WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат

Тютюнопаління та нікотинова залежність - Реферат


Науковий реферат
"Тютюнопаління та нікотинова залежність"
?
План
1. Тютюн - це культивована рослина роду Nicotiana.
2. Тільки одна третина населення Земної кулі старше 15 років палить.
3. Паління вб'є приблизно половину тих, хто почне палити в підлітковому віці і буде продовжувати палити протягом життя.
4. Кожні 10 секунд ще одна людина в світі вмирає завдяки споживанню тютюну.
5. Тютюновий дим містить більш 4000 компонентів, багато з яких є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними і канцерогенними.
6. Вживання бездимного тютюну пов'язане зі значним ризиком для здоров'я. Воно не є безпечною заміною паління сигарет та може викликати рак і ряд інших захворювань ротової порожнини, а також призвести до нікотинової залежності.
7. Нікотин є наркотичною речовиною в тютюні
8. При виробництві тютюну звичайно використовується широкий набір хімікалій, включаючи гербіциди, фунгіциди, інсектициди й інші засоби для того, щоб домогтися максимального комерційного виробництва.
9. Паління спільно з впливом хімічних або фізичних чинників або біологічного пилу є винятково небезпечним.
10. Не існує безпечної сигарети і безпечного рівня паління.
11. Споживання нелегальних наркотиків зустрічається досить рідко серед тих, хто ніколи не палив, а паління сигарет цілком може бути попередником споживання алкоголю і нелегальних наркотиків.
12. Випалювання навіть однієї сигарети викликає широкий спектр фізіологічних реакцій.
14. Тютюновий дим містить 43 відомих канцерогенів і сполук, що сприяють формуванню канцерогенів в організмі.
15. Подразні речовини тютюнового диму (смоли, ціаністий водень та інші) обумовлюють розвиток бронхіту й емфіземи.
16. Шкіра, що відчуває нестачу кисню через паління, стає сухою і сірою.
17. Чоловіки, що палять, можуть страждати імпотенцією. Жінки, що палять, мають знижену фертильність.
18. Тютюновий дим, що випускається прямо в атмосферу, містить набагато більше токсичних речовин, ніж дим, що вдихається та видихається палієм.
19. Навколишній тютюновий дим шкідливий для тих, хто не палить, тому що він викликає рак легенів і інші захворювання, а також посилює прояви алергії й астми.
20. Влада або дозволяє паління, забороняючи тим самим чисте повітря, або вона хоче мати чисте повітря, і тоді забороняє паління.
21. Материнське паління підвищує ризик довільного аборту, низької ваги новонародженого і відставань у розвитку дитини.
22. Паління батьків є важливим чинником при синдромі раптової смерті немовляти і пов'язане з більш високими рівнями респіраторних захворювань, включаючи бронхіти, застуди і пневмонію у дітей.
23. Припинення паління має істотні переваги для здоров'я й істотно знижує ризик більшості пов'язаних із палінням хвороб.
24. Збільшення ваги у тих, хто кинув палити в середньому призводить їх до ваги, подібної до тої, що мають люди тієї ж статі і віку, які ніколи не палили.
25. Підвищення податків на тютюнові вироби збільшить державні прибутки й у той же час скоротить споживання тютюну. Тютюн є унікально небезпечним виробом. Це єдиний легально доступний споживчий продукт, що вбиває при використанні в точній відповідності з розпорядженнями виробника. Уряди повинні використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні засоби для зниження споживання цих виробів.
26. Тютюн являє собою значний економічний тягар, який складається з медичних витрат, обумовлених захворюваністю , зниженням продуктивності праці, втратами від пожеж і псування майна, а також втраченого прибутку через ранню смертність.
?
1. Тютюн - це культивована рослина роду Nicotiana.
Споживання тютюну в Америці нараховує тисячу років. Є дані, що вже в 1 сторіччі до нашої ери індіанці майя в Центральній Америці палили тютюн на релігійних церемоніях. Сторіччя по тому паління тютюну поширилося на інші частини Північної і Південної Америки. На той час, як у 15 сторіччі прибули європейці, тютюн вирощувався тубільцями в багатьох частинах Америки.
Коли Христофор Колумб прибув у Західну півкулю в 1492 році, деякі члени його екіпажу побачили тубільців, що палили і стали першими європейцями, що зіткнулися із тютюном. По поверненні в Іспанію помітили, що один із членів екіпажу Колумба, Родріго де Херес, палить і за це інквізитори кинули його у в'язницю. Місцеві жителі побачили, що дим виходить із його носа, і вирішили, що він заполонений дияволом.
У 1560 році французький посол у Португалії Жан Ніко (Jean Nicot) відправив тютюнове насіння королеві-матері Франції, будучи впевненим, що тютюн лікує багато хвороб. На честь Ніко тютюновій рослині було дано ботанічне ім'я Nicotiana, а сторіччя по тому слово нікотин також пішло від його імені. Наприкінці 16 сторіччя сер Вальтер Реліг активно пропагував тютюн в Англії. Згодом паління стало популярним у всій Європі.
По мірі того, як споживання тютюну зростало, у деяких країнах намагалися це приборкати. У 1606 році король Іспанії Филип III випустив указ, що обмежував вирощування тютюну. У 1610 році в Японії вийшли укази, спрямовані як проти тих, хто палить, так і проти тих, хто вирощує тютюн. Ще жорсткішим було ставлення до тютюну в Росії, де патріарх відніс паління і нюхання тютюну до категорії смертних гріхів. У 1634 році цар випустив указ проти споживання тютюну, згідно якого палії або продавці тютюну, що попалися вперше, будуть позбавлятися носа. У ряді випадків, при повторному порушенні, винних засуджували до смерті. Папа Римський наказав, щоб люди, що приносять тютюн у Римсько-католицьку церкву, були відлучені від церкви - дим люльок і сигар мішався з пахощами благовоній, а деякі ченці кашляли під час святих пісньоспівань.
У 1604 році король Англії Джеймс I анонімно написав "Протест Тютюну", у якому він грунтовно і яскраво засудив цю речовину. Він завершує його таким описом споживання тютюну: "Звичай огидний для очей, противний для носа, шкідливий для мозку, небезпечний для легень, і цей чорний, смердючий дим, що найбільше нагадує жахливий пекельний дим із пекла".
Зростання популярності тютюну частково пояснювалася тим, що багато хто вважав, що тютюн має позитивні лікувальні властивості. Проте, були й окремі роботи про те, що тютюн шкідливий. В 1761 році англієць доктор Джон Хілл випустив те, що вважається першим
клінічним описом випадку раку, викликаного тютюном.
Споживання тютюну здобуло величезний поштовх у 1881 році, коли американцем Джеймсом Бонзаком була запатентована машина для випуску сигарет. Машина, що стала діяти в 1884 році, після поліпшень замінила непродуктивний ручний метод, і такий засіб різко знизив виробничі витрати. До появи сигарет, включаючи самокрутки, споживання тютюну в

 
 

Цікаве

Загрузка...