WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Галичфарм - Реферат

Галичфарм - Реферат

одній столовій ложці.
Дітям гранули мукалтину призначають залежно від віку. Вміст одноразового пакета розчиняють у 8 столових ложках (120 мл) теплої води щойно прокип'яченої, розмішуючи до повного розпадання гранул. При цьому в одній столовій ложці вміщується приблизно 15 мл розчину або 0,025 г мукалтину. Вживають залежно від віку - від 1 місяця до 1 року - 15 мл розчину (0,025 г мукалтину); 1-3 роки - 30 мл розчину (0,05 г мукалтину); 3-7 років - 45 мл розчину (0,075 г мукалтину); більше 7 років - 60 мл розчину (0,1 г мукалтину).
Тривалість лікування залежить від форми захворювання - від 7 днів до 1-2 місяців.
Побічна дія
В деяких випадках можливі алергічні реакції у вигляді кропивниці, свербіння шкіри. При виникненні побічного ефекту потрібно на половину зменшити одноразову дозу препарату та відповідно збільшити частоту приймання. Якщо побічні явища не зникають, препарат відміняють.
Протипоказання
Не встановлені.
Упаковка
10 таблеток по 0,05 г, 2 пакети по 2 г.
Умови зберігання
В сухому, прохолодному місці.
Термін зберігання
Таблетки - 4 роки, гранули - 2 роки.
?
ЕУФІЛІН
(EUPHYLLINUM)
таблетки
Міжнародна назва
Aminophyllin
Склад
1 таблетка містить 120 мг 1,3-диметилксантину, 30 мг 1,2-етилендіаміну.
Фармакологічні властивості
Еуфілін - спазмолітичний і судинорозширювальний засіб, зні-маєбронхоспазм, понижує проникність кров'яних судин, розширює судини серця, знижує тиск у легеневих артеріях, збільшує нирковий кровообіг, має діуретичну дію.
Показання до застосування
Еуфілін застосовують при бронхіальній астмі із застійною недостатністю кровообігу в малім колі, при серцевій астмі (особливо, коли приступи супроводжуються бронхоспазмом і порушеннями дихання за типом Чейн-Стокса). Еуфілін застосовують також для поліпшення мозкового кровообігу, при інсультах для зменшення внутрічерепного тиску і набряку мозку.
Спосіб застосування і дози
Дорослим еуфілін призначають внутрішньо по 0,15 г 1-3 рази в день після їди. Дітям еуфілін призначають внутрішньо в добовій дозі 7-10 мг/кг маси в 4 прийоми. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та сприймання препарату і може становити від декількох днів до декількох місяців.
Побічна дія
Застосування еуфіліну може викликати побічні явища: при прийомі усередину (особливо натще) можливі диспепсичні розлади через подразнювальну дію на слизову оболонку; при внутрі-м'язовому введенні - болючість; при швидкому введенні у вену - запаморочення, головний біль, серцебиття, нудота, блювання, судоми, сильне пониження артеріального тиску. У цьому випадку препарат відміняють і проводять відповідну симптоматичну терапію.
Протипоказання
Застосування еуфіліну протипоказане при пароксизмальній тахікардії, екстрасистолії, різкій гіпотонії, епілепсії. Його не слід призначати при серцевій недостатності, насамперед, пов'язаній з інфарктом міокарда (порушення ритму серця, коронарна недостатність).
Упаковка
30 таблеток по 0,15 г.
Умови зберігання
Список Б. В захищеному від світла місці.
Термін зберігання
5 років.
?
ДИМЕДРОЛ
(DIMEDROLUM)
таблетки, ампули
Міжнародна назва
Diphenhydramin
Склад
1 таблетка містить 50 мг гідрохлориду b-диметиламіноетилового ефіру бензгідролу;
1 ампула (1 мл) 1% розчину містить 10 мг гідрохлориду b-диметиламіноетилового ефіру бензгідролу.
Фармакологічні властивості
Димедрол відносять до ефективних протигістамінних засобів, які блокують гістаміно-Н1-рецептори. Знімає спазм гладкої мускулатури (безпосередня дія), зменшує проникність капілярів, попереджує та послаблює алергічні реакції, має місцевоанестезуючий, протиблювотний, седативний ефекти, помірно блокує холінорецептори вегетативних гангліїв, виявляє снотворний вплив. Центральні ефекти препарату обумовлені центральною холінолітичною активністю і, можливо, впливом на гістаміно-Н3- рецептори мозку.
Показання до застосування
Анафілактичний шок, кропивниця, сінна гарячка, сироваткова хвороба, геморагічний васкуліт (капіляротоксикоз), геморагічний діатез, вазомоторний нежить, багатоформна ексудативна еритема, ангіоневротичний набряк Квінке, контактні дерматити різного генезу, сверблячі дерматози, свербіж, алергічний кон'юнктивіт та інші алергічні захворювання очей, алергічні реакції, пов'язані з прийомом ліків. Крім того, димедрол застосовують при променевій хворобі, бронхіальній астмі (в поєднанні з іншими засобами), іноді - при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки і гіперацидному гастриті, при паркінсонізмі, хореї, морській та повітряній хворобах, хворобі Меньєра, блювоті вагітних, післяопераційній блю-воті, струсі мозку, опіках, відмороженнях, безсонні, неврозах, неврастенії. В анестезіології димедрол входить до складу літичної суміші. Як седативний та снотворний засіб димедрол застосовують самостійно або в комплексі з іншими снотворними. Використовують для послаблення побічних ефектів при трансфузії крові та кровозамінників, застосуванні ферментних препаратів.
Спосіб застосування і дози
Димедрол в 1% розчині вводять внутрішньом'язово по 1-5 мл (0,01-0,05 г). При цьому шляху введення дози для дорослих становлять: разова - 0,05 г (5 мл 1% розчину), добова 0,15 г (15 мл 1% розчину).
У вену препарат вводять крапельно з розрахунку 0,02-0,05 г димедролу в 75-100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
Внутрішньо в таблетках дорослим призначають по 0,03-0,05 г 1-3 рази на день. Курс лікування 10-15 днів. Разова доза per os для дорослих - 0,1 г, добова - 0,25 г.
Дози димедролу для дітей: до 1 року - 0,002-0,005 г, від 2 до 5 років - 0,005-0,015 г, від 6 до 12 років - 0,015-0,03 г на прийом.
Побічна дія
Сухість у роті, нудота, блювота, порушення функції системи травлення, порушення координації, почуття втоми, сонливість, запаморочення, головний біль. Побічні явища зникають після зменшення дози або відміни димедролу.
Протипоказання
Підвищена чутливість до димедролу. Через те, що димедрол виявляє седативний та снотворний ефекти, препарат не призначають до і під час роботи водіям транспорту, іншим особам, професійна діяльність яких потребує адекватних психічної та рухової реакцій.
Упаковка
10 таблеток по 0,05 г, 10 ампул по 1 мл.
Умови зберігання
Список Б. В захищеному від світла місці.
Термін зберігання
Таблетки - 4 роки, ампули - 4 роки.

 
 

Цікаве

Загрузка...