі мінеральної води, які дозволили б найшвидше перевести її в дванадцятипалу кишку. Між тим, вплив мінеральних вод, введених прямо в дванадцятипалу кишку, на секреторну діяльність шлунка недостатньо.
Було вивчено дію мінеральної води Череменка, введеної прямо в дванадцятипалу кишку за допомогою радіотелеметричної системи "Капсула", на секрецію шлунка.
Хворому у дванадцятипалу кишку було введено зонд, до якого прикріплена радіо капсула рН так, щоб вона знаходилася в шлунку. Положення зонда і капсули контролювали за допомогою рентгеноскопії. Радіокапсулою досліджували кінцевий фон шлунка. Після цього в дванадцятипалу кишку через зонд повільно вводили 150-200 мм мінеральної води 4-го розведення, підігрітої до температури 37,7С?, і продовжуючи регістраціюпоказників внутрішлункової рН. Проведення дослідження позволили встановити, що мінеральна вода Черешенка з поверхні дванадцятипалої кишки дає негативну дію на секрецію шлунка.
Вплив мінеральної води Брусницька із дванадцятипалої кишки на кислоутворення виражено значно сильніше, ніж кип'яченою і мінеральною води Черешенка. Крім того, слід відмітити, що введення кип'яченої і мінеральної води прямо в дванадцятипалу кишку не виявило гальмуючої дії на кислоутворюючу функцію шлунка.
Також виявили вплив мінеральних вод Буковини на моторну функцію шлунка у хворих зронічним гастритом і виразковою хворобою.
Внутрішлунковий тиск вимірювали методом електрогастрофії, за допомогою радіокапсули Р і методом електрометричної гастрографії. У хворих хронічним гастритом встановлений переривчастий ритм престальтичної активності шлунка. Частота хвиль в період "роботи" шлунка не відрізнялася від аналогічного показника у здорових людей. У хворих хронічним гастритом з незмінною секретною функцією відмічена тенденція до підвищення базального тиску на рівні тіла шлунку (Р<0,3).
При хронічному гастриті з рівномірно вираженою секреторною недостатністю базальний внутрішлунковий тиск на обох рівнях був знижений. Фазовий тиск, амплітуда хвиль у цих хворих у зрівнянні з контролем були зменшені на обох рівнях.
Значно понижені показники гастрограми з високою степіню статистичної достовірності відмічено у хворих хронічним гастритом з різко вираженою секреторної недостатністю. У ? обслідуваних хворих хронічним гастритом на гастрограмах оприділяють явища дискінезії. І всіх хворих хронічним гастритом на гастро грамах можна було відрізнити періоди "роботи" і "спокою" шлунка.
Однократне введення мінеральної води Черешенка визивало повишення внутрішлункового тиску у більшості хворих хронічним гастритом. Разом з тим відмічено незначне пониження внутрішлункового тиску під впливом цієї води у хворих виразковою хворобою.
Таким чином, мінеральну воду Черешенка треба назначити строго диференційовано з урахуванням кінцевого стану не тільки кислеутворюючих залоз, але також і моторно-евакуаторної функції шлунка.
Прийом мінеральної води Оневська застосовувався як в період "спокою", так і в період "роботи" шлунка. В дальнішому після введення мінеральної води протягом 60 хв продовжували спостерігати за змінами кінцевого стану моторики шлунка.
Аналіз гастрограм дозволив виявити деякі особливості дії мінеральної води на моторику шлунка в залежності від його рухової активності в момент введення.
Введення мінеральної води як і в період активної перестальтичної діяльності шлунка, так і в "спокої" супроводжувалось першоначальним короткочасним (2-3 хв) підвищення внутрішлункового тиску, в більшості випадків на рівні тіла шлунка. В дальнійшому динаміка змін внутрішлункового тиску оприділювалась кінцевим станом моторності діяльності шлунка.
Так, при введенні мінеральної води в період високої моторної активності шлунка внутрішлунковий тиск після короткочасного підвищення протягом 10-15 хв достовірно зменшився в порівнянні з кінцевим, причому більш інтенсивно - в порожнині приворотневої печери. Подібна тенденція відмічена і в змінах перестальтичних скороченнях.
Максимальне пониження рухової активності шлунка спостерігалось на 18-27-ий хвилині дослідження. В дальнійшому моторна діяльність шлунка активізувалась, при чому зареєстровано збільшення амплітуди хвиль і фазового внутрішлункового тиску в порівнянні з кінцевим рівнем.
При введенні мінеральної води Оневська в період "спокою" спостерігалось підвищення внутрішлункового тиску. Максимальна перестальтична діяльність спостерігалась через 12-20 хв після прийому мінеральної води. Дія мінеральної води Оневська, введеної в кількості 100-150 і 200-250 мм, одинакова. В першому випадку відмічено тільки збільшення внутрішлункового тиску.
Таким чином, відповідна реакція нервово-рухового апарату шлунка на введення мінеральної води Оневська оприділюються його кінцевим функціональним станом. Мінеральна вода, введена в період "роботи" шлунка, визиває першоначальне гальмування з наступною активізацією рухової діяльності шлунка. Прийом мінеральної води в фазу "спокою" забезпечується через деякий період під час виникнення секреції шлунка.
У хворих хронічним гастритом при введенні кип'яченої води (контрольна група), так як і при введенні мінеральної води, у 14 випадках спостерігалась тенденція до зміни рухової функції шлунка. Однак період гальмування скорочень шлунка після введення кип'яченої води в період активних в перестальтичних скорочень продовжувався не більше 4-9 хв без суттєвої активізації їх в наступному.
Введення кип'яченої води у фазу "спокою" трохи стимулювало скорочення шлунка тільки через 13-26 хв.
Був врахований метод електромонометричної гастрогрофії з внутрішлункової рН-метрією по Лінару. Це дозволило одночасно вести спостереження не тільки за кінцевим станом рухової і кислоутворюючої

 
 

Цікаве

Загрузка...