WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Анатомія людини - Контрольна робота

Анатомія людини - Контрольна робота

кістки. Вони об'єднуються разом, утворюючи клубово-поперековий м'яз, який проходить у низхідному напрямку під пахвинною зв'язкою на стегно.
Прикріплюється до малого вертела стегнової кістки.
Функції: згинає і супінує ногу у кульшовому суглобі, а при фіксованих нижніх кінцівках (при стоянні) згинає хребет у поперековому відділі.
Передні м'язи таза і стегна:
1 - малий поперековий м'яз;
2 - великий поперековий м'яз;
3 - грушоподібний м'яз;
4 - гребінчастий м'яз;
5 - довгий привідний м'яз;
6 - стрункий м'яз;
7 - кравецький м'яз;
8 - великий привідний м'яз;
9 - медіальна головка триголового м'яза стегна;
10 - сухожилок кравецького м'яза;
11 - зв'язка колінної чашечки;
12 - колінна чашечка;
13 - сухожилок прямого м'яза стегна;
14 - латеральна головка триголового м'яза стегна;
15 - прямий м'яз стегна;
16 - м'яз-натягач широкої фасції стегна;
17 - клубово-поперековий м'яз;
18 - клубовий м'яз.
Задньозовнішні м'язи таза
Задньозовнішні м'язи таза утворюють сідничну ділянку.
До цієї групи м'язів відносять:
" великий сідничний м'яз;
" середній сідничний м'яз;
" малий сідничний м'яз;
" грушоподібний м'яз;
" внутрішній затульний м'яз;
" м'язи-близнюки;
" квадратний м'яз стегна;
" зовнішній затульний м'яз;
" м'яз-натягач широкої фасції стегна.
1 - великий
сідничний м'яз;
Великий сідничний м'яз ( m. gluteus maximus) - у зв'язку з прямоходінням добре розвинений, розташований під шкірою сідничної ділянки. Починається від задньої поверхні куприкової, крижової і клубової кісток, тягнеться косо вниз і латерально. Прикріплюється до задньої поверхні стегнової кістки. Функції: розгинає ногу у кульшовому суглобі та обертає стегно назовні, а при фіксованих нижніх кінцівках (при стоянні) розгинає хребет у поперековому відділі і є антагоністом клубово-поперекового м'яза.
Середній сідничний м'яз ( m. gluteus medius ) ( 1, 5 ) розміщений під великим сідничним м'язом. Починається від зовнішньої поверхні клубової кістки. Прикріплюється до великого вертела стегнової кістки. Функції: відводить стегно, бере участь у повертанні стегна.
Грушоподібний м'яз ( m. piriformis ) ( 9 ) частково розміщений у порожнині малого таза (початкова частина). Починається від передньої поверхні крижової кістки, виходить із порожнини малого таза через великий сідничний отвір. Прикріплюється до великого вертела стегнової кістки.
Функції: повертає стегно назовні.
Внутрішній затульний м'яз ( m. obturatorius internus ) ( 8 ) розміщений між м'язами-близнюками. Починається від внутрішньої поверхні тазової кістки навколо затульного отвору і затульної перетинки, прямує догори і назад, виходить із порожнини малого таза через малий сідничний отвір. Прикріплюється до великого вертела стегнової кістки. Функції: повертає стегно назовні.
М'язи-близнюки (верхній і нижній) ( mm. gemelli superior et inferior ) ( 3, 4) розміщені відповідно вище і нижче внутрішнього затульного м'яза. Починаються верхній - від сідничної ості, нижній - від сідничного горба. Прикріплюються обидва до великого вертела стегнової кістки. Функції: повертають стегно назовні.
Квадратний м'яз стегна ( m. quadratus femoris ) ( 6 ) - м'яз чотирикутної форми (його форма цілком відповідає назві), розміщений нижче нижнього м'яза-близнюка. Починається від сідничного горба сідничної кістки. Прикріплюється до міжвертельного гребеня. Функції: повертає стегно назовні.
Зовнішній затульний м'яз ( m. obturatorius externus ) ( 7 ) Починається від зовнішньої поверхні тазової кістки навколо затульного отвору та затульної перетинки. Прикріплюється до великого вертела стегнової кістки. Функції: повертає стегно назовні.
М'язи таза ззаду:
1 - середній сідничний м'яз;
2 - малий сідничний м'яз;
3 - верхній близнюковий м'яз;
4 - нижній близнюковий м'яз;
5 - середній сідничний м'яз;
6 - квадратний м'яз стегна;
7 - зовнішній затульний м'яз;
8 - внутрішній затульний м'яз;
9 - грушоподібний м'яз
М'яз-натягач широкої фасції стегна ( m. tensor fasciae latae ) - розміщений на передньобічній поверхні таза.
Починається від гребеня клубової кістки, прямує вертикально донизу і переходить у сухожилок. З'єднується з широкою фасцією стегна.
Функції: натягує широку фасцію і бере участь у згинанні ноги в колінному суглобі.
3) Тонка кишка: відділи, топографія, будова стінок
Являється наступним за шлунком відділом травного тракту. По своєму функціональному значенню вона займає центральне місце в травній системі. Тут проходить остаточне розчеплення всіх поживних речовин під дією кишкового соку, соку підшлункової залози, і жовчі печінки і всмоктування продуктів переварювання в кровоносні і лімфатичні капіляри.
Починається від пілоричного відділу шлунка на рівні першого поперекового хребця і закінчується в правій клубовій ямці, де вона перехо-дить в сліпу кишку товстого кишківника.
Розміщуються петлі тонкої кишки нижче шлунка, печінки, поперечновідної кишки, в мезогастрії (середня область живота) і гіпогастрії, досягаючи і дещо заходячи в порожнину малого тазу. Довжина 3-5-7 метрів.
В тонкій кишці виділяють три відділи: дванадцятипала кишка, порожниста, клубова.
Дванадцятипала кишка - це відділ тонкої кишки, являється найбільш короткою частиною тонкої кишки, довжина = 25 см. Починається ампулою (цибулиною) від воротаря шлунка і закінчується вигином, що з'єднує їх з порожнистою кишкою. Вона фіксована на задній черевній стінці, лежить з переду і справа від поперекової частини діафрагми, під квадратною долею печінки, підковоподібно охоплює головку підшлункової залози. В кишці розрізняють чотири частини: верхню, нисхідну, горизонтальну (нижню) і висхідну.
Дванадцятипала знаходиться в позаочеревинному просторі. Очеревина прилягає до кишки спереду, покриваючи з усіх сторін тільки початковий відділ дванадцятипалої кишки - 11 ампулу.
На внутрішній поверхні слизової оболонки стінки дванадцятипалої кишки містяться кругові складки, характерні для всієї тонкої кишки. На медіальній стінці нисхідної частини виражена повздовжня складка, на якій є великий сосочок, тут відкриваються протоки : загальна жовчна іпротока підшлункової залози. На 2-3 см. вище від нього знаходиться малий сосок дванадцятипалої кишки. Кругові м'язеві волокна стінки кишки навколо отворів протоків формують сфінктери що регулюють поступання сока підшлункової залози, жовчі в кишку.
В підшлунковій основі розміщується багаточисленні дуоденальні залози, що відкриваються в просвіт кишки.
М'язова оболонка складається з кругового і повздовжнього шарів гладких м'язових волокнах . Зверху дванадцятипала кишка покрита адвентицією.
Порожниста кишка починається від дванадцятипало-порожнистого згину, займає більшу частину середнього відділу черевної порожнини, утворює багато петель.
Клубова кишка є продовженням порожнистої кишки, займає праву нижню частину черевної порожнини, і спускається частково в порожнину таза, і закінчується в області правої клубової ямки імоцекальним отвором в сліпій кишці. Порожниста і клубова кишки покриті очеревиною з усіх сторін, (інтраперітонеально).
Стінка тонкої кишки складається з трьох оболонок:
1) зовнішня - серозна (очеревина);
2) середня - м'язова (непосмугована (гладенька) м'язова тканина
3) внутрішня - слизова оболонка.
Особливості будови слизової оболонки стінки

 
 

Цікаве

Загрузка...