WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Секрети довголіття - Реферат

Секрети довголіття - Реферат

органів і систем організму.
До сфери психічного здоров`я відносять індивідуальні особливості психічних процесів і властивостей людини, наприклад збудженість, емоційність, чутливість. Психічне життя індивіда складається з потреб, інтересів, мотивів, стимулів, установок, цілей, уяв, почуттів тощо. Психічне здоров`я пов`язано з особливостями мислення, характеру, здібностей. Всі ці складові і чинники обумовлюють особливості індивідуальних реакцій на однакові життєві ситуації, вірогідність стресів, афектів.
Духовне здоров`я залежить від духовного світу особистості, зокрема складових духовної культури людства - освіти, науки, мистецтва, релігії, моралі, етики. Свідомість людини, її ментальність, життєва самоідентифікація, ставлення до сенсу життя, оцінка реалізації власних здібностей і можливостей у контексті власних ідеалів і світогляду - все це обумовлює стан духовного здоров`я індивіда.
Соціальне здоров`я пов`язано з економічними чинниками, стосунками індивіда із структурними одиницями соціуму - сім`єю, організаціями, з якими створюються соціальні зв`язки, праця, відпочинок, побут, соціальний захист, охорона здоров`я, безпека існування тощо. Впливають міжетнічні стосунки, вагомість різниці у прибутках різних соціальних прошарків суспільства, рівень матеріального виробництва, техніки і технологій, їх суперечливий вплив на здоров`я взагалі. Ці чинники і складові створюють відчуття соціальної захищеності (або незахищеності), що суттєво позначається на здоров`ї людини. У загальному вигляді соціальне здоров`я детерміноване характером і рівнем розвитку головних сфер суспільного життя в певному середовищі - економічної, політичної, соціальної, духовної.
Зрозуміло, що у реальному житті всі чотири складових - соціальна, духовна, фізична, психічна, і діють одночасно і їх інтегрований вплив визначає стан здоров`я людини як цілісного складного феномена.
4. Психологічний настрой - як важлива складова довголіття
Вчений Ситін Г.М. пропонує щоденно займатися автогенним тренуванням і промовляти на початку дня наступний текст:
"Я налаштовуюсь на веселе енергійне молоде життя і зараз, і через тридцять років, і через сто років. Я налаштовуюсь на щоденну енергійну найцікавішу роботу і зараз, і через тридцять років, і через сто років. Я налаштовуюсь на постійний безперервний розвиток усіх своїх здібностей і зараз, і через тридцять років, і через сто років. Усе довголітнє веселе енергійне молоде життя в мене попереду.
Людина, окрилена ідеєю довголіття, переважає своєю могутністю всі стихії єства, всесильну долю і дійсно може кожного дня збільшувати тривалість свого майбутнього життя засвоєнням настанови на довголітнє молоде життя та жити веселим енергійним молодим життям через народження багатьох поколінь своїх дітей. Я налаштовуюсь на виховання своїх дітей до дорослого віку. І через тридцять років, і через сто років я буду молодий-веселий, непохитно здоровий. Свіжість юності народжується в моєму обличчі, усе обличчя наповнюється рожевим кольором, яскраво-червоним кольором наповнюються мої губи. Усе обличчя сповнюється монолітної моці. Усе обличчя молоде, гладке, міцне. Білки очей швидко світлішають, білки очей народжуються світлі-світлі, яскраві-яскраві, мов сніг на сонці. Я виразно відчуваю як здоровішаю-міцнішаю, у мою психіку, в усі мої нерви вливається здорова сталева міць, сталева міць вливається в мою психіку, в усі мої нерви. Кожний прожитий день збільшує тривалість мого майбутнього життя. І в цьому розумінні я живу за законом: чим старший - тим молодший.
Я постійно підтримую повну бойову готовність для подолання всіх шкідливих впливів, які руйнують настанову на веселе довголітнє молоде життя. Я постійно стримую вплив розмов людей
про короткочасність людського життя, про хвороби та смерть, я знаю, що мене це не обходить, як людину, котра живе за законом: чим старше - тим молодше. Я постійно стримую всі впливи, що протидіють моїй моральній поведінці та здоровому способу життя. Я постійно створюю собі могутній захист від усіх шкідливих впливів.
Я постійно якнайнаполегливіше засвоюю настанову на довголітнє веселе енергійно молоде життя, на сміливу поведінку і цим створюю собі могутню підтримку.
Я людина смілива, твердо переконана в собі, я все смію, все можу і нічого не боюсь. Я твердо знаю, проблеми, що зваляться на мене несподівано, усе одно не зламають моєї могутньої волі. І тому я дивлюсь світу в обличчя, нічого не боячись, і серед усіх життєвих ураганів і бур непохитно стою, мов скеля, об яку все розбивається.
Переді мною відкрились усі шляхи, всі дороги в довголітнє енергійне веселе життя і це сповнює моє єство радістю життя. Я весь наповнений сонячною радістю життя, в мені завжди цвіте, цвіте весна, незгасний веселий вогник завжди горить у моїх очах, на моєму обличчі завжди світла весняна посмішка. У всьому тілі клекоче величезна сила, усі внутрішні органи працюють енергійно-весело. Моя хода весела-весела швидка, іду - птахом на крилах лечу, яскраво відчуваю своє молодече завзяття.
Я з кожним днем стаю веселішим життєрадіснішим. Усе міцнішим стає мій веселий-життєрадісний настрій. Непереборна сталева воля світиться в моїх очах, і цю непохитну волю відчувають у мені всі люди, яким доводиться стикатись зі мною.
Тріумфальна сила молодості, захват перемоги світяться в моїх очах, торжество непохитно міцного здоров'я світиться в моїх очах. Сяючі юні очі.
Я зараз народився довголітнім юнаком (дівчиною), який(а) розвивається. Я налаштовуюсь на розвиток усіх моїх здібностей і зараз, і через тридцять років, і через п'ятдесят років. Моє мислення стає все енергійнішим. Народжується енергійно-енергійне, швидке, мов блискавка, мислення, народжується яскрава міцна молода пам'ять. Усі мої здібності енергійно розвиваються. Безтурботна безхмарна юність світиться в моїх очах, незгасний веселий вогник завжди горить у моїх очах".
На його думку даний текст дозволяє краще настроїтися на здоровий спосіб життя і турботливе відношення до свого здоров'я.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Брехман И.И. Валеология - наука о здоровье. - М.: Физкультура й спорт, 1990.-208с.
2. Войтенко В.П. Здоровье здорових. - Киев: Здоровье, 1991. - 248 с.
3. МартыненкоА.В., Валентин Ю.В., Подлесский В.А. идр. Формирование здорового образа жизни (медико-социальные аспекти). - М.: Медицина, 1988. -192с.
4. Петрик О.І. Медико-біологічні та психолого-педагогічні основи здорового способу життя: курс лекцій. -Львів: Світ, 1993. - 120 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...