WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вчений медик М.І.Пірогов і його освітня діяльність - Реферат

Вчений медик М.І.Пірогов і його освітня діяльність - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Вчений медик М.І.Пірогов
і його освітня діяльність"
?
Пирогов Микола Іванович (1810-1881) - великий вітчизняний лікар і вчений, педагог і суспільний діяч; один з основоположників хірургічної анатомії й анатомо-експериментального напрямку в хірургії, воєнно-польовій хірургії, організації і тактики медичного забезпечення військ; член кореспондент Петербурзької академії наук (1847), почесний член і почесний доктор багатьох вітчизняних і іноземних університетів і медичних товариств.
У 1824 р. (у віці 14 років) М.І. Пирогов поступив на медичний факультет Московського університету, де серед його вчителів були анатом X. І. Лодер, клініцисти М.Я.Мудров, Е.О.Мухін. У 1828 р. закінчив університет і поступив у числі перших "професорських студентів" у Дерптський професорський інститут, створений для підготовки професорів з "природних росіян", який успішно закінчили університети і вступні іспити, що витримали, при Петербурзькій академії наук. Спочатку мав намір спеціалізуватися по фізіології, але в зв'язку з відсутністю цього профілю спеціальної підготовки зупинив свій вибір на хірургії. У 1829 р. одержав золоту медаль Дерптського (нині Тартуського) університету за виконане в хірургічній клініці проф. І. Ф. Мойера конкурсне дослідження на тему: "Що потрібно мати на увазі при перев'язці великих артерій під час операцій?", у 1832 р. захистив докторську дисертацію на тему: " Чи є перев'язка черевної аорти при аневризмі пахової області легко здійсненним і безпечним втручанням". У 1833-1835 р., завершуючи підготовку до професури, М. І. Пирогов знаходився у відрядженні в Німеччині, удосконалювався в анатомії і хірургії, зокрема в клініці Б. Лангенбека. Після повернення до Росії в 1835 р. працював у Дерпте в клініці проф. И. Ф. Мойера; з 1836 р. - екстраординарний, а з 1837 р. ординарний професор теоретичної і практичної хірургії Дерптского ун-та, У 1841 р. Н. І, Пирогов створив і до 1856 р. очолював госпітальну хірургічну клініку петербурзької Медико-хірургічної академії; одночасно складався гл. лікарем хірургічного відділення 2-го військово-сухопутного госпіталю, директором по технічній частині Санкт-Петербургского інструментального заводу, а з 1846 р. директором створеного при Медико-хірургічній академії Ін-та практичної анатомії. У 1846 р. М. І. Пирогова затвердили в званні академіка Медико-хірургічної академії.
У 1856 р. М. І. Пирогов залишив службу в академії ("через хворобу і домашні обставини") і прийняв пропозицію обійняти посаду попечителя Одеського навчального округу; з цього часу почався 10-літній період його діяльності в області освіти. У 1858 р. М. І. Пирогова призначають попечителем Київського навчального округу (у 1861 р. він звільняється по стані здоров'я). З 1862 р. М. І. Пирогов - керівник молодих росіян учених, відряджених у Німеччину для підготовки до професорсько-викладацької діяльності. Останні роки життя (з 1866 р.) М. І. Пирогов провів у своєму маєтку в селі Вишня біля Вінниці, відкіля виїжджав як консультанта по військовій медицині на театр воєнних дій під час франко-прусської (1870-1871) і російсько-турецької (1877-1878) воєн.
Наукова, практична і суспільна діяльність М. І. Пирогова принесла йому світову лікарську славу, незаперечне лідерство у вітчизняній хірургії і висунула його в число найбільших представників європейської медицини середини 19 в. Наукова спадщина М. І. Пирогова відноситься до різних областей медицини. У кожну з них він вніс істотний вклад, що дотепер не утратив свого значення. Незважаючи на більш ніж вікову давнину, праці М. І. Пирогова продовжують уражати читача оригінальністю і глибиною думки.
Класичні праці М. І. Пирогова "Хірургічна анатомія артеріальних стовбурів і фасцій" (1837), "Повний курс прикладної анатомії людського тіла, з малюнками (анатомія описово-фізіологічна і хірургічна)" (1843-1848) і "Ілюстрована топографічна анатомія розпилів, проведених у трьох напрямках через заморожене людське тіло" (1852-1859); кожний з них був визнаний гідним Демідівської премії Петербурзької академії наук і з'явився фундаментом топографічної анатомії й оперативної хірургії.
У 1856 р. М. І. Пирогов залишив службу в академії ("через хворобу і домашні обставини") і прийняв пропозицію обійняти посаду попечителя Одеського навчального округу; з цього часу почався 10-літній період його діяльності в області освіти. У 1858 р. М. І. Пирогова призначають попечителем Київського навчального округу (у 1861 р. він звільняється по стані здоров'я). З 1862 р. М. І. Пирогов - керівник молодих росіян учених, відряджених у Німеччину для підготовки до профессорско-преподавательской діяльності. Останні роки життя (з 1866 р.) М. І. Пирогов провів у своєму маєтку в селі Вишня біля Вінниці, відкіля виїжджав як консультанта по військовій медицині на театр воєнних дій під час франко-прусской (1870-1871) і російсько-турецької (1877-1878) воєн.
Наукова, практична і суспільна діяльність М. І. Пирогова принесла йому світову лікарську славу, незаперечне лідерство у вітчизняній хірургії і висунула його в число найбільших представників європейської медицини середини 19 в. Наукова спадщина М. І. Пирогова відноситься до різних областей медицини. У кожну з них він вніс істотний вклад, що дотепер не утратив свого значення. Незважаючи на більш ніж вікову давнину, праці М. І. Пирогова продовжують уражати читача оригінальністю і глибиною думки.
Класичні праці М. І. Пирогова "Хірургічна анатомія артеріальних стовбурів і фасций" (1837), "Повний курс прикладної анатомії людського тіла, з малюнками (анатомія описово-фізіологічна і хірургічна)" (1843-1848) і "Ілюстрована топографічна анатомія розпилів, проведених у трьох напрямках через заморожене людське тіло" (1852-1859); кожний з них був визнаний гідним Демидовской премії Петербурзької академії наук і з'явився фундаментом топографічної анатомії й оперативної хірургії. У них викладені принципи пошарового препарування при вивченні анатомічних областей і утворень і приведені оригінальні способи

 
 

Цікаве

Загрузка...