WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

одержувана при палінні, є занадто низькою, щоб викликати гостре отруєння, хоча існує серйозний ризик гострого отруєння для дітей, що заковтують сигарети. Починаючі палії можуть відчувати неприємні токсичні ефекти нікотину, але незабаром розвивається толерантність як результат хронічного споживання тютюну.
Поглинання нікотину в організмі залежить від рівнів pН при його надходженні. Поглинання нікотину з кислотного диму сигарет відбувається в легенях. Лужний дим від тютюну з трубок і сигар дозволяє нікотину абсорбуватися через слизувату оболонку в роті. Бездимні тютюнові продукти і нікотинова жувальна гумка (засіб для припинення паління) виготовлені особливим чином, щоб полегшити оральну абсорбцію. Абсорбція через легені є більш швидкою. З легенів нікотин швидко надходить у кров і мозок.
Нікотин діє через спеціальні клітинні утворення, аборецептори, розташовані в місцях з'єднання нервових клітин, або синапсах, у мозку і м'язовій тканині. Ці рецептори мають спроможність розпізнавати нікотин і реагувати на нього, коли він є присутнім в організмі. У результаті змінюється робота синапса, тобто спотворюється передача нервового імпульсу, що управляє станом судин, м'язової тканини, залоз зовнішньої або внутрішньої секреції. Коли рецептори сигналізують про присутність нікотину, кров'яний тиск зростає, а периферичний кровообіг сповільнюється. Хвилі в мозку змінюються, що дає поштовх кільком ендокринним і метаболічним ефектам.
Психічний і фізичний стан палія, а також ситуація, у якій відбувається паління, може впливати на те, яким чином окрема сигарета буде впливати на психологічне сприйняття і фізіологічну реакцію, наприклад, воно може викликати відчуття як розслабленості, так і бадьорості. У стресових ситуаціях сигарета може діяти як заспокійливий засіб, а в ситуації розслабленості - як стимулянт.
Як тільки організм звикне до функціонування при визначеному рівні нікотину в крові, він намагається підтримувати цей рівень, і палії почувають необхідність продовжувати приймати цей наркотик. Переважна більшість регулярних паліїв мають нікотинову залежність. Менш ніж 10% паліїв обмежуються помірним або нечастим палінням, інші рідко обходяться більше години або двох без сигарети. Дані з США показують, що від однієї до двох третин підлітків, що експериментують із сигаретами, стануть звичними паліями. Якщо вимірювати силу інтоксикантів по частці споживачів, що втратили контроль над своїм споживанням речовини, нікотин викликає в сім разів більш сильну залежність, ніж алкоголь.
Головна небезпека нікотину полягає в тому, що нікотинова залежність підтримує споживання тютюну. Нікотин як такий не вносить істотного внеску в медичні наслідки паління, включаючи рак, серцеві і легеневі захворювання, можливо, за винятком споживання під час вагітності.
Нікотинова замісна терапія (НЗТ), яка проводиться за допомогою жувальної гумки або шкірного пластиру, спрямована на те, щоб допомогти у процесі припинення паління тим паліям, які мають сильну залежність. НЗТ надає замісну дозу нікотину, що допомагає уникнути симптомів скасування нікотину, таких як тяга палити і зміни настрою, коли палій кидає палити. Вона може використовуватися тільки тоді, коли паління припинене. Ці лікарські засоби не містять високотоксичних речовин, що генеруються при згоранні тютюну, і вони також не викликають надлишкових і швидко наростаючих артеріальних концентрацій і надходження нікотину в мозок, що відбувається при палінні сигарет. Огляди міжнародної літератури підтвердили, що якими б не були методи введення, НЗТ більш ефективна, ніж відсутність терапії або плацебо. В одному із звітів зроблена оцінка, що НЗТ могла б допомогти кинути палити приблизно 15% паліїв, що шукають допомоги в припиненні паління.
8. При виробництві тютюну звичайно використовується широкий набір хімікалій, включаючи гербіциди, фунгіциди, інсектициди й інші засоби для того, щоб домогтися максимального комерційного виробництва.
Доведено, що залишки пестицидів, які містяться в тютюновому димі, можуть затримуватися в організмі палія. Знайдені в тютюні залишки пестицидів і інших забруднювачів грунту можуть також внести свій внесок у накопичення важких металів в організмі. ДДТ і дієлдрин широко використовувалися при вирощуванні тютюну до їхньої заборони в 1981 році, але їхні залишки усе ще виявляються в грунтах і висушеному тютюновому листі. Деякі країни, наприклад, Німеччина, Швейцарія і США встановили верхні дозволені межі вмісту токсичних сільськогосподарських хімікалій у сигаретах.
Оскільки вміст смол і нікотину в сигаретах знижується, виробники все більше покладаються на ароматичні додатки для стимулювання міцного запаху тютюну. Серед тих речовин, що додаються в процесі виробництва є також речовини, що підтримують горіння. Прийняті в 1989 році в Канаді законодавчі акти зажадали від виробників розкрити уряду Канади всі складові їхніх виробів. Але замість того, щоб підкоритися цій вимозі, Філіп Моррис прибрав свої марки з канадського ринку. Тютюнова індустрія боїться негативного висвітлення питань про кількість і природу своїх додатків.
9. Паління спільно з впливом хімічних або фізичних чинників або біологічного пилу є винятково небезпечним.
Сукупний вплив тютюнового диму і токсичних речовин із навколишнього середовища, особливо на робочому місці, набагато збільшує тягар негативних наслідків, що можна було б очікувати від паління і токсичної небезпеки, узятих окремо.
Паління ще більше збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань спільно з впливом таких речовин, як азбест, миш'як, нікель, зафарблюючи речовини, летючі смоли, алкоголь, радіація (радон, атомна бомба, рентгенівське випромінювання, ядерний завод), а також із деякими патогенними організмами. Паління також збільшує ризик виникнення хронічних захворювань легенів і астми, пов'язаних із впливом пилу в гірничодобувній промисловості, із впливом пилу тваринного і рослинного походження, а також деяких хімічних речовин.
Палії, що наражаються на дію азбесту на робочому місці, мають у 10-40 разів більший ризик розвитку захворювання в порівнянні з робітниками азбестової промисловості, які не палять, та у 90 разів більший ризик у порівнянні з тими, хто не палить і не наражається на дію азбесту на виробництві.
Зі споживанням алкогольних напоїв пов'язане збільшення ризику розвитку раку. Вжиток алкогольних напоїв і паління тютюну ще більше збільшує ризик раку деяких органів - порожнини рота, глотки і стравоходу.
Якщо палії проходили курс радіотерапії рентгенівськими променями при лікуванні раку молочної залози, ризик раку легенів у них зростав приблизно в 10 разів.
Спільно з несприятливим впливом різноманітних видів пилу, що

 
 

Цікаве

Загрузка...