WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Геморой як проблема сучасної колопроктології - Реферат

Геморой як проблема сучасної колопроктології - Реферат

і доречність лікувальних засобів, які мають вазопротекторну дію, підвищують венозний тонус та поліпшують мікроциркуляцію. Основою загального лікування, насамперед, є застосування флеботропних препаратів. Найбільш ефективним у цій групі ліків є Детралекс (синонім: Дафлон-500). Цей препарат містить мікронізовану очищену флавоїдну фракціюдіосміну та гесперидину. Детралекс має різнобічний механізм дії: підвищує тонус вен, покращує мікроциркуляцію в кавернозних тільцях та нормалізує в них кровоток. Значною перевагою Детралексу є його мікронізована форма, котра забезпечує значне підвищення інтестинальної абсорбції та клінічної ефективності. Доцільно використовувати дві таблетки щоденно протягом 1-2 місяців, відповідно до ступеня важкості захворювання.
Для місцевого лікування слід використовувати мікроклізми (до 30-50 мл) з розчином (кімнатної температури!) ромашки, звіробою, кори дуба, свічки або мазі з обліпиховою олією, препарати постеризан, ультрапрокт, апілак, анузол та інші.
Колопроктологічний центр України має досвід з проведення комплексної консервативної терапії з використанням Детралексу у 37 хворих на хронічний геморой. У всіх хворих відзначено достовірне зменшення вираженості основних симптомів геморою.
При консервативній терапії гострого геморою (аноректальний тромбоз) також має сенс поєднання загального та місцевого лікування. Місцеве лікування спрямовано на ліквідацію больового синдрому, тромбозу та запалення гемороїдальних вузлів, а також кровотеч із вузлів. Для зняття больового синдрому слід використовувати ненаркотичні аналгетики та місцеві комбіновані знеболюючі препарати. Для місцевої терапії застосовують також препарати постеризан-форте, ультрапрокт та інші.
Тромбоз гемороїдальних вузлів є показанням до застосування антикоагулянтів місцевої дії. До цієї групи препаратів належать гепаринова мазь, гепатромбін Г та інші.
В 70-80% випадків тромбоз гемороїдальних вузлів ускладнюється переходом запалення на підшкірну жирову клітковину, періанальну ділянку. При цьому вказані препарати застосовуються разом з водорозчинними мазями, які мають виражену протизапальну дію (левоміколь, левосин, мафідінта тощо).
Кровотеча з гемороїдальних вузлів, що не припиняється протягом години, є ознакою гострого процесу. Для його усунення можна застосовувати свічки, що містять адреналін. Також використовують місцеві гемостатики: андоксон, спогостан, Тахікомб, берипласт, що містять фібриноген і тромбін. При введенні в анальний канал вони розсмоктуються, утворюючи плівку фібрину.
Для загального лікування тромбозу гемороїдальних вузлів найбільш ефективним є застосування Детралексу, який доцільно використовувати протягом перших 3-4 діб по 2 таблетки тричі на добу, а в подальшому - протягом 2-3 діб по 2 таблетки двічі на добу і далі, відповідно до стадії тромбозу та ефективності лікування, - протягом 2-4 діб по 1 таблетці двічі на добу.
Колопроктологічний центр України має досвід з використання при лікуванні гострого геморою комбінованої терапії (загальної та місцевої) із застосуванням Детралексу у 46 хворих. При цьому відзначено регресування тромбозу на 3-ю-4-у добу лікування у всіх хворих (на відміну від 83,3% ефективності загальної монотерапії Детралексом та 85% ефективності місцевої монотерапії).
В останні роки в клінічній практиці більш широкого застосування у лікуванні геморою набувають коагуляція гемороїдальних вузлів інфрачервоним випромінюванням, лікування латексними кільцями, кріотерапія, склеротерапія, монополярна та біполярна коагуляції, а також лазерна коагуляція (так звані малоінвазивні методи лікування). Наразі типову ектомію гемороїдальних вузлів у США та більшості країн Європи в цей час виконують лише у 17-21% пацієнтів. В той же час в Україні найбільш поширеним методом лікування геморою є гемороїдектомія, що виконується у 75% пацієнтів, а вказані вище методи застосовують лише у 3% хворих. Це пояснюється недостатньою оснащеністю колопроктологічних кабінетів та стаціонарів відповідною апаратурою.
Слід пам'ятати, що протипоказаннями до застосування цих методів лікування є тромбоз гемороїдальних вузлів, гострий та хронічний парапроктит та інші запальні захворювання анального каналу та промежини.
Також зазначимо, що вони не є гарантовано радикальними і вимагають обов'язкового динамічного спостереження за хворими з визначенням подальшої лікувальної тактики. Якщо консервативна терапія геморою не дала очікуваного результату, а хвороба прогресує і супроводжується різким зниженням працездатності, при кожній дефекації з'являється випадіння внутрішніх вузлів, кровотечі, тромбози, необхідно рекомендувати хірургічне втручання.
Гемороїдектомія - "Золотий стандарт" хірургічного лікування хронічного геморою III-IV ступенів, тромбозу гемороїдальних вузлів. Не дивлячись на те, що на сьогодні відомо понад 300 методів хірургічного лікування геморою, найпоширенішою та патогенетично обгрунтованою є гемороїдектомія за методом Мілліган-Моргана, яка доповнюється методикою відновлення слизової оболонки та анодерми анального каналу. Це радикальна операція, і якщо вона проводиться відповідно до всіх правил та вимог, то пацієнт цілком виліковується, досягаються добрі функціональні результати.
Слід зауважити, що вказані вище "малоінвазивні методи" лікування, а також оперативні втручання здійснюються у спеціалізованих колопроктологічних відділеннях і центрах.
Лікування геморою та науково-дослідні роботи проводяться у колопроктологічному центрі України, який розташований на базі кафедри факультетської хірургії # 1 НМУ в клінічній лікарні №18 міста Києва. Центр є лікувальною базою з могутнім науково-практичним потенціалом. У центрі працюють висококваліфіковані колопроктологи з великим досвідом роботи, 3 доктори і 6 кандидатів медичних наук. Провідними напрямками роботи центру є діагностика та лікування неспецифічних запальних та функціональних захворювань товстої кишки, реконструктивно-відновна хірургія товстої кишки. Центр має досвід лікування 5744 хворих на геморой, з них на гострий геморой - 45%, на хронічний - 55%. При цьому мешканці Києва складають - 68%, з інших регіонів України - 32%.
Шляхи вирішення проблеми геморою, на наш погляд, полягають, перш за все, в удосконаленні організації системи контролю за станом здоров'я населення, реорганізації колопроктологічної допомоги, чіткій системі підготовки кадрів, фахівців-колопроктологів, підвищенні рівня сучасного консультативного обстеження хворих з відповідними скаргами. Провідна роль у вирішенні проблеми профілактики, діагностики та лікування геморою належить Асоціації колопроктологів України.

 
 

Цікаве

Загрузка...