WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

палить, а серед них тисяч дітей з астмою й іншими респіраторними захворюваннями, а також призводять до того, що багато паліїв кидають цю звичку.
21. Материнське паління підвищує ризик довільного аборту, низької ваги новонародженого і відставань у розвитку дитини.
Паління впливає на добробут плоду і вагітної жінки. Нікотин, монооксид вуглецю й інші токсичні компоненти тютюнового диму легко проникають у плаценту, завдаючи прямого впливу на надходження кисню до плоду, а також на структуру і функціонування пуповини і плаценти. Цілий ряд компонентів тютюнового диму, які проникають через плаценту, є відомими канцерогенами. Нікотин прямим чином впливає на серцевий ритм і подих плоду.
Довільні аборти й ускладнення вагітності і родів відбуваються значно частіше у тих, хто палить. Палії мають більш високий ризик ектопічної (трубної) вагітності і велику вірогідність передчасних родів. Жінки, що палять під час вагітності, мають на 20-50% більш високий ризик смерті плоду і немовляти в порівнянні з тими, хто не палить.
Материнське паління може обумовити респіраторні захворювання у дитини. Дослідження дали підстави вважати, що паління будь-кого з батьків протягом вагітності супроводжується більш високою можливістю виникнення усіх видів дитячого раку, разом узятих. Інші дослідження повідомляють про довгострокові ефекти материнського паління, до яких належать погіршення поведінкових, інтелектуальних і фізичних характеристик.
Діти батька, що палить 20 сигарет на день, мають на 30% більший ризик розвитку раку, ніж діти батьків, що не палять. До такого висновку прийшли в ході нещодавно проведеного у Великобританії великомасштабного дослідження. Ризик зростає відповідно до збільшення кількості випалених сигарет. Для дітей, чий батько випалює більше 40 сигарет на день, ризик був на 60% вище, ніж для дітей батьків, що не палять. У ході дослідження було виявлено, що підвищений ризик не був пов'язаний із палінням матері, і не міг бути пояснений соціальним класом, розміром сім'ї або віком батьків. Щорічно у Великобританії діагностується близько 1500 дітей із раком або лейкемією. Дане дослідження показало, що 150 із цих випадків можуть бути пов'язані з палінням батька. Ці результати збігаються з даними інших досліджень, що показують, що паління пошкоджує чоловічу сперму. Пошкодженасперма і є найбільш імовірним винуватцем захворювань.
Відповідно до нещодавнього дослідження, новонароджені матерів, які палять, повинні розглядатися як "палії" або "колишні палії" і мають "симптоми скасування нікотину". Це дослідження показало, що немовлята, народжені матерями, що палили, мають в сечі високий рівень котинину, субпродукту нікотину. Середні рівні котинину в новонароджених складають 551 нг/мл, у порівнянні із середнім рівнем 583 в активних паліїв.
22. Паління батьків є важливим чинником при синдромі раптової смерті немовляти і пов'язане з більш високими рівнями респіраторних захворювань, включаючи бронхіти, застуди і пневмонію у дітей.
Дослідження, що проводилися з 1970 року, незмінно показують, що діти і немовлята, які наражаються на дію навколишнього тютюнового диму в себе вдома, мають значно підвищені рівні респіраторних симптомів і інфекцій респіраторного тракту.
Серед головних отриманих результатів можна назвати такі:
немовлята батьків, що палять, удвічі частіше страждають від серйозних респіраторних захворювань;
симптоми астми спостерігаються вдвічі частіше в дітей паліїв;
одна третина випадків ексудативного отиту, найбільш поширеної причини глухоти в дітей, можуть бути віднесені на рахунок паління батьків;
пасивне паління в дитячому віці привертає дітей до розвитку хронічних обструктивних захворювань дихальних шляхів, а також раку в дорослому віці;
материнське паління під час вагітності і дитинства є одним із найважливіших чинників смерті немовляти, якої можна уникнути.
Було виявлено, що ті батьки-палії, яких лікар прохав не палити при дітях, в остаточному підсумку піддавали своїх дітей впливу меншої кількості сигарет.
У США синдром раптової смерті немовляти є головною причиною смерті дітей першого року життя і пов'язаний він із материнським палінням.
Дослідники виявили, що щорічно в США щонайменше 6200 дітей помирає в результаті паління батьків. 2800 смертей пов'язані з низькою вагою новонароджених, обумовленою палінням під час вагітності. 2000 смертей відносять на рахунок синдрому раптової смерті немовляти, викликаним вторинним димом; 1100 смертей обумовлені респіраторними інфекціями; 250 смертей викликані пожежами через сигарети, сірники і запальнички; а ще 14 смертей обумовлені астмою. Крім того, щорічно 5,4 мільйони дітей страждає від несмертельної астми й інфекційних захворювань вуха, що є результатом паління батьків і потребує витрат на лікування в розмірі 4,6 мільярда доларів на рік.
Дослідження, опубліковане в часопису PEDIATRICS, показало, що від 40 до 60% усіх випадків астми, бронхіту і задишки в ранньому дитячому віці варто віднести на рахунок нараженості дії вторинного тютюнового диму.
23. Припинення паління має істотні переваги для здоров'я й істотно знижує ризик більшості пов'язаних із палінням хвороб.
Припинення паління дає істотні і негайні переваги для здоров'я чоловіків і жінок будь-якого віку. Переваги відчувають як люди, що мають пов'язані з палінням захворювання, так і ті, в яких таких немає.
Нікотин і монооксид вуглецю виходять з організму в перші декілька годин після припинення паління, хоча вторинним продуктам нікотину для цього потрібно до двох днів. Протягом місяця після припинення паління кров'яний тиск повертається до нормального рівня і поліпшується функція легенів. Через три місяці після припинення паління легені можуть відродити спроможність до належного самоочищення, у залежності від того, чи не відбулося невідновне пошкодження легенів. Крім того, поліпшується кровообіг у кінцівках.
Колишні палії живуть довше, ніж ті, хто продовжує палити, і переваги припинення паління поширюються і на тих, хто кинув палити в солідному віці. Наприклад, люди, що кинули палити до 50 років, мають лише половинний ризик померти протягом наступних 15 років у порівнянні з тими, хто продовжує палити. Припинення паління знижує ризик раку легенів, інших видів раку, серцевих нападів, інсультів і хронічних захворювань легенів. Жінки, що кинули палити до вагітності або протягом перших 3-4 місяців вагітності, знижують свій ризик мати дитину зниженої ваги до рівня жінок, що ніколи не палили.
Переваги припинення паління для здоров'я набагато перевищують будь-який ризик від збільшення ваги в середньому на 2 кг або ж будь-яких негативних психологічних ефектів, що можуть супроводжувати це

 
 

Цікаве

Загрузка...