WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Класифікація вакцин, їх характеристика - Реферат

Класифікація вакцин, їх характеристика - Реферат

розвивається адекватна імунна відповідь проти вірусної інфекції обох типів.
Дія окремих компонентів мікробних, вірусних і паразитарних антигенів виявляється на різних рівнях і в різних ланках імунної системи. Їх результуюча може бути лише одна: клінічні ознаки захворювання - видужання - ремісія - рецидив - чи загострення інші стани організму. Так, зокрема, АДС - через 3 тижні після її введення дітям приводить до зростання рівня Т-клеток і збільшенню змісту ЕКК у периферичній крові, полівалентна бактеріальна вакцина Lantigen B стимулює антителообразовані Ig A у крові і слині, але саме головне, що при подальшому спостереженні у вакцинованих відзначене зменшення числа випадків захворювання, а якщо вони і виникали, те протікали легше. Клінічна артина хвороби, таким чином є найбільш об'єктивним показником вакцинації.
Рекомбинантні вакцини - для виробництва цих вакцин застосовують рекомбинантную технологію, убудовуючи генетичний матеріал мікроорганізму в дріжджові клітки, продуцирующие антиген. Після культивування дріжджів з них виділяють потрібний антиген, очищають і готують вакцину. Прикладом таких вакцин може служити вакцина проти гепатиту В (Еувакс В).
Рибосомальні вакцини
Для одержання такого виду вакцин використовують рибосоми, що знаходяться в кожній клітці. Рибосоми - це органелли, продукуючі білок по матриці - і-РНК. Виділені рибосоми з матрицею в чистому виді і представляють вакцину. Прикладом може служити бронхіальна і дизентерійна вакцини (наприклад, ИРС-19, Бронхо-мунал, Рибомунил).
Розробка і виготовлення сучасних вакцин виробляється відповідно до високих вимог до їхньої якості, у першу чергу, нешкідливості для щеплених. Звичайно такі вимоги ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, що залучає для їхнього складання самих авторитетних фахівців з різних країн світу. "Ідеальної" вакцин міг би вважатися препарат, що володіє такими якостями, як:
1. повною нешкідливістю для щеплених, а у випадкуживих вакцин - і для облич, до яких вакцинний мікроорганізм попадає в результаті контактів із щепленими;
2. здатністю викликати стійкий імунітет після мінімальної кількості введень (не більш трьох);
3. можливістю введення в організм способом, що виключає парентеральні маніпуляції, наприклад, нанесенням на слизуваті оболонки;
4. достатньою стабільністю, щоб не допустити погіршення властивостей вакцини при транспортуванні і збереженні в умовах прищеплювального пункту;
5. помірною ціною, що не перешкоджала б масовому застосуванню вакцини.
3. Вакцини другої генерації
Використання нових технологій дозволило створити вакцини другої генерації.
Розглянемо докладніше деякі з них:
а) кон'юговані
Деякі бактерії, що викликають такі небезпечні захворювання, як чи менінгіти пневмонію (гемофілюс інфлюенці, пневмококи), мають антигени, важко розпізнавані незрілою імунною системою новонароджених і грудних дітей. У кон'югованих вакцинах використовується принцип зв'язування таких антигенів з чи протеїнами анатоксинами іншого типу мікроорганізмів, добре розпізнаваних імунною системою дитини. Протективний імунітет виробляється проти конъюгованих антигенів.
На прикладі вакцин проти гемофилюс інфлюенці (Hib-b) показана ефективність у зниженні захворюваності Hib-менінгітами дітей до 5-ти років у США за період з 1989 по 1994 р.м. з 35 до 5 випадків.
б) субъединичні вакцини
Субодиничні вакцини складаються з фрагментів антигену, здатних забезпечити адекватна імунна відповідь. Ці вакцини можуть бути представлені як частками мікробів, так і отримані в лабораторних умовах з використанням генно-інженерної технології.
Прикладами субодиничних вакцин, у яких використовуються фрагменти мікроорганізмів, є вакцини проти Streptococcus pneumoniae і вакцина проти менингококка типу А.
Рекомбинантні субодиничні вакцини (наприклад, проти гепатиту B) одержують шляхом уведення частини генетичного матеріалу вірусу гепатиту B у клітки пекарських дріжджів. У результаті експресії вірусного гена відбувається наробіток антигенного матеріалу, що потім очищається і зв'язується з ад'ювантом. У результаті виходить ефективна і безпечна вакцина.
в) рекомбинантні векторні вакцини
Вектор, чи носій, - це ослаблені чи віруси бактерії, усередину яких може бути вставлений генетичний матеріал від іншого мікроорганізму, що є значимою-значимим-причинно-значимим для розвитку захворювання, до якого необхідне створення протективного імунітету. Вірус коров'ячої віспи використовується для створення рекомбінантних векторних вакцин, зокрема, проти Віл-інфекції. Подібні дослідження проводяться з ослабленими бактеріями, зокрема, сальмонеллами, як носіями часток вірусу гепатиту B. В даний час широкого застосування векторні вакцини не знайшли.
Висновки
Незважаючи на постійне удосконалювання вакцин, існує цілий ряд обставин, зміна яких у даний момент неможливо. До них відносяться наступні: додавання до вакцини стабілізаторів, наявність залишків живильних середовищ додавання антибіотиків і т.д. Відомо, що вакцини можуть бути різними і тоді, коли вони випускаються різними фірмами. Крім того, активні й інертні інгредієнти в різних вакцинах можуть бути не завжди ідентичними (для однакових вакцин).
Таким чином, створення сучасних вакцин - це високотехнологічний процес, що використовує досягнення в багатьох галузях знань.
Література
1. Вакцинопрофілактика (довідник для лікарів під ред. В.К.Таточенко, Н.А.Озерецковского) / М., 1994.- 179 с.
2. Вакцинопрофілактика грипу (інформаційний збірник) / Москва-Санкт-Петербург, 1997.- 48 с.
3. Варт А.В. Інфекції й імунодефіцити - пріоритети сьогодні // Практикуючий лікар.- 1997.- № 9.- С.3-4.
4. Костінов М.П. Нове в клініці, діагностиці і вакцинопрофилактиці керованих інфекцій / М., 1997.- 110 с.
5. Костінов М.П. Іммунокоррекція в педіатрії / М., 1997. 111 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...