WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вимоги до особистої гігієни персоналу аптек. Гігієнічні і мікробіологічні обґрунтування вимог до особистої гігієни фармацевта - Реферат

Вимоги до особистої гігієни персоналу аптек. Гігієнічні і мікробіологічні обґрунтування вимог до особистої гігієни фармацевта - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Вимоги до особистої гігієни персоналу аптек.
Гігієнічні і мікробіологічні обґрунтування вимог
до особистої гігієни фармацевта"
ПЛАН
1. Особиста гігієна працівників аптек
2. Вплив мікробного фактора на роботу в аптеках. Гігієнічні і мікробіологічні обґрунтування вимог до особистої гігієни фармацевта
Література
1. Особиста гігієна працівників аптек
Дотримання правил особистої гігієни є обов'язковим і повинне бути нормою поведінки кожної людини. Особиста гігієна аптечних працівників особливо важлива, тому що при порушенні санітарних правил поведінки можливі передача внутріаптечної інфекції і зараження лік. Крім того, зовнішній вигляд аптечних працівників, їх охайність, чистота одягу, рук, зачіска, дотримання гігієнічних навичок грають велику санітарно-просвітницьку роль. Аптечний працівник являє особистий приклад культури поведінки для відвідувачів, з якими він постійно спілкується.
Кожний аптечний працівник на роботі повинен постійно носити халат і головний убір (шапочку чи косинку). Для цього він має у своєму розпорядженні три халати і три шапочки, які зобов'язаний змінювати не рідше 2 рази в тиждень. Прийшовши на роботу, варто надягти халат, ретельно вимити руки з милом і обробити дезинфікуючим розчином, волосся цілком забрати під головний убір. Зберігати особистий і виробничий одяг необхідно роздільно. Аптечні працівники повинні мати змінне взуття. Протягом робочого дня треба стежити за чистотою рук, спецодягу, свого робочого місця, щодня змінювати рушник для рук.
Перед відвідуванням туалету аптечний працівник повинен зняти халат, а після відвідування ретельно вимити руки з милом і обробити їх дезинфікуючим розчином. Усе це робиться в перед убиральнею, де повинні бути раковина з підводкою холодної і гарячої води, ємність з дезинфікуючим розчином, повітряна електросушка, вішак для рушника і для халату.
Забороняється виходити в халатах за межі виробничих приміщень і тим більше за межі аптеки, входити у виробничі приміщення без халату, носити в його кімнатах предмети особистого користування, за винятком чистої носової хустки, зберігати в одній шафі особистий і виробничий одяг.
Догляд за шкірою і підтримування її чистоти є одним з основних вимог особистої гігієни. Особлива увага варто звертати на стан піднігтьових просторів.
Працівники, що виготовляють ліки в асептичних умовах, повинні особливо строго дотримувати правила особистої гігієни. Виготовлення стерильних лік повинне вироблятися в умовах ретельного дотримання правил особистої гігієни. Варто надягати спеціальний наглухо закритий (хірургічний) халат, мати окремий головний убір і взуття, стерильну марлеву пов'язку. Зміна одягу здійснюється в перед асептичній (шлюзі). Тут же виробляється обробка рук по методу Спасокукоцького-Кочергіна 10% розчином аміаку, що додають по 0,5 міл. на 100 міл. теплої води, налитих у два емальованих тази. Руки миють марлевою серветкою чи ватою спочатку в одному тазі, потім в іншому. Якщо другий розчин після миття каламутніє, необхідно повторити обробку рук. Після миття руки витирають стерильним рушником і обробляють протягом 3-5 хв. 70% етиловим спиртом.
2. Вплив мікробного фактора на роботу в аптеках. Гігієнічні і мікробіологічні обґрунтування вимог до особистої гігієни фармацевта
Мікроорганізми є одним з діючих факторів зовнішнього середовища. При несприятливих санітарно-гігієнічних умовах вони можуть негативно впливати на якість, виготовлених лік в аптеках, і служити причиною виникнення внутріаптечних інфекцій. Численні дослідження, проведені по цьому питанню, як у нашій країні, так і за кордоном, свідчать про велику небезпеку потрапляння мікроорганізмів у ліки.
Великий збиток препаратам наносять сапрофітні мікроорганізми, що руйнують ліки і використовують їхній як живильні речовини для свого росту і розвитку. Такі ліки втрачають свою терапевтичну активність, а іноді набувають токсичних властивостей. Так, багато мікроорганізмів активно розкладають сульфаніламідні препарати й алкалоїди. Ряд мікробів змінюють хімічний склад лік, відновлюючи хлорит кальцію до хлориду кальцію.
Високу мікробну засіюваність можуть мати концентровані розчини бюреточних установок: розчин гідрокарбонату натрію, сульфату магнію, барбіталу натрію, аскорбінової кислоти, амідопірина, м'ятної води й ін. Мікробному засіюванню піддаються не тільки рідкі, але і тверді лікарські форми, порошки, мазі, суспензії, свічі і т.д. Найбільшому засіюванню піддані порошки, до складу яких входить рослинний компонент (корінь валеріани, сухий екстракт беладони).
Істотну епідеміологічну роль можуть грати мікроорганізми у виникненні внутріаптечної інфекції. Як уже відзначалося, в аптеку приходять хворі (з гострою формою і помірною амбулаторною), реконвалесценті, носії збудників інфекційних захворювань. Усі вони є джерелами інфекції, що різними шляхами може передаватися від них аптечним працівникам. Найбільш небезпечний повітряно-краплинний шлях. При розмові, кашлі, чханні з дихальних шляхів виділяються дрібні крапельки, що містять мікроорганізми - бактерій. Підсихаючи, вони утворять бактеріальний пил, що осідає на навколишні предмети і підлогу. При наявності повітряних потоків цей пил піднімається в повітря і розноситься по приміщеннях аптеки. Зона поширення бактеріального пилу і бактеріальних аерозолей дуже велика, що саме по собі представляє велику епідеміологічну небезпеку.
Збудники інфекційних захворювань можуть поширюватися при безпосередньому контакті, головним чином через рецепти.
Найбільшої епідеміологічної небезпеки піддаються працівники аптек, робочі місця яких розташовані в торговому залі і мають безпосередній контакт з відвідувачами: провізори-технологи, фармацевти касири, у меншому ступені провізора-аналітики, тому що вони прямого контакту з відвідувачами не мають, але можуть бути інфіковані через повітряне середовище й особливо через рецепти.
Мікробному засіюванню піддаються в основному руки, спецодяг аптечних працівників, що може привести до захворювання. Крім того, можуть обсіменятися устаткування, аптечний інвентар, дистильована вода і ліки.
З метою профілактики внутріаптечного інфікування і попередження розкладання лікарських препаратів мікроорганізмом в

 
 

Цікаве

Загрузка...