WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

ступенем дискомфорту і втратою працездатності. У гіршому варіанті, люди, що страждають цими захворюваннями, можуть опинитися в залежності від систем підтримки життя.
Приблизно 80% смертей від ХОЗЛ відносяться на рахунок паління. Запеклі палії мають у 30 разів більш високий ризик розвитку ХОЗЛ у порівнянні з тими, хто не палить.
16. Шкіра, що відчуває нестачу кисню через паління, стає сухою і сірою.
У декількох дослідженнях було показано, що на якість шкіри впливає дія тютюновому диму, незалежно від віку і впливу сонця. Спостерігається, що палії відчувають більш ранню і більш виражену зморщеність обличчя, особливо навколо очей і рота, у залежності від кількості сигарет, що випалюються, і тривалості нараженості дії диму. У багатьох людей, які палять, розвивається "обличчя палія" або зморшки на обличчі. Обличчеві зморшки розходяться під правильними кутами від верхньої і нижньої губ, або ж неглибокі зморшки з'являються на щоках і нижній щелепі.
До інших рис обличчя, що постійно відзначаються у паліїв, належать сірий колір шкіри, виснаженість, жорсткий, виснажений, грубий вигляд, а також жовтогарячі, пурпурні або червоні тони шкіри.
Дим може впливати на шкіру декількома шляхами. Зовнішній вплив подразних хімічних речовин диму може сприяти хронічній косоокості, сухості або подразненню шкіри або ж обумовлювати ушкодження сполучної тканини. Було також показано, що паління завдає шкоди колагену і еластину, тобто речовинам, що також важливі для збереження пругкості шкіри.
Було відзначено, що просвітні кампанії, що згадують про вплив паління на обличчя, можуть зробити більший вплив серед молоді, тому що загроза розвитку інших захворювань може здаватися занадто віддаленою, щоб матистримуючий вплив. Протягом декількох тижнів після припинення паління колір і вигляд шкіри обличчя поліпшуються, тому що в організм надходить більше кисню.
17. Чоловіки, що палять, можуть страждати імпотенцією. Жінки, що палять, мають знижену фертильність.
У декількох дослідженнях було показане, що жінки, які палять, мають знижену родючість. В одному з досліджень було виявлено, що рівень родючості у жінок, які палять, складає приблизно 72% рівня тих, хто не палить, і в них у 3,4 рази більше можливість того, що для виникнення вагітності їм знадобиться більш одного року, за інших рівних умов. Також було показане, що жінки, які палять, відчувають знижений рівень родючості після того, як починають припиняти засоби контрацепції. Дослідження постійно вказують на зниження овуляторної реакції у тих, хто палить, а також на те, що в них може бути утруднена імплантація зиготи.
Дослідження показали, що жінки-палії, які пройшли програми IVF-ET (штучна фертилізація і пересадка ембріону) і GIFT (пересадка гамети), мали гірший результат у порівнянні з тими, хто не палить. Палії виробляють менше овоцитів (незрілих яйцеклітин), рівень вагітності в них складає менше половини від рівня тих, хто не палить, а ті палії, що змогли завагітніти, мають помітно підвищений ризик невиношення. Вчені доходять висновку, що набагато більші шанси на успіх у жінок, які не палять, виправдують наполегливі спроби переконати бездітні пари припинити паління задовго до того, як вдаватися до допомоги програм сприяння репродукції.
Серед паліїв спостерігається велика поширеність повторної аменореї (відсутності менструації) і нерегулярність менструального циклу. Жінки, що палять, також можуть набагато частіше відчувати незвичні піхвові виділення і кровотечі. Паління призводить до того, що жінки досягають природної менопаузи на один-два роки раніше, ніж ті, хто не палили або кинули палити. Це може бути обумовлене токсичною дією на яєчники, викликаною нараженістю на вплив диму, або ж відзначеними в багатьох дослідженнях значно більш низькими рівнями естрогенів у паліїв.
Паління впливає на чоловічу репродуктивність наступними шляхами:
У чоловіків, що палять, змінюються виробка сперми, її морфологія і рухливість, а також секреція андрогенів. Дослідження вказують на знижену щільність сперми і збільшення абнормальної морфології сперми серед паліїв.
Паління призводить до погіршення сексуальних спроможностей чоловіків. Можливими причинами є погіршення стану кровоносних судин у пенісі, зниження середнього тиску крові у пенісі паліїв, а також погіршення гормональної активності.
Нікотин, що викликає звуження кровоносних судин, вважається одним з компонентів тютюнового диму, що може негативно впливати на потенцію.
18. Тютюновий дим, що випускається прямо в атмосферу, містить набагато більше токсичних речовин, ніж дим, що вдихається та видихається палієм.
Навколишній тютюновий дим (НТД) є сильнодіючою сумішшю шкідливих газів, рідин і вдихуваних частинок. Він складається з основного диму (тобто диму, що вдихається та видихається палієм) і бічного диму (тобто диму, що випускається прямо з кінця сигарети, яка горить).
Розходження між основним і бічним димом дуже істотне. Обидва види диму містять ті ж самі сполуки, але містять їх у різних пропорціях. Наприклад, бічний дим містить удвічі більше нікотину, ніж основний. У визначених випадках розходження може бути ще більшим. Наприклад, вміст 4-амінобіфеніла, компонента НТД, що обумовлює розвиток раку сечового міхура, майже в 31 раз більше в бічному, ніж в основному димі (НТД на даний час є єдиним зовнішнім джерелом цього канцерогену). Там у 3 рази більше бенз(а)пірена, у 6 разів більше толуолу і у 50 раз більше діметилнітрозаміну. Що стосується хімічного складу, бічний дим містить ці канцерогени і токсини, безвідносно марки сигарет, обсягу диму, що вдихається палієм і того, обладнана сигарета фільтром чи ні.
Серйозною і дуже поширеною помилкою є думка про те, що НТД складається винятково з видимих часток і знаходиться в безпосередній близькості від палія. Багато компонентів НТД, і особливо багато з його найбільш небезпечних компонентів, є невидимими. Наприклад, монооксид вуглецю в НТД невидимий.
Гірше того, багато шкідливих компонентів НТД не можуть бути усунені шляхом вентиляції або фільтрації. Тютюновий дим є найбільш помітним окремим джерелом згубного забруднення повітря для людей, що не палять.
Будь-яка людина, що ввійшла в будинок або автомобіль, у якому палили, навіть через декілька днів після того, як паління було припинено, може відчути запах, відомий як "застояний тютюновий дим". Цей запах обумовлений повторним виділенням напівлетючих органічних сполук (НЛОС), що абсорбуються на поверхнях будинків, стінах, підлозі, килимах і т.п. Нікотин є найбільше відомим НЛОС. До менш відомих НЛОС відносяться тютюнова смола, що не така летюча, як нікотин, і тому буде повторно виділятися протягом більш тривалого періоду.

 
 

Цікаве

Загрузка...