WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Профілактика простудних захворювань - Реферат

Профілактика простудних захворювань - Реферат


Реферат
на тему:
Профілактика простудних захворювань
Прості й усім відомі істини, які допоможуть зберегти здоров'я й уникнути переохолодження та інших ускладнень:
Насамперед це сухий, теплий одяг. Не забувайте про головний убір, рукавички. Перед виходом на сильний мороз відкриті частини тіла можна змастити жирним кремом, у жодному разі не можна користуватися зволожуючими кремами. Якщо немає нічого під рукою, можна використовувати будь-який рослинний чи тваринний жир.
Для профілактики простудних захворювань є не дуже приємний для оточуючих, але дуже дійовий засіб - надіти на шию "прикрасу" із зубчиків часнику. Випаровуючись, він захищатиме вас від негативної дії вірусів, стимулюватиме захисні сили організму.
Корисно буде використовувати в ролі "парфумів" олію чайного дерева, яка справляє таку ж саму дію. Не забудьте тільки попередньо розвести її в будь-якій рослинній олії у співвідношенні 1:10.
Всередину можна приймати настойку прополісу - 5-10 крапель на 1 ст. ложку молока, екстракти женьшеню, лимоннику для стимуляції імунітету. Прийшовши додому, переодягніться в сухий одяг, прийміть теплу ванну, випийте гарячого чаю з медом і лимоном.
Якщо виникли симптоми захворювання, відразу ж починайте лікуватися, благо ліків від застуди у нас нині досить. З підручних засобів можна рекомендувати полоскати горло розчином солі чи соди з кількома краплями йоду, настойкою прополісу.
Також можна виділити ще декілька дієвих напрямків профілактики простудних захворювань:
Згідно китайській системі трьох частин, ніс є частиною обличчя людини, яка міститься між небом (лобом) і землею (підборіддям) і відповідає за багато сторін життя людини, - пише газета "Валеологія".
Валеологи радять надзвичайно корисний масаж для носа для профілактики й лікування ГРЗ.
Намацайте над переніссям ямку між надбрівними дугами. Покладіть на це місце подушечку вказівного пальця і зробіть з легким натиском 15-20 колових обертів в один, а потім в другий бік. Після цього обидва вказівні пальці поставте по боках носу під переніссям і повторіть процедуру. Далі коловими рухами енергійно масажуйте крила носу, а далі - носову перегородку.
Такий масаж треба включати в ранкову зарядку, оскільки з його допомогою на робочий лад настроюються всі наші системи. Темп колових рухів може бути різним. Важливо тільки, щоб дія тривала від 30 до 60 секунд і була достатньо інтенсивною. Якщо починається нежить, масаж треба повторювати кілька разів упродовж дня і ви одразу відчуєте полегшення.
Загартовування організму - це доступний, дешевий і досить ефективний засіб профілактики простудних захворювань та грипу, на долю яких припадає біля половини всіх випадків тимчасової втрати працездатності і тим самим наноситься величезний матеріальний збиток суспільству.
Для загартованих людей грип та гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) - явище досить рідкісне.
Цілющі властивості холодної та льодяної води відомі давно. Ще лікарями Древнього Єгипту, Греції та Риму застосовувалось купання в холодній воді. З іменами Піфагора, Гіпократа, Асклепія, Антонія Муза найтіснішим чином зв'язані пропаганда та використання холодних водяних процедур для оздоровлення. До загартовування організму вдавався Авіценна, закликали лікарі та педагоги в середні і в наступні віки. На Русі здавна лікували холодною водою. В ХІХ столітті знвчне поширення отримало застосування холодної води в якості лікувального та гартуючого засобу. Цьому сприяла пропагандистська діяльність сілезького селянина Вінцента Прісніца і його співвітчизників: професора Вінтеріца - в першій половині ХІХ століття, а в другій - народного лікаря Себастьяна Кнейпа, прізваного "апостолом холдної води".
Хоча про користь загартовування холодною водою говорилося і писалося більш ніж достатньо, на даний час практичні успіхи в цій області дуже малі і число простудних захворювань не знижується, а має тенденцію росту, не дивлячись на значні зусилля наших медиків. Адже перехолодження організму, не володіючого високою степінню стійкості до холоду, відіграє далеко не останню роль у виникненні грипозних захворювань (максимум захворювань припадає на осінньо-зимові місяці, тобто в період, який характерихується низькими температурами). Матеріальні витрати суспільства, пов'язані тільки з цим захворюванням, величезні. Пояснити природу цього явища можливо частково тим, що забувли простий і мудрий засіб загартовування - обливання холодною водою, однак головна причина заключається в малій ефективності традиційних методів загартовування.
Як відомо, в існуючих рекомендаціях загартовування холодною водою починати процедури пропонується з обливання теплою водою (32-330 С), знижуючи температуру води на 10С через 1-2 дні. І тільки через тривалий час (1,5 - 2 місяці і більше) можна приступати до холодних процедур, якщо людина здорова і не ослаблена.
Все більша кількість спеціалістів вважають, що така методика себе не оправдовує. Так, В. А. Сєргєєв (1967) вказує, що "згідно новому уявленню, опір до холоду потрібно починати виробляти під дією холоду, з поступовим збільшенням тривалості процедур. Наприклад, почавши перше обливання холодною водою по пояс на протязі 2-3 с, слід нарощувати його тривалість по 1 с в день".
"Практика сім'ї Нікітіних, численних клубів любителів зимового плавання також запевняє, що "жаліюча" методика загартовування віджила свій вік" (В. А. Сєргєєв, 1974).
Про застосовувані методи загартовування С. Б. Тіхвінський (1972) сказав наступне: "Настав час переглянути традиційні методики загартовування як неефективні, і ретельніше вивчити нагромаджений досвід ентузіастів нетрадиційних методів загартовування".
Отже, не поступову зниження температури води, а дія на організм відразу холодною водою. Збільшувати потрібно тільки час обливання та площу зрошування тіла.
Досліди І. А. Аршавського (1990) показали, що за короткий час (від 10 с до 1-2 хв) тіло людини не встишає переохолодитися, зате пробуджується все нервова система,

 
 

Цікаве

Загрузка...