WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ріхтер Гедеон - Реферат

Ріхтер Гедеон - Реферат


Реферат на тему:
"РІХТЕР ГЕДЕОН"
Солідність компанії насамперед значною мірою визначається її віком, тривалою та беззаперечною довірою споживачів і спеціалістів до продукції, що вона випускає. Столітня історія компанії "Ріхтер Гедеон Рт." є тому свідком, як і той факт, що практично кожний лікар у своїй повсякденній практиці звертається до відомих багатьом поколінням нашого населення лікарських засобів цієї шанованої у народі фірми. Загляньте до своєї домашньої аптечки, і ви неодмінно знайдете там препарати компанії "Ріхтер Гедеон".
Тому, коли одне з найстаріших і водночас найсучасніших фармацевтичних підприємств Угорщини відзначало в Україні два солідні ювілеї - 100 років з дня заснування компанії і 50 років перебування на вітчизняному фармацевтичному ринку, вони не пройшли поза увагою тих, хто призначає чи приймає препарати компанії "Ріхтер Гедеон Рт.".
ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ КОМПАНІЇ
Сама назва "Ріхтер Гедеон Рт." нерозривно пов'язана з іменем її засновника - видатного угорського фармацевта Ріхтера Гедеона (1872-1944), який був не лише талановитим провізором, ученим, але й успішним підприємцем: він завжди намагався бути в курсі сучасних досягнень науки, які максимально швидко впроваджував у виробництво, одночасно розвиваючи власну дослідницьку базу. Якраз ці якості дали йому можливість у 1901 році на базі невеличкої аптечної лабораторії в Будапешті почати випускати органотерапевтичні препарати, сировиною для яких були органи тварин. Невдовзі попит на ці препарати зріс настільки, що задовольнити його в умовах лабораторії стало неможливо. Тому в 1907 році Ріхтер Гедеон придбав ділянку землі в районі Клебаня під Будапештом, де й сьогодні розташовані основні виробничі підприємства. У 1909-1912 роках унаслідок розширення виробництва з'явилися препарати рослинного походження на основі дигіталісу, а також антисептик Гіперол і аналгетик Кальмопірин, які ефективно застосовувалися під час Першої світової війни.
У період між двома світовими війнами було розроблено ціле сімейство гормональних препаратів під назвою "Гормогланд-Ріхтер". Саме лабораторії Ріхтера належить ідея створення компонентів препаратів контрацепції на основі рослинної сировини.
У 1923 році капітал заводу становив 50 млн крон. Найчисленнішим у новій структурі став відділ інформації, співробітники якого знайомили лікарів з препаратами заводу. Треба віддати належне далекоглядності Ріхтера Гедеона, який ще на початку 30-х років минулого століття усвідомив необхідність просування лікарських препаратів й активної співпраці з лікарями в цьому напрямку. Це був прообраз майбутньої мережі представників з просування препаратів не лише в Угорщині, а й за кордоном. Друга світова війна практично паралізувала роботу підприємства. Було зупинено виробництво низки стратегічно важливих препаратів, відповідно значно скоротилися експортно-імпортні можливості заводу. Ріхтер Гедеон робив усе можливе для того, щоб зберегти виробництво, аж до своєї трагічної смерті від рук нацистів. Частину цехів було зруйновано, обладнання розкрадено. Відразу ж після війни залишки підприємства було передано у власність Югославії як репарацію.
Ситуація була складною - ринки збуту втрачено, бракувало обладнання. Однак уже в 1948 році відновлене виробництво дало можливість поновити експорт медикаментів у Польщу і Чехословаччину.
У 1954 році налагоджується співпраця компанії "Ріхтер Гедеон Рт." з республіками Радянського Союзу, яка триває й тепер з країнами СНД. Підприємство розвиває нові фармакотерапевтичні напрямки, запроваджує складніші технології. Зокрема, у 50-ті роки створено багатоступеневу технологію виробництва комбінованих пероральних контрацептивів. Винайдено оптимальні дози естрогенного компонента (етинілестрадіолу) і розроблено принципово нові прогестерони, що дало можливість створити відомі не одному поколінню лікарів контрацептивні препарати Бісекурин та Інфекундин. Розпочато виробництво оригінальних препаратів: Флогосам, Мідокалм, Деперзолон і вітамін В12 (ціанокобаламін).
На початку 60-х років в СРСР регулярно ввозилися: Гепарин-Ріхтер, Седуксен, Бромокриптин-Ріхтер, Окситоцин, Мідокалм, Доналгін і Кавінтон.
У 70-ті роки розроблено технологію синтезу левоноргестрелу (прогестин нового покоління), на основі якого було створено популярні й сьогодні контрацептиви: Три-Регол, Антеовін, Овідон, Ригевідон, і препарат для екстреної контрацепції Постинор.
1 листопада 1990 року "Ріхтер Гедеон Рт." став акціонерним товариством, яким є й сьогодні.
СЬОГОДЕННЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ГІГАНТА
Після розпаду СРСР значні зміни відбулися і в діяльності компанії "Ріхтер Гедеон Рт." на території колишніх республік Союзу. Фактично було ліквідовано всю систему централізованих продажів. Гостро постало питання про створення мережі просування продукції заводу до споживача, розпочалися пошуки партнерів по бізнесу в СНД, а також у країнах Східної Європи. Одночасно з метою поліпшення якості продукції, що випускається, освоюється виробництво нових препаратів, серед яких: Едніт, Диротон, Нормодипін, Квамател, Еметрон, пероральні гормональні контрацептиви - Новінет і Регулон, оригінальний препарат для лікування вугрів - Куріозин (на основі гіалуронату цинку).
З часу заснування компанії її структура є унікальною, позаяк охоплює повний цикл виробничої діяльності: починаючи від пошуку нової молекули, дослідження діючої речовини, розробки адекватної технології через власне виробництво до маркетингу і реалізації кінцевої продукції. Сьогодні завод здатний випускати будь-які лікарські форми: "прості" і вкриті оболонкою таблетки, капсули, порошки для приготування ін'єкційного розчину, рідкі лікарські форми для зовнішнього, перорального і парентерального застосування, мазі, креми тощо.
Нині компанія "Ріхтер Гедеон Рт." вважається одним із найбільших фармацевтичних підприємств не лише Угорщини, а й усієї Східної Європи, яке випускає і реалізує понад 130 видів лікарських препаратів, дві третини із яких експортується у понад 80 країн світу, розміщених на 5 континентах. Зокрема, підрозділ твердих лікарських форм щороку випускає 5 млрд таблеток, драже і капсул, в інших цехах відповідно виробляють 30 туб мазей і кремів, а також 250 млн ампул, таблеток і флаконів. Близько третини виробничих потужностей зайнято виготовленням препаратів лише для лікування захворювань серцево-судинної системи. Окрім того, серед широкого спектра фармакотерапевтичних груп препаратів компанії чимало таких, без яких не обходиться лікування поширених захворювань травного тракту, а також тих, що пов'язані з жіночим здоров'ям і плануванням сім'ї, гормональними порушеннями, грибковими інфекціями тощо. Нині вчені компанії працюють над створенням антитромботичних засобів і препаратів для лікування захворювань центральної нервової системи. Головною метою програми виробничої діяльності "Ріхтер Гедеон Рт." є скорочення часу, який минає з часу відкриття хімічної сполуки до появи готового лікарського препарату на фармацевтичномуринку. Результати досліджень свідчать, що близько 25% усієї продукції заводу становлять оригінальні лікарські засоби.
Компанія "Ріхтер Гедеон Рт." завжди приділяла особливу увагу науковим дослідженням: сьогодні капіталовкладення в цьому напряму діяльності становлять 8% товарообігу, а кількість учених, задіяних у нових розробках, - близько 700 осіб.
Усі виробничі потужності "Ріхтер Гедеон Рт.", розміщені в Угорщині та за її межами, відповідають вимогам стандартів GMP. Компанія неухильно зміцнює і розширює позиції регіонального лідера, проводячи активну інвестиційну політику, спрямовану на

 
 

Цікаве

Загрузка...