WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Безпліддя – як наслідок інфекційних захворювань органів малого тазу - Реферат

Безпліддя – як наслідок інфекційних захворювань органів малого тазу - Реферат

яєчників;
" безплідність;
" звичне невинесення вагітності.
Причини:
" інфекції, передані статевим шляхом (гонорея, хламідіоз, трихомоноз, мікоплазмоз, уреаплазмоз);
" ятрогенні причини (медичний аборт, діагностичне вискоблювання, уведення ВМС, гістеросальпінгографія, гінекологічні операції);
" хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз, мікози).
Основні симптоми (симптоми часто загострюються під час чи відразу після менструації):
" біль у нижній частині живота;
" біль в області придатків;
" лихоманка;
" нудота та блювота;
" порушення сечовипускання;
" рясні виділення з піхви (можуть бути з запахом);
" сверблячка зовнішніх статевих органів;
" пухолиновидні утворення в області придатків матки, зовнішніх гениталий.
Тактика:
Терміновий огляд гінеколога для обстеження і лікування. Ніж раніш почате лікування, тим менше ризик розвитку ускладнень.
Обстеження:
" огляд лікаря;
" мазок на флору;
" мазок на полові інфекції (АЦР, антитіла в крові);
" клінічний аналіз крові, сечі;
" кров на RW, Hbs,HCV, ВІЛ;
" УЗД органів малого таза;
" гістероскопія (за показниками);
" лапароскопія (за показниками);
" кров на біохімію (за показниками);
" кольпоскопія (за показниками).
Лікування:
" Антибактеріальна терапія з урахуванням виявленого збудника, його чутливості до антибіотиків;
" Симптоматичне лікування (знеболюючі, дезинтоксиканты, жарознижуючі, протизапальні, десенсибилизирующие засобу);
" Імуномодулятори, антіоксіданти;
" Вітамінотерапія;
" Гормональні контрацептиви;
" Місцеві засоби (обробки піхви, уретри).
Методи лікування безплідності
Методи лікування безплідності
Методи лікування безплідності містять лікування хронічного запального процесу в малому тазі, хірургічне і нехірургічне відновлення прохідності маткових труб, корекцію ендокринних розладів і порушеного сперматогенезу. При незадовільних результатах використовуються методи штучного запліднення - внутріматкова інсемінація спермою чоловіка чи донора, екстракорпоральне запліднення з наступним переносом ембріонів у матку матері в різних його варіантах.
Схема єкстракорпорального запліднення (ЭКЗ).
Лікування трубної безплідності
" Протизапальне лікування здійснюють у випадку, якщо піхвовий мазок свідчить про запалення чи є скарги на болі, неприємні відчуття внизу живота, сверблячку в районі статевих органів, незвичайні біли, а також при вияві антитіл до збудників інфекцій, переданих статевим шляхом.
" Оперативна лапароскопія виконується з метою розсічення спайок для відновлення прохідності маткових труб, видалення невеликих кіст яєчників і міоматозних вузлів, припікання вогнищ ендометріозу, коагуляції полікістозних яєчників.
Лікування ендокринної безплідності полягає в грамотно підібраній терапії, спрямованої на корекцію виявлених порушень з використанням сучасних лікарських засобів.
Методи штучного запліднення
" Внутріматкова інсемінація спермою чоловіка чи донора виробляється при встановленні несумісності подружньої пари чи при зниженні запліднюючої здатності сперми чоловіка. У сприятливий для вагітності день циклу, встановлений за даними УЗД, базальної температури, характеру слизу з шийки матки, у матку жінки вводять попередньо оброблену сперму. Іноді спробу роблять 2-3 рази протягом циклу. Ефективність цієї процедури досить велика: при інсемінації спермою чоловіка вона досягає 20-40%, спермою донора - 50-80% (максимальне число циклів, у яких доцільно починати спроби, 4).
" Екстракорпоральне запліднення з наступним переносом ембріонів у матку матері (ЕКЗ) здійснюють при стійкої непрохідності маткових труб. Дітей, що народилися завдяки застосуванню цього методу, у побуті часто називають "пробірочними" дітьми, тому що етапи розвитку яйцеклітини й ембріона, що звичайно проходять у матковій трубі в перші 2-3 дня після запліднення, при ЕКЗ відбуваються в штучних умовах - "у пробірці". Метод складається з наступних етапів:
1. Уточнення характеру і причин безплідності;
2. Призначення препаратів, що стимулюють ріст кількох фолікулів - індукція суперовуляції;
3. Оцінка відповіді яєчників на застосування зазначених препаратів за допомогою серії ультразвукових і гормональних досліджень - гормональний і ультразвуковий моніторинг;
4. Визначення моменту, коли варто зробити пункцію фолікулів (якнайближче до природної овуляції), що робиться за допомогою ультразвукових досліджень і визначення концентрації гормонів у сироватці крові чи сечі;
5. Пункція фолікулів, добування з них яйцеклітин, приміщення їх у спеціальні умови;
6. Одержання і підготовка сперматозоїдів;
7. З'єднання яйцеклітин і сперматозоїдів (інсемінація яйцеклітин) у "пробірці" і приміщення їх в інкубатор на 24-42 години;
8. Перенос ембріонів у матку матері;
9. Призначення препаратів, що підтримують імплантацію і розвиток ембріонів;
10. Діагностика вагітності;
11. Ведення вагітності і пологів.
Ефективність ЕКЗ на сьогоднішній день складає в середньому 20-30%, але в деяких центрах перевищує 50%. У зв'язку з високою ефективністю ЕКЗ сьогодні цей метод застосовують практично при усіх формах безплідності.
При ЕКЗ можлива преімплантаціона діагностика генетичних захворювань. З отриманих у жінки яйцеклітин відбирають тільки генетично здорові, запліднюють їх "у пробірці" і переносять ембріони у матку матері.
" Сурогатне материнство. Отриману в жінки яйцеклітину запліднюють спермою чоловіка. Ембріон, що утворився, переносять у матку іншої жінки, так звана "сурогатної" чи "біологічної" матері. Сурогатна мати виношує дитину і після пологів віддає його "господарці" яйцеклітин, тобто "генетичної" матері.

 
 

Цікаве

Загрузка...