WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

провокують респіраторні захворювання, алергію й астму, паління може призводити до раку носової порожнини і підрядних пазух.
Серед шахтарів-вуглярів поширення бронхітів серед паліїв набагато вище, ніж серед тих, хто не палить. Більш того, розбіжності між тими хто не палить і працює у вугільному забої, і паліями, які працюють на поверхні, показало, що паління має у п'ять разів більш сильний вплив, ніж вугільний пил. Шахтарі, що палять, мають більший ризик розвитку хронічного бронхіту та емфіземи.
Систематичне вивчення сукупного впливу тютюнового диму та інших токсичних агентів провадилося лише щодо обмеженої кількості сполучень. Існує дуже висока можливість того, що небезпека для здоров'я зростає, коли люди підпадають під спільну дію тютюнового диму і інших токсичних агентів.
10. Не існує безпечної сигарети і безпечного рівня паління.
Паління сигарет зі зниженим вмістом смол і нікотину може знизити ризик раку легенів і, до деякої міри, підвищити шанси палія на більш довге життя, за умови, що не відбувається компенсаторного збільшення кількості випалених сигарет. Проте, у порівнянні з повним припиненням паління, переваги ємінімальними. Єдиним найбільш ефективним засобом зниження небезпек паління продовжує залишатися повне припинення паління. Не ясно, яке зниження ризику може відбутися щодо інших хвороб, крім раку легенів.
При переході на сигарети зі зниженим вмістом смол і нікотину палії можуть збільшити кількість випалених сигарет і вдихати дим більш глибоко. Компенсаторне поводження може звести нанівець будь-які переваги виробів із низьким вмістом смол і нікотину або навіть збільшити ризик для здоров'я.
Паління низькосмолових сигарет із фільтром може бути причиною аденокарциноми, особливого виду раку легенів. В одному дослідженні виявлено, що між 1959 і 1991 роками захворюваність аденокарциномою, що розвивається на периферії легенів, збільшилася в 17 разів у жінок і в 10 разів у чоловіків. Дослідники вважають, що ті, хто палить сигарети з фільтром і низьким вмістом смол і нікотину, роблять більш глибокий і довгий вдих, щоб одержати нікотинове "потрясіння", і тому посилюють вплив диму на свої легені.
"Низькосмолисті" або "легкі" сигарети не менш небезпечні, ніж звичайні сигарети, тому що палії, не розуміючи цього, при палінні закривають своїми пальцями і губами вентиляційні отвори навколо фільтру сигарети. Очевидно, що ці вентиляційні отвори штучно знижують надходження смол, нікотину й оксиду вуглецю з "легких сигарет", але більшість паліїв не знають про ці найтонші отвори. Це робить низькосмолисті сигарети таким собі шахрайством в плані переваг для здоров'я. Ці сигарети розроблені таким чином, щоб звести нанівець будь-які переваги низького утримання смоли. При випробуваннях, щоб виміряти рівні надходження смол і нікотину, сигарети випалюються спеціальною машиною. Проте машинні випробування вводять у оману, тому що в реальності люди перекривають вентиляційні отвори, коли вони тримають сигарети в руках або в роті.
Невирішеним залишається і питання про те, чи не призводять вироблені зараз сигарети до нових видів ризику, завдяки своєму дизайну, механізмам, що фільтрують, тютюновим інгредієнтам або додаткам.
11. Споживання нелегальних наркотиків зустрічається досить рідко серед тих, хто ніколи не палив, а паління сигарет цілком може бути попередником споживання алкоголю і нелегальних наркотиків.
Паління сигарет не є ані необхідним, ані достатнім для зловживання наркотиками або залежності від них. Далеко не всі ті, хто палить, у майбутньому вживають наркотики, а невелика частина тих, хто зловживає алкоголем і нелегальними наркотиками, не вживають тютюн. Проте, у декількох дослідженнях виявлено, що паління сигарет є прогностичною ознакою того, чи буде людина споживати інші наркотики, і який буде рівень споживання цих наркотиків.
Є величезна кількість даних, що дозволяють говорити про зв'язок між споживанням тютюну і споживанням інших наркотиків. Дослідження показали, що споживачі наркотиків палять із більшою вірогідністю, ніж ті, хто не вживає наркотиків, і що паління сигарет є попередником споживання нелегальних наркотиків. Існує також зв'язок між рівнем споживання тютюну і рівнем споживання інших психоактивних речовин, таких як марихуана і кокаїн.
Деякі дослідники висловили припущення, що зв'язок між споживанням тютюну і споживанням інших наркотиків має три складових. По-перше, нікотин викликає зміни в центральній нервовій системі, що відбиваються на тих же самих мозкових центрах, на які впливають кокаїн і морфін. Таким чином, центральна нервова система споживача нікотину змінюється таким чином, що привертає людину до споживання інших наркотиків. По-друге, акт вдихання сигаретного диму є засвоєною поведінкою, що може зробити надходження інших наркотиків більш дієвим. І, нарешті, люди, що використовують нікотин для регулювання настрою і поведінки, можуть використовувати тютюн як "сходинку" до інших форм споживання наркотиків.
12. Випалювання навіть однієї сигарети викликає широкий спектр фізіологічних реакцій.
Паління сигарети чинить негайний вплив на організм. Для більшості нових паліїв смак диму сигарети жахливий. Частота серцевих скорочень зростає протягом однієї хвилини з початку паління і може вирости на 30% у перші 10 хвилин. Кров'яний тиск зростає, а периферичний кровообіг сповільнюється, що призводить до зниження температури шкіри. Стримування від регулярного паління на 24 години обумовлює уріження пульсу під час відпочинку приблизно на 10 ударів у хвилину, але перша ж сигарета, випалена після цього періоду, викликає негайне збільшення частоти серцевих скорочень.
Паління посилює фізичні прояви стресу в організмі і не дозволяє, як звичайно вважається, палію розслабитися. Дослідження, що використовували відеоігри як психологічні стресори, показали, що такий стрес викликає збільшення частоти пульсу на 12 ударів у хвилину і зростання систолічного артеріального тиску на 15 мм ртутного стовпа. Паління під час такої діяльності викликає подальше підвищення цих параметрів із збільшенням пульсу на приблизно 30 ударів у хвилину і систолічного артеріального тиску на приблизно 20 мм ртутного стовпа.
Зміни, що відбуваються в мозкових хвилях (ЕЕГ), дають початок цілому ряду ендокринних і метаболічних ефектів, а також відбувається розслаблення кістякових м'язів. Монооксид вуглецю зменшує насичення киснем крові, що циркулює по органах і тканинам тіла. Це погіршує функціонування мускулатури, і може погано впливати на зір, особливо на висоті.
13. Серцеві хвороби й інсульти більш поширені серед паліїв, ніж серед тих, хто не палить.
Паління сигарет є головним чинником коронарної хвороби серця. Нікотин

 
 

Цікаве

Загрузка...