WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

припинення.
Припинення паління в будь-якому віці збільшує тривалість життя, за умови, що це припинення відбулося до розвитку раку або інших серйозних захворювань.
24. Збільшення ваги у тих, хто кинув палити в середньому призводить їх до ваги, подібної до тої, що мають люди тієї ж статі і віку, які ніколи не палили.
Багато паліїв мають недостатню вагу, тому що паління придушує апетит, а нікотин прискорює обмінні процеси в організмі. Немовлята паліїв важать у середньому на 200 грамів менше, ніж немовлята тих, хто не палить, і палії мають подвоєний ризик мати дитя зі зниженою вагою.
Палії в середньому важать на 3 кг менше тих, хто не палить (хоча запеклі палії з більшою можливістю можуть мати помірну або значно надлишкову вагу). Ймовірною причиною цього є нікотин, якій призводить до більш низької ваги шляхом впливу на апетит і посилення метаболізму організму. Припинення паління часто супроводжується підвищенням ваги, при цьому приблизно 80% паліїв відчувають деяке підвищення. Проведений у 1990 році під егідою Головного Лікаря США великий огляд наявних досліджень прийшов до висновку, що паління має більший вплив на вагу жінок, ніж чоловіків. Але було також виявлено, що в середньому збільшення ваги у тих, хто кинув палити, призводить їх до ваги, подібної до ваги людей відповідної статі і віку, що не палять.
Хоча це збільшення ваги невелике, і викликає набагато менший ризик для здоров'я, ніж продовження паління, страх збільшення ваги є істотним чинником, що стримує бажання кинути палити і провокує рецидив паління. Але поновлення паління може не допомогти палію позбутися ваги, якої він (вона) набрав (ла).
25. Підвищення податків на тютюнові вироби збільшить державні прибутки й у той же час скоротить споживання тютюну. Тютюн є унікально небезпечним виробом. Це єдиний легально доступний споживчий продукт, що вбиває при використанні в точній відповідності з розпорядженнями виробника. Уряди повинні використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні засоби для зниження споживання цих виробів.
Ціна тютюну, мабуть, є найбільшим окремим чинником, що впливає на рівень його споживання в короткочасному плані. Ще більш важливо те, що ціна грає дуже велику роль у визначенні того, скільки молодих людей почнуть палити, таким чином, помітно впливаючи на довгострокову тенденцію споживання, тому що якщо люди підійдуть до своїх 20 років, не ставши паліями, вони навряд чи взагалі коли-небудь почнуть палити. Це також важливо, тому що багато підлітків ігнорують медичні попередження і починають палити, не усвідомлюючи, що це викликає залежність. Крім того,дотримання законів про продаж неповнолітнім важко контролювати. У цілому, 10% зростання цін на сигарети в середньому призводить до зменшення кількості випалених сигарет на 5% серед населення в цілому і на 10-15% серед молоді. Більш високі податки на тютюн до того ж легко збирати. Уряд вже ввів деякий податок на тютюн, тому немає необхідності розробляти нову складну систему підвищення податків.
Встановлення мінімально припустимих цін на тютюнові вироби дозволить тримати поза ринком дошкульних до цін споживачів (особливо молодь) і може запобігти тому, що вони коли-небудь почнуть палити. Всі тютюнові вироби повинні оподатковуватися таким чином, щоб не заохочувалася заміна сигарет іншими тютюновими виробами. Ціни на тютюн не повинні бути частиною споживчого індексу цін, щоб уникнути будь-якого інфляційного ефекту на вартість життєвого індексу.
Більш високі податки на тютюн також підвищують прибутки уряду. Частина вирученої суми зрослих податків на тютюн може бути використана для фінансування інших напрямків дій уряду по контролю над тютюном. Тютюнові податки варто використовувати для фінансування усіх видів діяльності по контролю над тютюном, включаючи санітарну освіту, дослідження в області контролю над тютюном і підтримку медичних служб. Прибутки від податків на тютюн можуть використовуватися для фінансової підтримки спортивних і культурних подій, що раніше спонсорувались тютюновою індустрією.
В 1999 році Всесвітній Банк опублікував звіт з результатами багаторічного дослідження "Стримування епідемії: Уряди та економічні підстави контролю над тютюном". В ньому зокрема говориться: "В реальності найбільш ефективним засобом відволікти дітей від початку паління є підвищення податків… Емпіричний досвід свідчить, що збільшення податків на тютюн приносить більше податкових надходжень".
26. Тютюн являє собою значний економічний тягар, який складається з медичних витрат, обумовлених захворюваністю , зниженням продуктивності праці, втратами від пожеж і псування майна, а також втраченого прибутку через ранню смертність.
Добре відомо, що тютюн шкідливий для здоров'я. У дійсності кожна тонна споживаного тютюну призводить приблизно до однієї смерті. Що менш добре відомо, так це те, що тютюн у глобальному масштабі є також і чисто економічно збитковим. Існують визначені вигоди для споживачів і виробників у формі негайних задоволень і прибутків, що можуть бути оцінені по ринковим даним, але ці ринкові переваги зводяться нанівець вартістю хвороб і смертей, обумовлених споживанням тютюну. Просумувавши усі вигоди і витрати, експерт Всесвітнього Банку прийшов до висновку, що світовий ринок тютюну призводить у всесвітньому масштабі до щорічної втрати 200 мільярдів доларів. Приблизно одна третина цих витрат припадає на країни, що розвиваються. Витрати на пряму медичну допомогу, обумовлені викликаними тютюном хворобами, були виміряні кількома дослідженнями. Сюди входила оцінка вартості наданих медичних послуг, які не були б потрібні за відсутності споживання тютюну. Використовуючи подібну методологію, оцінили витрати у зв'язку з втратою працездатності, зростанням захворюваності, втратами при пожежах, зниженням продуктивності праці і втраченого прибутку через ранню смертність.
У багатьох випадках значна частина прибутку сім'ї витрачається на підтримку тютюнової залежності, не даючи в такий спосіб витратити ці гроші на поліпшення харчування сім'ї, освітянські потреби або ж інвестування у виробничі потужності.
На щастя, у наявності є рентабельні політичні заходи, спрямовані проти тютюну. До цих заходів належать податки, антитютюнове законодавство, інформація і освіта, а також заборона реклами. Всесвітній Банк також оцінив, що профілактика паління є одним з найрентабельніших заходів охорони здоров'я. Ефективна профілактика паління обійдеться усього в 20-40 доларів на рік збереженого життя. З іншого боку, лікування раку легенів, що може продовжити життя тільки приблизно 10% жертв раку, обходиться в 18 тисяч доларів на рік збереженого життя.

 
 

Цікаве

Загрузка...