WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Паповавіруси - Реферат

Паповавіруси - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Паповавіруси
Паповавіруси відомі краще інших завдяки приналежним до цієї групи докладно дослідженим онкогенним вірусам - вірусу поліоми і SV40, що розмножуються лише в дуже вузькому колі кліток ссавців.
Віруси, що носять вигадливу назву "папова" - по перших складах назв трьох різних видів вірусів, що входять у це сімейство: "па-піллома", "по-ліома", "ва-куолізуючий вірус.
Звичайно при вивченні онкогенних властивостей цих вірусів, мається на увазі їхня здатність трансформувати клітки in vitro - ними заражають клітки тих видів, що вони трансформують, але в яких не розмножуються, а отже, і не викликають їхній лізис.
До складу групи паповавірусів, крім вірусів поліоми і SV40, входить ряд інших вірусів.
У людей широко поширені три інших паповавіруси - віруси JC, ВК і вірус бородавок. Передбачається, що вірус JC є етіологічним агентом прогресуючого дегенеративного захворювання центральної нервової системи людини. Вірус ВК часто виявляють у сечі осіб, які приймали імунадепресанти, однак поки його не зв'язують з якою-небудь патологією в людини. Вірус бородавок людини, як і віруси папілом тварин, викликає лише доброякісну проліферацію епідермісу.
Віруси паполломи погано розмножуються в клітинних культурах, тому дотепер вивчені в основному, лише їх фізичні властивості. Установлено, що їх ДНК трохи крупніший, ніж ДНК вірусів SV40 і поліоми.
Вірус поліоми викликає в мишей і морських свинок в експерименті розвиток множинні пухлини різної локалізації. Вакуолізуючий вірус є причиною злоякісної трансформації мавпячих кліток. Папіломатозні віруси вражають кроликів, птахів, а також людей. Відомі 60 різновидів вірусів папіломи людини. Деякі з них викликають доброякісні розростання покривних тканин типу бородавок, інші - так звані "гострі" кандиломи статевих органів (це теж доброякісні розростання тканини, здатні в ряді випадків перетворюватися на злоякісні).
Група вірусів папіломи людини (ВПЧ), відомих також як віруси бородавок, включає понад 65 різні типи вірусів, що викликають бородавки шкіри і виразки слизуватих. Більш 20 з них інфікують геніталії і слизувату ануса. Віруси папіломи людини, що інфікують геніталії, передаються статевим шляхом і при пологах від хворої матері до дитини. Як показують результати вивчення вірусної етіології пухлин, важливу роль у їх розвитку грають віруси папіломи людини. Очевидно, вони служать основним провокуючим фактором у розвитку деяких форм рака, зокрема раку шейки матки, аденокарциноми, рака піхви, статевого члена і т.д.
Проводячи скрінінг хворих на наявність у них вірусу папіломи різних типів, можна одержати цінну інформацію, яка дозволяє більш точно прогнозувати клінічний результат. Так віруси папіломи 6 і 11 типів звичайно зв'язані з незлоякісними аногенітальними папіломами, а типів 16 і 18 - з карциномами. Інші типи ВПЧ (наприклад, 31, 33, 35, 39 і 45) також зв'язані з інвазивним раком чи карциномами.
Рак сечового міхура займає одне з лідируючих місць у структурі злоякісних пухлин сечостатевої системи. З 1989 по 2004 р. захворюваність раком сечового міхура збільшилася в чоловіків з 9,7 до 11,7 випадків на 100 000 населення, а в жінок з 1,3 до 1,6. Вважається, що злоякісні новоутворення є поліетіологічним захворюваннями. Проте, серед безлічі факторів онкогенезу велике значення надається вірусам. Вірусна природа таких захворювань, як рак шейки матки і рак голівки статевого члена, на думку багатьох авторів, зв'язана з інфікуванням вірусом папіломи людини.
Останнім часом з'явилися дослідження, що вказують на роль вірусу папіломи людини в патогенезі раку сечового міхура. Передбачається, що ВПЧ запускає механізм інактивації гена р53, що приводить до генетичної детермінації уроепітеліальних кліток.
Збудниками найбільш розповсюджених вірусних захворювань шкіри і слизуватих оболонок людини є представники сімейств Герпесвірусів і Папілломавірусів.
Але, якщо про герпес ("лихоманка", "застуда") і про генітальний герпес, що передається статевим шляхом, що оперізує герпес "зостер", цитомегалії, які викликаються герпесвірусами, сьогодні знають багато хто, то про захворювання й ускладнення, що викликають папілломавіруси, багато хто навіть не здогадується. Але ж до рідкісних ці хвороби людини віднести ніяк не можна.
У повсякденному житті ми зустрічаємося з бородавками, папіломами (сосочковими розростаннями на шкірі) і навіть не підозрюємо ні про їх вірусну природу, а отже, "заразність", ні про те, що вони є найближчими "родичами" гострим кондиломам - одному з розповсюджених вірусних захворювань, переданих статевим шляхом.
Папілломавіруси широко поширені в природі й уражають не тільки людину, але і різні види тварин і птахів. В даний час завдяки розвитку вірусології відомі близько 100 типів вірусів папіломи людини. Кожний з них має цифрове значення, що привласнювалося в хронологічному порядку їх відкриття. Отримано дані про те, що деякі з них грають етіологічну (причинну) роль у розвитку злоякісних новоутворень у людини: бородавчастої епідермодизплазії, рака геніталей у чоловіків і жінок. Маються повідомлення про зв'язок різних типів ВПЧ із розвитком раку кон'юнктиви, порожнини рота і носа, стравоходу, підошовної поверхні стопи. У жінок з діагнозом "рак шейки матки 2-3 стадій" спостерігається виражена кореляція між клінічним діагнозом і наявністю антитіл до вірусів папіломи і вірусу простого герпесу 2-го типу.
ВІРУС папіломи людини (ВПЧ) заражає базальні клітки епідермісу,

 
 

Цікаве

Загрузка...