WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюновий дим містить безліч сильнодіючих канцерогенів і атерогенів. Таким чином, будинки, у яких відбувалося паління, забруднені тим, що є, по суті, токсичними відходами. За умови, що середній палій виділяє приблизно 15 мг зваженої фази НТД на сигарету і випалює 32 сигарети на день, протягом одного року кожний палій випустить у повітря 175 грам токсичної тютюнової смоли. Приблизно половина цієї смоли осяде на поверхнях приміщень (люди проводять 90% свого часу в приміщенні), де вона може повільно повторно виділятися з часом. Це явище абсорбції і повторного виділення тютюнової смоли цілком ігнорується під час обговорення проблеми паління в будинках.
19. Навколишній тютюновий дим шкідливий для тих, хто не палить, тому що він викликає рак легенів і інші захворювання, а також посилює прояви алергії й астми.
Крім роздратування, яке виникає тому, що волосся й одяг починають погано пахнути, мимовільна нараженість тютюновому диму може викликати такі симптоми, як подразнення очей, головний біль, кашель, дертя в горлі, нудота і блювота, а також викликати невеличкі, але об'єктивно обумовлені зміни в дихальних шляхах дорослих людей, що могли б у іншому випадку залишатися здоровими. Дорослі, що хворіють на астму, при нараженості вторинному диму відчувають істотне зниження функції легенів протягом однієї години. Люди з алергіями й іншими респіраторними і серцевими розладами можуть відчувати більш серйозний вплив.
Нараженість на дію вторинного диму збільшує ризик серцевих захворювань і раку легенів, яких можна було б уникнути. В одному з досліджень розглядався ризик серцевих захворювань у людей, що ніколи не палили, і порівнювалися ті, хто жив із паліями, і хто ні. У ході дослідження було виявлено, що ті люди, що не палять самі, але живуть з паліями, мають майже на 25% більшу вірогідність серцевих захворювань. У іншій статті аналізуються епідеміологічні дані і робиться висновок, що " жінка, що ніколи не палила, має на 24% більший ризик раку легенів, якщо вона живе з палієм". Задовільноїальтернативної інтерпретації отриманих даних немає. Вплив навколишнього тютюнового диму не є несуттєвим, як часто думають. Це серйозна загроза навколишньому середовищу, і при цьому її легко уникнути.
У дослідженні здоров'я 32 000 медсестер було виявлено, що нараженість дії вторинного тютюнового диму на регулярній основі майже подвоює ризик серцевих захворювань у жінок, які не палять. Дослідження Здоров'я Медсестер, у ході якого протягом 10-річного періоду було відсліжено 32 тисячі жінок, вважається однією з найбільш надійних епідеміологічних робіт. У роботі про нараженість НТД були виключені дані по жінках з іншими видами ризику серцевих захворювань, як то спадковість і високий рівень холестерину в крові. У ході дослідження було виявлено, що у жінок, які відзначили, що їхня нараженість вторинному диму була "регулярною", ризик серцевих захворювань був вище на 91% у порівнянні з тими, хто не був наражений дії диму, а в жінок, чия схильність вторинному диму була "рідкою", ризик, відповідно, був вище на 58%. Результати дослідження означають, що щорічно біля 50 000 смертей у США відбуваються в результаті нараженості вторинному тютюновому диму. Це дорівнює кількості смертей від СНІДу, раку молочної залози й аварій на автострадах, і набагато перевершує кількість випадків лейкемії й убивств у країні.
У статті, опублікованій в Часописі Американської Медичної Асоціації, повідомляється, що паління і нараженість вторинному тютюновому диму сприяє ущільненню артерій, тобто захворюванню, відомому як атеросклероз.
Нещодавно був виявлений новий взаємозв'язок між вторинним тютюновим димом і раком легенів у тих, хто не палить. Сліди потужного тютюнового канцерогену, що називається ННК, були виявлені в сечі робітників, які не палять, житлового відділення канадського госпіталю для ветеранів, де дозволене паління. З 43 відомих канцерогенів тютюнового диму ННК є єдиним канцерогеном, що походить тільки з тютюну і не може бути приписаний іншим джерелам.
20. Влада або дозволяє паління, забороняючи тим самим чисте повітря, або вона хоче мати чисте повітря, і тоді забороняє паління.
Право людини дихати чистим повітрям є очевидним фундаментальним правом, записаним у багатьох деклараціях, хартіях і законах, національних і міжнародних, і особливо в тих, що стосуються промислової гігієни й умов праці. Зараз є недвозначні докази того, що тютюновий дим, що дратує й отруює, забруднює і викликає рак, є смертельним продуктом. Він вбиває набагато більше працівників, ніж промислові захворювання і фатальні нещасні випадки на виробництві, разом узяті. Той факт, що люди змушені наражатися на дію тютюнового диму в суспільних місцях проти своєї волі, є нестерпним. Необхідно припинити тютюнову агресію з боку запеклих паліїв. Повинна бути введена повна заборона паління в місцях суспільного і колективного життя, робочих місцях, відкритих або закритих, державних або приватних, куди є доступ публіки.
Ні в якому разі так звані особисті робочі помешкання не повинні класифікуватися як помешкання, де дозволене паління. Це обумовлено тим, що особистих робочих помешкань як таких насправді не існує. Того, хто займає так зване "особисте робоче помешкання", регулярно відвідують колеги й інші люди. З цією метою воно оснащене декількома стільцями, щоб відвідувачам було де сісти. Розмови про "особисте робоче помешкання" є тому оманними.
Паліям дається дві можливості: або палити в кімнатах для паління, якщо такі надані для їхнього використання (ці кімнати повинні бути закриті й ізольовані, обладнані повітряними пробками і поглинателями диму), або ж палити на відкритому повітрі, якщо таких кімнат немає.
За умови, що воно ефективно виконується, законодавство про паління в суспільних місцях і на виробництві зменшило б ризик піддатися мимовільному впливу тютюнового диму і захистило б права тих, хто не палить, на вільне від диму середовище. Законодавство, з одного боку, утримує молодих людей від паління шляхом передачі ідеї, що паління є соціально неприйнятним, з іншого боку, воно надає підтримку величезній кількості паліїв, що хочуть кинути. Законодавство зміцнює суспільну безпеку шляхом зниження ризику пожежі і збитку помешканням і меблям. Законодавчі обмеження повинні бути доповнені освітою і пропагандою, як для широкої громадськості, так і для політиків, на тему переваг створення зони, вільної від тютюнового диму. Для створення вільних від диму робочих місць, що особливо важливе там, де навколишнє середовище забруднене, необхідна спільна діяльність державних органів і профспілок.
Солідні наукові праці показують, що обмеження вторинного тютюнового диму знижують ризик смерті і хвороби у тих, хто не

 
 

Цікаве

Загрузка...