WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хвороби спричинені стрептококами - Реферат

Хвороби спричинені стрептококами - Реферат

стрептокока В не ефективна на 100%. Деякі жінки, у яких згодом розвивається стрептококова інфекція не мають факторів ризику. Тому необхідно тестувати усіх вагітних на носійство стрептококів групи B.
Стрептокок А виявляють на слизуватій глотки і на шкірі. За рік реєструється близько 10 мільйонів випадків гнійно-інфекційних поразок слизуватих оболонок і шкіри, викликаних стрептококом А.
При відсутності лікування стрептокок А може привести до розвитку ревматизму з наступним формуванням ревматичного пороку серця. Ревматичні поразки серця, викликані стрептококом А щорічно зустрічаються в 12 мільйонів чоловік, приводячи до загибелі 400 тисяч пацієнтів.
З захворювань, викликуваних стрептококом групи А, самими рідкими і найважчими є некротизирующий фасциит - гнійне розплавлювання м'яких тканин і стрептококовий инфекционно-токсический шок. За рік у світі, таких випадків, викликаних стрептококом А нараховується близько 9 тисяч.
В останні роки розпізнана істотна роль у патології новонароджені інфекції стрептококами групи В. Застосування химиопрофилактики в родах дозволяє значно знизити захворюваність і летальність від згаданої інфекції.
В акушерстві існують прості підходи, що дозволяють зробити значний позитивний вплив на исходи вагітності і здоров'я немовляти. Це застосування під час вагітності вітаміну - фолиевой кислоти, добавка якої дозволяє знизити ризик дефекту нервової трубки, заліза - знижує ризик розвитку анемії, а також химиопрофилактика інфекції стрептококами групи В.
Згаданий збудник незаслужено мало відомий у нашій країні. Комерційні організації (наприклад, Центр Імунології і Репродукції в Москві) уже пропонують вагітним платне обстеження на стрептокок групи В, бактеріологічне чи ПЦР. Вважають, що правильна профілактика дозволяє знизити ризик інфекції на 68%. У масштабах США це на 200 неонатальних смертей менше за рік.
По класифікації Ребекки Лансфілд стрептококи поділяються за структурою вуглеводів клітинної стінки на групи від A до V. Найбільш відомим практичним лікарям мікроорганізми це стрептококи групи А, що викликають ангіну, ревматизм, гломерулонефрит, стрептококи D - чи ентерококки, високостійкі мікрорганизми, важливі в розвитку сепсису, ендокардиту.
3. Запобігання та лікування хвороб,
спричинених стрептококами
Спочатку стрептококи груп B, C, G розглядалися як патогени тварин ( у тому числі ведуча причина маститу в корів) і як частина нормальної флори людини. Однак останні роки прояснили патогенний потенціал цих мікроорганізмів. Стрептококи групи В викликають великий спектр захворювань - пневмонія, менінгіт, сепсис -і як у вагітних, так і в їхнього потомства. Летальність у доношених коливається від 2 до 8%, у недонесених приблизно 30%. Діти, що вижили, часто мають неврологічний дефект - глухота, водянка головного мозку, моторні і сенсорні порушення, затримка розвитку. Рання неонатальна інфекція передається вертикально від мами, пізня - від 7-го дня до 3-х місяців - здобувається горизонтально, у деяких випадках у виді нозокоміальної інфекції.
Широке застосування антибіотикопрофілактики інфекцій стрептококами групи В на Заході дозволило знизити захворюваність неонатальною інфекцією в кілька разів, так само як і інфекції в матерів під час і після пологів. Про дослідження з цього приводу в Україні доступних даних немає. Відповідно до інформаційного листа мінздраву Росії (1), за матеріалами одного з роддомів Спб інфекція стрептококами групи В у немовлят зустрічалася в 13.3%, у матерів у 20.0%.
Застосування хіміопрофілактики інфекції стрептококами групи В дозволило знизити ранню інфекцію на 65% з 1993р., коли вперше з'явилися рекомендації Американського Коледжу Акушерства і Гінекології (2), Центра по контролі за хворобами (3).
Сама профілактика заснована на двох підходах - облік факторів ризику і скринінг вагітних на інфекцію стрептококами групи В.
Скринінг виробляється на 35-37 тижні вагітності - посів вагінального і ректального мазка. Матеріал для дослідження береться стерильним ватяним тампоном і протягом двох годин повинний бути доставлений у лабораторію. Застосовується стандартне культурологічне дослідження (наприклад, 5% кров'яний агар, середовище Ендо). У випадку неможливості негайної доставки в лабораторію тампон занурюється в транспортне середовище, наприклад у середовищі Amies мікроб виживає до 96 годин.
Можливе застосування методів швидкого виявлення антигену - ІФА, ПЦР. Слід зазначити, що раннє обстеження вагітних, що рекомендується (1) непрактично, тому що колонізація стрептококом може пройти чсамостійно чи відбутися повторно до пологів. У випадку позитивного результату під час пологів виробляється власне хіміопрофілактика, тобто в/в уведення пеніциліну відразу 5млнме, потім по 2.5млнме кожні 4 години до народження дитини. альтернатива - ампіцилін відразу 2м, потім по 1м кожні 4 години до народження дитини. при алергії на пеніцилін застосовують кліндамицин 900мг кожні 8 ч. в/в до народження, чи еритроміцин 500мг в/в кожні 6ч. до народження.
Використана література:
1. ЛабинскаяА. С. Микробиология с техникой микробиологических исследований. М., 1982.
2. Леей А. Структура и функция клетки. М., 1971. Майер В. Невидимый мир вирусов. М., 1981.
3. Покровский В. И. Медицинская микробиология. М., 1999.
4. Покровский В. В. Эпидемиология и профилактика ВИЧ-инфекции и СПИД. М., 1996.
5. Черкес Ф. К. Микробиология. М., 1987. Краснуха. СПб., 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...