WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Біль в серці. Перша медична допомога - Реферат

Біль в серці. Перша медична допомога - Реферат

паління. Необхідний суворий постільний режим з виключенням будь-яких рухів. Усередину необхідно прийняти нітрогліцерин і анальгін багаторазово. Корисне змазування області серця нітрогліцериновою маззю. Якщо прибуття лікаря затримується, а аптека недалеко, рекомендується терміново купити і поставити п'явки. Розташуєте їх ліворуч від грудини (5-6 штук).
Підозра на інфаркт міокарда - абсолютне показання для транспортування в кардіологічний стаціонар. Транспортування хворого повинне здійснюватися спеціальним реанімаційним транспортом із проведенням по дорозі всього комплексу реанімаційних заходів.
Непритомність - короткочасна втрата свідомості в результаті раптового недокрів'я мозку. Виникає при фізичних перевтомах, психічних травмах, тривалих перервах у прийомі їжі, при перегріванні в задушливому приміщенні і т.д. Виникненню непритомностей сприяють виснаження, анемія, інфекційні захворювання, вагітність. Як правило, непритомності передують: відчуття недостачі повітря, слабість, запаморочення, потемніння в очах.
Прояви:
- збліднення шкірних покривів, губ;
- похолодання кінцівок;
- поверхневий подих;
- слабкий пульс.
Тривалість непритомності від двох-трьох секунд до декількох хвилин.
Перша допомога при непритомності:
Потерпілого варто негайно покласти з низько опущеною головою з метою припливу крові до головного мозку, розстібнути його одяг, що стискує, дати понюхати нашатирний спирт, обтерти або обприскати обличчя холодною водою, забезпечити приплив у приміщення свіжого повітря. Усередину дати 30 краплин кордіаміну або корвалолу і напоїти гарячим солодким чаєм чи кава.
Найефективнішим способом виведення потерпілого з непритомності є надання тілу горизонтального положення з піднятими ногами!
Іноді при наданні допомоги намагаються посадити хворого на стілець, напоїти холодною водою, що нерідко збільшує глибину непритомності і приводить до появи судорог. Якщо хворий не приходить у себе після перерахованих вище заходів, негайно викликайте лікаря!
Колапс - більш важкий ступінь судинної недостатності, що виявляється значним падінням артеріального тиску і діяльності серця. Колапс виникає як ускладнення різних захворювань і патологічних станів (інфекційної хвороби, недокрів'я, отруєння і т.д.), що супроводжуються болями і загальним отруєнням організму.
Прояви:
- різка блідість, погіршення свідомості. При цьому шкіра покрита холодним потом, подих частий, поверхневе, пульс слабкий.
Шок - крайній ступінь судинної і серцевої недостатності. Спостерігається звичайно при інфаркті міокарда, гострому запаленні підшлункової залози, важких травмах, отруєннях, алергіях.
Глибину колапсу чи шоку характеризують виразність і стійкість зниження артеріального тиску і кількість виділюваної сечі.
Перша допомога:
Помнете, що зволікання в наданні допомоги при колапсі і шоку може привести до смерті хворого!
Головною задачею є збільшення припливу крові до головного мозку, для чого необхідно укласти хворого, підняти його ноги (мал. 1), накласти на кінцівці тугі пов'язки. Усередину дати одну чи дві таблетки преднізолону, якщо є під рукою.
При можливості хворого варто терміново направити в стаціонар, давати корвалол по 30 капель через півгодини.
Рис. 1. Положення хворого, при якому відбувається "самопереливання" крові з оптимальним кровопостачанням головного мозку.
Серцева астма - найбільш часта форма гострої серцевої недостатності.
Ознаки:
- наростаюча задишка, що переходить у ядуху, синюшність шкірних покривів, що сполучається з їхньою блідістю;
- сухий кашель, що переходить у вологий з виділенням пінистого мокротиння, що має рожеве фарбування через домішку крові.
Необхідно пам'ятати, що швидке погіршення стану хворого - ознака переростання серцевої астми в загрозливе для життя стану - набряк легень!
Перша допомога:
Необхідно посадити хворого і забезпечити приплив до нього свіжого повітря. Створити "безкровне кровопускання" шляхом накладення джгутів чи еластичних бинтів на кінцівці. Усередину дати випити до 50 мл горілки чи коньяку.
Гіпертонічна криза - значне підвищення артеріального тиску в хворих, які страждають гіпертонічною хворобою.
Виділяють два типи гіпертонічної кризи:
Перший тип:
" Найчастіше зустрічається в хворих з ранньою стадією гіпертонічної хвороби. Звичайно криз розвивається раптово, тривалість, як правило, не перевищує 2-х годин.
" Починається з різкого головного болю пульсуючого характеру, часто з запамороченням, розладами зору (появою перед очима сітки, іскор). Хворі відчувають жар у тілі, холод і тремтіння в кінцівках; спостерігається пітливість, іноді болю в області серця, задишка, почуття недостачі повітря.
" Шкіра обличчя, шиї, рук чи червоніє покривається червоними плямами. Пульс учащається, різко підвищується артеріальний тиск.
Другий тип:
" Зустрічається в хворих з більш пізньою стадією захворювання. Криз розвивається поступово і триває від декількох годин до декількох днів.
" Починається з відчуття ваги в голові, головному болі, сонливості, дзенькоту у вухах, запаморочення. Нерідко буває нудота, блювота. Відзначається порушення сну, слуху і зору.
" Обличчя синювато-червоного кольору. Шкіра холодна і суха. Хворі випробують болі в області серця, задишку, ядуху. Пульс, як правило, не змінений. Артеріальний тиск значне підвищується, але не так раптово, як при кризі першого типу.
Дії по наданню першої допомоги:
Викличте дільничного чи лікаря швидку медичну допомогу (тел. 03), у залежності від стану хворого і часу доби.
До прибуттялікаря:
" забезпечте хворому спокій, постільний режим, під голову покладіть додаткову подушку;
" поставте гірчичники на ікри ніг;
" дайте хворому звичайні для нього ліки, що знижують тиск.
Подальші дії:
Усі подальші дії здійснює лікар.
Висновки
З вищесказаного можна зробити наступні висновки:
Кардіалгії - болі в області серця, які відрізняються по своїх ознаках від стенокардії; характеризуються колючими, пекучими, ниючими, що рідше давлять болючими відчуттями в області серця; вони можуть іррадіювати по всій лівій половині грудної клітки, лівій руці і лівій лопатці; вони бувають скороминущими (блискавичний 'прокол'), нетривалими (хвилини, години) і дуже довгими (дні, тижні, місяці).
Перша допомога при неврозі серця
Прийняти усередину 25 крапель корвалолу, валокордину або настойки валеріани. На ніч прийняти заспокійливі або снодійні ліки - седуксен чи феназепам по одній таблетці. Припинити паління і вживання алкоголю. Може бути рекомендований точковий масаж.
Перша допомога при міокардиті
Хворого варто покласти в ліжко. Усередину призначити кордіамін по 20-25 капель 3 рази в день, кофеїн по одній таблетці 3 рази в день. Необхідно викликати лікаря.
Недотримання постільного режиму при міокардиті може привести до хронічної серцевої недостатності!
Перша допомога при стенокардії
Хворого варто негайно покласти в ліжко, дати таблетку нітрогліцерину під мову, повторювати прийом нітрогліцерину до чи затихання повного зникнення болю. Додатково, при прискореному пульсі, дати одну таблетку обзидана. При відсутності нітрогліцерину дати валідол. Хвор показана госпіталізація санітарним транспортом.
Необхідно пам'ятати, що тривалий приступ стенокардії може привести до омертвляння ділянки серцевого м'яза - інфаркту!
Перша допомога при непритомності:
Потерпілого варто негайно покласти з низько опущеною головою з метою припливу крові до головного мозку, розстібнути його одяг, що стискує, дати понюхати нашатирний спирт, обтерти або обприскати обличчя холодною водою, забезпечити приплив у приміщення свіжого повітря. Усередину дати 30 краплин кордіаміну або корвалолу і напоїти гарячим солодким чаєм чи кава.
Найефективнішим способом виведення потерпілого з непритомності є надання тілу горизонтального положення з піднятими ногами!
Список використаної літератури
1. Мухина С.А., Тарнавская И.И. Теоретические основы сестринського дела: учебное пособие в двух частях. Ч.2. - М., 1998.
2. Пасєчко Н.В. Основи сестринської справи. - Тернопіль, 1999.
3. Перша допомога при серцево-судинних захворюваннях. - М., 1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...