WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка - Реферат

Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка - Реферат

транссудацію в порожнині кишки. Рідкий вміст кишок викликає посилену перистальтику.
Наявність іонів НСО3 в мінеральній воді, особливо в гідрокарбонатній, має велике значення. З ними зв'язують стимуляцію секретної діяльності шлунка і видільної функції нирок.
Ми установили, що при активізації залоз шлунка виникає падіння концентрації іонів Na, невеликий ріст рівня іонів К з слідуючим падінням і ріст рівня хлоридів. Вони також установили, що при високому вмісті іонів К і Na рівень уропепсинанизький.
Ми відмічаємо, що при пониження рівнів іонів К спостерігається послаблення рухової функції шлунка, а підвищення їх рівня супроводжується підсиленням її. При порушенні обміну іонів Na і К змінюється екскреторна і всмоктувальна функції шлунка. Іони К і Na відіграють головну роль у водному обміні організму як буфери, підтримуючи необхідний осмотичний тиск в тканинах і не тканинних рідинах організма.
Сульфатний іон збуджує і посилює моторну і евакуаторну функції шлунка, збільшують жовчовиділення. При з'єднані його з іоном Ca утворюється кальцій сульфат, який послаблює перистальтику кишок, одночасно маючи протизапальну дію.
За останні роки в зв'язку з розвитком фізичних і хімічних методів аналізу в багатьох мінеральних водах знайдено різну кількість мікроелементів. Ми показуємо, що найбільш часто в мінеральних водах присутнім є йод, бром, залізо, миш'як, кобальт, марганець та ін. Деякі з них в деякій кількості мають на організм лікувальну дію (йод, бром), інші входять в склад гемоглобіна (залізо), деяких гормонів (цинк), вітамінів (кобальт) і т.д. присутність їх в мінеральній воді відмічає її фізіологічну і лікувальну дію. Дія мінеральної води на організм залежить від того, які біологічно активні компоненти містяться в ній.
Залізо, марганець, мідь, кобальт участують в процесах кровотворення, кобальт стимулює, а мідь зменшує секрецію і моторну функцію шлунка. Накопичення цинку в органах тісно пов'язане з процесами синтезу білка. Мідь, молібден, цинк та інші мікроелементи мають вплив на активність ферментів, окисно-відновні та інші процеси в організмі.
Ми установили, що невелика кількість заліза в мінеральних водах Келегін і Шиян, може дати на організм людини великий вплив, так як окислення і прискорення біохімічних процесів виникає під впливом залози.
В основі механізму дії мінеральних вод на моторну діяльність травного каналу лежать нерво-рефлекторні і нерво-гуморальні механізми при регуляційній участі нервової системи. Аналізуючи механізм дії мінеральних вод на моторну функцію шлунка, А.Г. Саакян (1960) відмічає, що під впливом внутрішнього прийому мінеральних вод у зв'язку з активізацією сульфгідрильних груп виникає поновлення порушеного обміну явищ в рецепторах і ефекторах, завдяки чому нормалізуються рефлекторні реакції шлунка. В руховій діяльності шлунка при дії мінеральних вод, очевидно важливу роль відіграє збільшення активності сульфгідрильних груп ряду ферментів, які участують в хімізмі скорочення м'язів.
Відомо, що деякі мінеральні води сприяють розчиненню і вимиванню слизі, затухання запальних явищ в слизовій оболонці і т.д.
П.Г. Царфіс (1971) видав теорію багатоступеневої дії. Перша ступінь включає ефферентний шлях рефлекторного процесу. він починається з нервових закінчень на периферії і закінчується в підкоркових структурах мозку. Частина інтересів реалізується на молекулярно-органому рівні без участі центральних механізмів регуляції. Друга ступінь формується в місцевих клітинних утвореннях слизової оболонки і шкіри. Це первинний механізм утворення енергії фактора, який сприяє поступленню сигналів в центральну нервову систему. Інтенсивність і характер цих сигналів оприділюються структурою фактора, методикою його використання, характером поломки функціональної системи, потенціальною можливістю клітинних структур і їх реактивністю. Третя ступінь включає шлях, по якому трансформована енергія направляється із коркових і підкоркових структур в органи і тканини. Четверта ступінь зв'язана з включенням регуляторів і оновлюється шляхом нервово-гуморальної регуляції. Транспорт гормонів до тканин і клітинних структур, в свою чергу змінює ткане вий метаболізм і становище гомеостаза. П'ята ступінь переключає адаптивні системи на розвиток захисних і компенсаторних механізмів, а також на регуляцію і поновлення порушених функцій. Шоста ступінь знаходиться у тісному зв'язку з гепато-лієнальною системою і наднирковими залозам, включання яких поновлюється ваго-симпатичними утворами і імпульсами синокаротидної зони.
ІІІ. Результати досліджень.
Вплив однократного введення мінеральних вод Буковини на основні функції шлунка у хворих виразковою хворобою та хронічним гастритом.
Біологічні дії мінеральних вод залежать від функціонального стану шлункових залоз і організму в цілому, способу їх застосування і ряду інших факторів.
Для виявлення характеру дії мінеральних вод на кислоутворюючу і моторну функцію шлунка використали "гострі" спостереження, включаючи вплив інших факторів комплексної терапії (режим дня, лікувальне харчування та ін.), що дозволяє встановити оптимальну температуру і дозу прийомної мінеральної води.
"Гострі" спостереження, є однократним введенням мінеральної води, його проводили при неперервній регістрації змін рН і тиску(Р) внутрішлункового середовища за допомогою вітчизняних радіотелеметричних пристроїв "Капсула", "Капсула-М" і методу внутрішлункової рН-метрії по Лінару.
При радіотелеметричному дослідженні за допомогою прийомного пристрою, який записує сигнали мініатюрного радіопередатчика, введеного в травний канал, регіструються відповідні фізіологічні, фізичні і хімічні явища.
Метод внутрішлункової рН-метрії по Лінару основний на змінах активної реакції складового шлунка як електроліта.
По даним, рН в розмірах 1,5-2,2 відповідає нормальним показникам кислотності, оприділених за допомогою тетраційного метода, 2,3 і більше - пониженим, 1,0-1,4 - повишеним показником кислотності складового шлунка.
Використані методи дослідження були удосконалені. Так, для виявлення характеру дуоденального впливу гідрокорбонатних мінеральних вод на кислотну речовину шлунка був удосконалений зонд, який дозволяє під час дослідження внутрішлункової рН вводити мінеральну воду прямо в дванадцятипалу кишку. В дуоденальний зонд діаметром 4 мм пропускається зонд меншого діаметру (2,5 мм), на кінці якого укріплюється дуоденальна олива. Радіо пілюля закріплюється до дуоденального зонда в 10-12 см від

 
 

Цікаве

Загрузка...