WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка - Реферат

Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка - Реферат


Реферат на тему:
Вплив мінеральних вод на функціональний стан шлунка
В результаті багаточислених досліджень, основних на філологічній науці І.П. Павлова, було створено механізм дії курортних факторів на організм, згідно якому відповідна реакція організму дію складного комплексу курортних факторів проявляється в трьох взаємозв'язаних фазах: складнорефлекторної, нервово-хімічної і в фазі наслідку.
Виражені рефлекторні реакції відмічаються при дії мінеральних вод на інтерорецептори різних ділянок травного канала. Про рефлекторну природу впливу мінеральних вод на різні функції травного канала і інші системи свідчить швидкість наступаючих відповідних реакцій. Так, наприклад, зміна секретної і моторної функції шлунка спостерігається в перші хвилини після введення мінеральних вод.
Гальмуючий вплив секретину на секрецію шлунка в експерименті установленого L. Jonson (1970) і ін. В працях Г.П. Абрамова, Н.Д. Лебедєва (1971) представлені дані про вплив блукаючого нерва на збереження рівня і активності деяких біологічно активних явищ, приймаючих участь в гуморальній регуляції дії травної системи організму. Є відомість про участь симпатичної частини автономної нервової системи в рухово-секреторних реакціях шлунка. Ми відмічаємо рухово-секреторних, що симпатична частина автономної нервової системи шляхом дії катехоламінів на адренорецептори шлунка приймає участь в регуляції травних реакцій.
Ми доказали, що збудження і гальмування шлункових залоз знаходиться в прямій залежності від співвідношеннч кількості вільного ацетилхоліна і активності холінестерози. Таким чином, холінерична активність шлункового соку являється показником участі парасимпатичної частини автономної нервової системи в регуляції функціонального стану шлункових залоз. Л.Н. Карпенко (1968) і інші відводили значну роль дії гормонів в процесі регулятивної діяльності мозку на травну систему. В існуванні дії мінеральних вод на секреторну і інші функції шлунка участуються гормони гіпофіза, надниркових залоз, щитовидної залози, інсулярний апарат підшлункової залози. Установлено стимулюючі дії глюкохортикоїдів на секрецію шлунка. Про зміну рівня гормонального напруження коркового явища надниркових залоз при хронічному гастриті повідомляють багато авторів.
Ми рахуємо, що при дії хлоридно-натрієвих мінеральних вод джерела Кармадон на рецепторні поля слизової оболонки травного апарату збільшується виділення 17-кетостероїдів, натрію, калію з сечею, а також рівень АДГ крові. Таким чином, мінеральна вода збільшує фільтраційну функцію нирок, стимулює діяльність гіпотоламо-гіпофізної системи і коркового явища надниркових залоз. На фоні прискорення секреції шлункового соку збільшують вміст антидіуретичного гормона гіпофіза, уповільнюючи втрату рідиною з сечею.
Орошення мінеральних вод Боржомі слизової оболонки привородкової частини шлунка збуджує виділення кислого вмісту тіла його в слизовій оболонці. Цей ефект пояснюється як результат віддачі в кров гормона гастрина.
Вплив мінеральних вод, опосередкує через центральну нервову систему і кори великого мозку, а через них передане на автономну нервову і ендокринну системи, викликає в організмі цілий ряд здвигів: зміну обміну явищ, місцевої і загальної реактивності організму і покращує дію регуляторних механізму.
Рефлекторний механізм дії мінеральних вод передбачає не тільки складно-рефлекторну і нервово-хімічну фазу, але також і фазу наслідку.
Біологічна сумісність наслідку стоїть в переході організму на новий метаболічний рівень.
Ми відмічаємо, що під впливом мінеральних вод змінюються трофічні функції центральної нервової системи, параметри збудження, периферичних і центральних нервових елементів і окисно-відновні процеси в тканинах, нормалізуються функції системи гіпофіз - надниркові залози, збільшують потенціал імунологічної системи. Указані зміни дають перед висилки для складного ланцюга реакцій, яка почавшись в період неопосередкованої дії курортних факторів, продовжується в наслідках. В цьому плані механізм дії мінеральних вод відновлюється, напевно, через середовище невро-адренало-холінергічних і невро-гіпофізарно-картикоїних функцій. Ця особлива упевненість в світі даних про виплив гормонів і біологічно активних явищ на генетичний апарат клітини.
Ми врахували, що механізм дії мінеральних вод потрібно розглядати з позиції загальної регуляції водно-сольового обміну. (Регуляція водно-електролітичного балансу в організмі відновлюється нервовою системою при участі гуморального звена). Під впливом мінеральних вод на нервову систему в організмі змінюються процеси осмосу і дифузії, поверхневе напруження, електричні заради клітин, концентрація іонів водню, проникнення мембран. В результаті змінюється загальна реактивність організму, часто вирівнюються або зникають обернені функції різних органів і іноді безслідно-патологічні утворення.
Спостереження свідчать про те, що хлоридні води змінюють водно-сольовий обмін, збільшують гідрофільність тканин, зменшують діурез, підсилюють кислотообмін, тому при виразковій хворобі їх назначення недоречне. Разом з тим у здорових людей прийом мінеральної води не спричиняв впливу на цей вид обміну.
Вплив мінеральної води на процеси травлення зв'язані із змінами рН, його осмотичного тиску і хімічною взаємодією цього складу з компонентами надходячої мінеральної води. Зміни рН в першу чергу можуть відзначити на активності ферментних процесів, протікаючи в травному каналі. Максимальна активність кишкових ферментів спостерігається при рН 5,0-7,0. в більшості мінеральних вод рН знаходиться в цих розмірах. Тому їхній вплив на рН середовища особливо важливий при запальних процесах в слизовій оболонці травного канала, а також при порушенні секреції підшлункової залози, супроводжується різким зниженням рН складового тонкої кишки.
Мінеральні води, які містять іони в тій концентрації що й тканини тіла, виникають порушення іонної рівноваги. Співвідношення іонів Na, K, Ca в крові людини змінюється під впливом споживання мінеральних вод, при чому збільшення іонів Са особливо важливо з точки зору протизапальної дії мінеральних вод. Вони потовщують оболонки клітин, послаблюють перистальтику кишок, посилюють фагоцитоз сприяють виливанню продуктів запалення.
Іони Na, особливо разом з іонами Са, затримують воду в організмі, збільшують секрецію шлункових залоз, підсилюють моторну функцію кишок, причому гіпертонічні розчини натрія хлорида, легко всмоктуючись, викликають

 
 

Цікаве

Загрузка...