WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Біль в серці. Перша медична допомога - Реферат

Біль в серці. Перша медична допомога - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Біль в серці.
Перша медична допомога"
ПЛАН
Вступ
1. Поняття, природа та різновиди болю в серці
2. Невідкладна допомога при болі в серці
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Біль в області серця - кардіалгії - може бути пов'язаний як із захворюваннями серця, так і мати позасердечну природу. Біль може бути викликаний захворюваннями нервів, кісток, суглобів та інших причин.
Біль в області серця, у лівій половині грудної клітки чи за грудиною може бути
" Колючим, ниючим або
" стискаючим,
" нерідко віддає в ліву руку і лопатку,
" виникає чи раптово
" розвивається поступово,
" буває короткочасним чи
" тривалим.
У залежності від типів болю вибирають ту чи іншу першу медичну допомогу.
1. Поняття, природа та різновиди болю в серці
Кардіалгії - болі в області серця, які відрізняються по своїх ознаках від стенокардії; характеризуються колючими, пекучими, ниючими, що рідше давлять болючими відчуттями в області серця; вони можуть іррадіювати по всій лівій половині грудної клітки, лівій руці і лівій лопатці; вони бувають скороминущими (блискавичний 'прокол'), нетривалими (хвилини, години) і дуже довгими (дні, тижні, місяці).
Біль супроводжує як захворювання самого серця, так і ураження інших органів.
" Раптові гострі стискаючі болі за грудиною, що віддають у ліву руку і лопатку, що виникають при фізичних чи зусиллях у стані спокою, характерні для стенокардії і вимагають термінової медичної допомоги.
" Болючі відчуття в лівій половині грудної клітки можуть виникати і при поразках сусідніх із серцем органів плеври, трахеї, нервових корінців, при недокрів'ї, міокардитах, пороках серця й інших захворювань.
" Часто болю в області серця обумовлені функціональними порушеннями нервового апарата серця при неврозах, ендокринних розладах, різних інтоксикаціях (наприклад, у курців і осіб, що зловживають алкоголем).
Лікування при болях в області серця залежить від їхньої причини, що викликала, установити яку може тільки лікар.
Як правило, кардіалгії не припиняються від прийому нітратів. Наявність кардіалгії не виключає існування в деяких хворих атеросклерозу коронарних артерій серця і може іноді чи перемежовуватися сполучатися з сильними приступами стенокардії.
Будь-який біль у лівій половині грудей може розцінюватися як кардіалгія, доки не уточниться діагноз. Кардіалгії виникають при ряді клінічних синдромів і патологічних станів.
Кардіалгія при ураженнях периферичної нервової системи. Шийний остеохондроз і грижа міжхребтового диску можуть викликати здавлювання нервових корінців; кардіалгічний синдром може бути також наслідком роздратування симпатичного сплетіння хребетної артерії. У першому і другому випадку появи болі у лівій половині грудей зв'язано з визначеними положеннями і рухами руки, голови, але не з фізичною напругою; болі можуть підсилюватися чи виникати в нічний час, при натязі шийно-грудних корінців (відведення руки за спину, витягування її убік). Спостерігається підвищення чи зниження рефлексів і гіпо- чи гіперестезія на руці. У третьому випадку - при здавлюванні симпатичного сплетення хребетної артерії - до описаних симптомів іноді приєднується набряклість кисті, що пов'язано з порушенням вазоконстрікторної симпатичної іннервації; при натисненні на голову в напрямку подовжньої осі хребта і при згинанні голови, поверненої убік ураженння, виникає біль.
Серцева біль також може бути наслідком шийно-плечового синдрому, що з'являється в результаті здавлювання підключичних артерій, вени і плечового сплетення при додатковому шийному ребрі (синдром Фальконера - Ведделя) чи при патологічній гіпертрофії ('синдромі') переднього сходового м'яза (синдром Наффцигера). До особливостей болючого синдрому в цих випадках відноситься поява болів при носінні невеликої ваги у руці, при роботі з піднятими руками.
Кардіалгія може виникати при лівосторонній міжреберній невралгії, що оперізує лишаї, невриномі корінців (в останньому випадку біль може бути настільки інтенсивної, що навіть не уступає введенню морфіну - це має діагностичне значення).
Кардіалгія може спостерігатися при високій степені діафрагми, обумовленому здуттям шлунку чи кишечника, ожирінням і т.п. (синдром Ремхельда). Болі виникають нерідко після їжі, якщо хворий лежить, але зникають при переході у вертикальне положення, при ходьбі; іноді вони сполучаються з дійсною стенокардією (диференціація нескладна вже при правильно зібраному анамнезі).
Кардіалгія може бути обумовлена діафрагмальною грижею, що виникає переважно в літньому віці при розтяганні стравохідного отвору діафрагми, а також при травматичному розриві купола діафрагми. Ниючі болі, загрудної чи іншої локалізації, виникають у результаті зсуву органів средостенія чи обмеження шлунка, чи при утворенні виразки в пролабирующей частини шлунка. Болі з'являються відразу після прийому чи їжі в горизонтальному положенні, іноді по ночах (при пізній їжі).
2. Невідкладна допомога при болі в серці
Невроз серця - нейроциркуляторна дистонія, характеризується колючими чи ниючими в області верхівки серця болями. Болі супроводжуються серцебиттям, запамороченням і частіше з'являються після сильних хвилювань і переживань. Як правило, вони зустрічаються в осіб молодого віку, що страждають хронічними інфекціями: частими ангінами, фронтитами, гайморитами, хворобами зубів і т.д.
Перша допомога при неврозі серця
Прийняти усередину 25 крапель корвалолу, валокордину або настойки валеріани. На ніч прийняти заспокійливі або снодійні ліки - седуксен чи феназепам по одній таблетці. Припинити паління і вживання алкоголю. Може бути рекомендований точковий масаж.
Міокардит - інфекційне захворювання з ураженням серцевого м'язу, що виявляється задишкою, майже постійними болями, що давлять, і неприємними відчуттями в області серця. При цьому пульс прискорений, слабкого наповнення. Можуть з'явитися набряки на ногах. Міокардит частіше виникає через кілька днів після простудного захворювання як його ускладнення. Стан хворого погіршується навіть після невеликого фізичного навантаження.
Перша допомога при міокардиті
Хворого варто покласти в ліжко. Усередину призначити кордіамін по 20-25 капель 3 рази в день, кофеїн по одній таблетці 3 рази в день. Необхідно викликати лікаря.
Недотримання постільного режиму при міокардиті може привести до хронічної серцевої недостатності!
Стенокардія - грудна жаба - прояв судинних розладів серцевого м'язу. Для стенокардії характерна поява загрудиного болю, що віддають у плече, шию і ліву руку. Звичайно це буває після фізичного навантаження чи при виході в зимовий час на мороз. Іноді ці відчуття з'являються вночі, у стані спокою. Як правило, болі носять стискаючий, рідше пекучий характер, що ріже. Звичайно вони тривають кілька хвилин, нерідко повторюються знову. Ці приступи можуть бути спровокованіхвилюванням, надмірною їжею, алкогольним сп'янінням.
Перша допомога при стенокардії
Хворого варто негайно покласти в ліжко, дати таблетку нітрогліцерину під мову, повторювати прийом нітрогліцерину до чи затихання повного зникнення болю. Додатково, при прискореному пульсі, дати одну таблетку обзидана. При відсутності нітрогліцерину дати валідол. Хвор показана госпіталізація санітарним транспортом.
Необхідно пам'ятати, що тривалий приступ стенокардії може привести до омертвляння ділянки серцевого м'яза - інфаркту!
Інфаркт міокарду - некроз (омертвляння) серцевого м'язу, що виникає внаслідок гострої невідповідності припливу крові до серцевого м'яза (міокарду) і потреби її в кисні. Причиною цього звичайно буває тромбоз (закупорка) судин серця. Виявляється хвороба тривалими (більш напівгодини), що неприпиняються навіть після прийому нітрогліцерину болями в області серця і за грудиною, що віддають у ліву лопатку і руку. Болі ці часто супроводжуються страхом смерті, що з'являється. Хворий покривається холодним липким потом, збуджений. Пульс прискорений, але визначається. Температура може бути незначно підвищена.
Необхідно знати, що інфаркт міокарда в будь-який момент може ускладнитися розвитком аритмій, шоку, які приводять до смерті!
Хворим інфарктом міокарда категорично забороняється

 
 

Цікаве

Загрузка...