WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Надання першої медичної допомоги - Реферат

Надання першої медичної допомоги - Реферат


Реферат з сестинської справи
Надання першої медичної допомоги
Загальна ціль заняття: набути практичні навики в наданні першої
медичної допомоги:
- вивчити принципи надання першої долікарської допомоги;
- вивчити особливості травматизму ;
- вивчити загальні міроприємства по попередженню
професійних захворювань в сільському господарстві.
Практична частина
1. Вивчити теоретичну частину.
2. Відповісти письмово на вказані викладачем не менше як на 8
питань.
Теоретична частина
Види травм на сільськогосподарських роботах
Гру-па Характер робіт Причини травм Види пошкодження
1 Робота на сільськогоспо-дарських і інших машинах Падіння з тракторів і машин в разі спроби сісти або зіскочити на ходу, захват одягу і частини тіла незахищеними рухливими частинами машин. Попадання частин тіла в ріжучі і подаючі механізми комбайнів. Наїзд на відпочиваючих на території робіт. Ремонт і регулювання тракторів і інших машин з незаглушеним двигуном, попадання на небезпечну територію гвинта літака. Чистка різних машин руками без вичищувачів. Робота на крутих схилах (перекидання машин). Необстеження необроблюваного поля (камінням, балки, ями). Недостатнє і неправильне освітлення при нічних роботах. Необережне викручування кришок радіаторів.
Поранення, удари, переломи кінцівок, травматичні ампутації.
2. Робота з ручним інструментом Необережне і неуміле користування підручним інструментом. Неузгодження
дій між робітниками. Несправність інструментів.
Удари, пошкоджен-ня кінцівок, чужорідне тіло.
3. Транспорт Падіння вантажу з транспорту, перевезення людей в транспортних прицепах і на с-г машинах. Алкогольне сп'яніння водія, недотримання правил вуличного руху. Недостатня підготовка тракторів і механізаторів в зимових умовах. Не дотримування правил перевезення людей у вантажних автомобілях.
4. Навантажу-вально-розвантажу-вальні роботи Піднімання великих вантажів вручну. Перебування людей під вантажем і в радіусі дії підйомних механізмів. Не використання рукавиць при навантажувальних роботах. Удари, пере-ломи кінці-вок і хребта. Пошкодження кісток.
5. Догляд за тваринами Необережність, незнання характеру тварин. Порушення техніки безпеки при подрібнен-ні кормів, при термічні обробці і митті доїльних апаратів.
Удари і поранення грудної клітки, черевної порожнини і внутрішніх органів, роз-дроблення, ампутації кінцівок.
6. Робота в майстернях Некористування захисними засобами (рукавицями, окулярами, спецодягом) ушкодженність ручних інструментів, погане освітлення. Ненадійні підставки машин, які перебувають в ремонті. Відсутність захисних кожухів. Поранення і чужорідне тіла кисті і ока. Обгортання кисті і обличчя.
7. Ремонтно-будівельні лісозаготівельні роботи Падіння з висоти на будівництві. Відсутність загорожі. Порушення правил штабелювання будматеріалів. Перебування під грузом і підйомними механізмами. Неправильне розбирання старих будівель. Пошкодження в лісі при неправильному користуванні пилою або при валенні дерев. Удари і переломи кінцівок, хребта і черепа. Поранення ніг.
8. Проїзд з роботи і на роботу Дорожньо-транспортні пригоди (наїзд, падіння з транспортних засобів). Недостатнє обладнання автомобілів для перевезення людей. Травми при падінні на нерівній і слизькій дорозі. Удари і переломи. Розтягнення м'язів нижніх кінцівок. Удари всього тіла.
9. Травми, отримані внаслідок дії електричного струму Відсутність і несправність заземлення, ізоляції електрич-них моторів, інструментів, проводів та ін. Невикористання захисних засобів (гумові рукавиці). Допускання високої напруги струму для переносних ламп і іншого електрооблад-нання. Обірваний вітром струмопровідний дріт. Необережна робота під повітряними електродротовими лініями з високо-габаритними машинами і кранами. Удар струмом. Смертельні електро-травми.
10. Інші Вибухи. Невикористання правил експлуатації котлів під тиском. Гострі отруєння ядохімікатами і газами. Робота без взуття. Багаторазові поранення, гострі отруєння, поранення стопи.
Професійні хвороби і причини їх виникнення.
Професійними називаються хвороби, виникнення яких пов'язане з певною трудовою діяльністю і впливом на організм конкретних несприятливих умов праці, так званих шкідливих виробничих чинників.
До професійних хвороб належать насамперед хвороби, що виникають внаслідок безпосередньої дії на людей виробничих шкідливих факторів, а також ті, що за певних виробничих умов розвиваються значно частіше, ніж звичайно. Найпоширенішими професійними чинниками, які впливають на організм робітників сільського господарства є:
-хімічні речовини, що широко використовуються для захисту рослин від шкідників та захворювань;
-вібрація та шум, пил рослинного й тваринного походження;
-перенапруження окремих органів і систем, що виникає у відповідь на тривале навантаження на одні і ті самі нервово-м'язові групи;
-біологічні чинники ( мікроорганізми)- збудники заразних хвороб, що передаються від тварини людині.
У разі тривалої дії на організм високих концентрацій пилу можуть розвинутися хвороби легенів і дихальних шляхів; під впливом високих рівнів вібрації, виникає вібраційна хвороба, внаслідок дії шуму - захворювання органів слуху - неврит, хімічних речовин - отруєння.
До професійних хвороб, які в умовах виробництва зустрічаються частіше, ніж звичайно, належать бруцельоз, сибірка, сап, ящур та інші, що передаються людям від тварин; бронхіальна астма, хвороби шкіри
(дерматози, екземи), хронічні захворювання нервово-м'язового апарату тощо. Як відомо, ці хвороби можуть бути і непрофесійними. Визначити їх походження може тільки лікар, який при обстеженні хворого обов'язково враховує його трудову діяльність.
Розрізняють гострі і хронічні професійні захворювання та отруєння. Хвороби, зумовлені тривалим, протягом багатьох років, вдиханням невеликих концентрацій пари хімічних речовин, пилу, газів, впливом на організм вібрації і шуму, як правило, мають хронічний характер і виникають поступово - через 10-15 і більше років роботи в
несприятливих умовах. Наприклад, вібраційна хвороба розвивається за 15-20 і більше років у разі нехтування гігієнічними рекомендаціями.
Прояви перших ознак хронічного отруєння пестицидами при контакті з ними без суворого виконання профілактичних заходів можуть
спостерігати вже через 2-3 роки.
У тих рідкісних випадках, коли працюючі протягом одного
робочого дня зазнають короткочасного, часто випадкового, впливу
великих концентрацій хімічних речовин або якогось іншого
шкідливого чинника ( високої температури, випромінювання тощо) і при цьому не користуються засобами індивідуального захисту або
порушують інші правила

 
 

Цікаве

Загрузка...