WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

різноманітним за складом і містить тисячі хімічних речовин, що потрапляють у повітря в вигляді частинок або газів. Фаза частинок складається зі смоли (яка, у свою чергу, складається з багатьох хімічних речовин), нікотину і бенз(а)пірену. Газова фаза складається з оксиду вуглецю, амонію, діметилнитрозаміну, формальдегіду, ціаністого водню й акролеїну. Деякі з цих речовин мають явно виражені подразні властивості, а біля 60 з них є відомими або можливими канцерогенами (речовинами, що викликають рак).
Смола є найбільш небезпечною з хімічних речовин у сигаретах.Хоч люди в основному палять через вплив нікотину на мозок, вони помирають головним чином через вплив смоли. Коли дим потрапляє до рота у вигляді концентрованого аерозолю, він приносить із собою мільйони частинок на кубічний сантиметр. По мірі охолодження він конденсується й утворює смолу, що осідає в дихальних шляхах легенів. Смола є речовиною, що викликає рак і захворювання легенів. Смола викликає параліч очисного процесу в легенях і ушкоджує альвеолярні мішечки. Вона знижує ефективність імунної системи.
Оксид вуглецю - це безбарвний газ, що присутній у високих концентраціях у сигаретному димі. Його спроможність з'єднуватися з гемоглобіном у 200 разів вища, ніж у кисню, і тому він заміщає кисень. У зв'язку з цим підвищений рівень оксиду вуглецю в палія зменшує спроможність крові переносити кисень, що позначається на функціонуванні всіх тканин організму. Мозок і м'язи (включаючи серцеву) не можуть діяти у свою повну силу без достатнього надходження кисню, і для того, щоб компенсувати зниження надходження кисню тілу, серце і легені змушені працювати з більшим навантаженням, що викликає проблеми з кровообігом. Монооксид вуглецю також ушкоджує стінки артерій і збільшує ризик звуження коронарних судин, що призводить до серцевих нападів.
Ціаністий водень чинить прямий згубний вплив на війки бронхіального дерева (частину природного очисного механізму легенів у людей). Ушкодження цієї системи може призвести до накопичення токсичних агентів у легенях, збільшуючи, таким чином, можливість розвитку хвороби. До інших токсичних агентів тютюнового диму, що прямо впливають на війки в легенях, належать акролеїн, амоній, двооксид азоту і формальдегід.
До радіоактивних компонентів, знайдених у дуже високій концентрації в тютюновому димі, належать полоній-210 і калій-40. Крім цього, присутні такі радіоактивні компоненти як радій-226, радій-228 і торій-228. Чітко встановлено, що радіоактивні компоненти є канцерогенами.
6. Вживання бездимного тютюну пов'язане зі значним ризиком для здоров'я. Воно не є безпечною заміною паління сигарет та може викликати рак і ряд інших захворювань ротової порожнини, а також призвести до нікотинової залежності.
Бездимні тютюнові продукти вживаються шляхом ссання, жування і вдихання без того, щоб тютюн горів. При споживанні через рот нікотин із тютюну абсорбується через слизову оболонку рота, а при споживанні через ніс - через слизувату носа. Бездимний тютюн містить нікотин у такій самій або ж навіть більшій кількості, як і сигарети, а дослідження показали, що споживач бездимного тютюну може досягти такого ж або навіть більш високого рівня нікотину в крові, як і той, хто палить сигарети. Немає ніякого сумніву, що ці продукти викликають залежність.
Бездимний тютюн найбільш широко використовується в Скандинавії і США. У деяких країнах (Австралія, Польща, більшість країн ЄС та інші), де його споживання не вкоренилося серед населення, уряди заборонили цей продукт, щоб запобігти розвитку серйозної проблеми охорони суспільного здоров'я. У інших країнах законодавчо прийняті різноманітні форми обмежень.
До найбільш помітних медичних наслідків, пов'язаних із бездимним тютюном, належать неприємний запах із рота, зміна кольору зубів і пломб, руйнація зубів, карієс, атрофія ясен, лейкоплакія (дистрофічна зміна слизуватої оболонки), нікотинова залежність і різноманітні форми раку. Споживання бездимного тютюну призводить до виникнення раку ясен, ротової порожнини, глотки, гортані і стравоходу. Також повідомлялося про його зв'язок із розвитком бородавчастих карцином. Бездимний тютюн може також впливати на розвиток серцево-судинних захворювань і інсультів у зв'язку зі зростанням кров'яного тиску, звуженням кровоносних судин і порушенням серцевого ритму.
Споживання бездимного тютюну викликає у молодих людей серйозні медичні наслідки, що швидко розвиваються, хоча звичайно не фатальними. Атрофія ясен та/або лейкоплакія зустрічається в приблизно 40-60% споживачів бездимного тютюну. Лейкоплакія - це ушкодження м'якої тканини, що складається з білої плями або нальоту, які не можна видалити. Лейкоплакія в ротовій порожнині з можливістю в 5% несе із собою потенціал виникнення злоякісної пухлини протягом 5 років. Якщо споживання бездимного тютюну припиняється, лейкоплакія поступово регресує або цілком зникає.
Оскільки поширеність паління сигарет у деяких індустріальних країнах знижується, тютюнові компанії стали шукати нові продукти, що можна викинути на нові ринки. Бездимний тютюн у формі жувального тютюну був першим із таких продуктів. Два головних виробника в США і Швеції почали агресивну маркетингову кампанію в 1970-х роках. Традиційні продукти одержали нову упаковку і були подані в виді нової модної форми споживання тютюну. Головною метою маркетингу були хлопчики підлітки, але новий продукт також рекламувалася як соціально прийнятна і менш небезпечна альтернатива палінню сигарет. Стратегія була настільки успішною, що в той час як у 1970 році всього близько 1% підлітків і молодих чоловіків у США вживали бездимний тютюн, 1985 року 25% білих чоловіків у віці 18-24 років вживали нюхальний або жувальний тютюн. У Швеції спостерігалася аналогічна тенденція. Успіх цих продуктів підтвердив, який ефект на молодь може чинити реклама тютюнових виробів, і продемонстрував цинізм виробників, що заявляють, що реклама тютюну спрямована тільки на вибір марок, а не на притягнення нових споживачів.
7. Нікотин є наркотичною речовиною в тютюні
Зусилля по уповільненню тютюнової епідемії часто зводяться нанівець через те, що споживачі тютюну дуже сильно залежать від свого наркотику. Деякі експерти в сфері залежності вважають тютюн найбільш сильним наркотиком, що викликає більш сильну залежність, ніж героїн або кокаїн. Звіт Головного Лікаря США, під назвою "Нікотинова залежність", містить такий висновок:
Фармакологічні і поведінкові процеси, що визначають залежність від тютюну, подібні до тих, що визначають залежність від таких наркотиків, як героїн і кокаїн.
Нікотин зустрічається природним чином в тютюнових рослинах. У великих кількостях він є дуже токсичним. Доза нікотину,

 
 

Цікаве

Загрузка...