WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Шкірні захворювання - Реферат

Шкірні захворювання - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Шкірні захворювання"
1. Загальне поняття шкірних захворювань
Шкірні захворювання - це група різних із причин виникнення і механізмам розвитку захворювань людей, які характеризуються патологічними змінами шкіри, її придатків (нігтів, волосся) і видимих слизуватих оболонок.
У людини шкірні хвороби виявляються плямами, міхурами, наповненими прозорою рідиною чи гноєм (пустулами), вузликами, які піднімаються над рівнем шкіри, лусочками, які утворюються при лущенні рогового шару шкіри, саднами, виразками, тріщинами й ін. Багато шкірних хвороб супроводжуються сверблячкою, печінням, болем.
Запальні шкірні хвороби (дерматити) виникають від безпосереднього впливу на шкіру хімічних, механічних, променевих, температурних та ін. факторів.
Інші шкірні хвороби виникають при порушенні функцій нервової, ендокринний систем, при захворюванні внутрішніх органів (печінки, шлунково-кишкового тракту й ін.), при порушенні обміну речовин.
Велику групу шкірних захворювань складають гнійничкові ураження шкіри. Інфекційним захворюванням шкіри є і шкірний туберкульоз.
Шкірні хвороби можуть виникати при паразитуванні комах (наприклад, короста), патогенних грибів.
Ряд шкірних захворювань є проявом підвищеної чутливості організму до тих чи інших подразників (ліки, деякі рослини та інше). У шкірі можуть виникати такі новоутворення, як родимі плями, бородавки, пухлини й ін.
Вивченням захворювань шкіри займається дерматологія.
Будова шкіри настільки складна, а життєві процеси її так різноманітні, що найменша, на перший погляд незначна, причина може викликати зміни в шкірі, порушити її нормальне життя, привести до виникнення шкірних захворювань.
Хворобу шкіри завжди варто розглядати як загальне захворювання цілого організму. У свою чергу, і захворювання шкіри можуть робити різкий і глибокий вплив на весь організм.
2. Причини шкірних захворювань
Причини шкірних хвороб можна розділити на зовнішні і внутрішні.
Зовнішні причини хвороб шкіри
До числа зовнішніх причин захворювань шкіри відносяться наступні:
" Патогенні мікроби. Ряд шкірних захворювань має інфекційне походження. Патогенні мікроби впроваджуються в шкіру безпосередньо із зовнішнього середовища. До інфекційних шкірних захворювань відносяться гнійничкові хвороби, туберкульоз, витівка, сибірська виразка, сап;
" Рослинні паразити патогенні грибки. При впровадженні в шкіру патогенних грибків виникають трихофітія, парша і т.д.;
" Тваринні паразити. Ними можуть бути коростявий кліщ, личинка бичого ґедзя, воші, блохи, клопи, комарі;
" Механічний вплив на шкіру тертя, забиті місця, тиск можуть викликати потертості, набряки, омозолелості;
" Температурні впливи на шкіру, які викликають опіки різного ступеня;
" Джерела променистої енергії (сонце, УФ-промені, промені Рентгена);
" Хімічні речовини (кислоти, луги, солі, фарби й ін.).
Внутрішні причини шкірних захворювань
Внутрішніми причинами хвороб шкіри можуть бути:
" Порушення обміну речовин. Прикладом є відкладення солей у шкірі при подагрі, холестерину при порушеннях липоидного обміну;
" Порушення функції залоз внутрішньої секреції, що викликають себорею, звичайних вугрів, іноді діабет;
" Захворювання внутрішніх органів. Шкірні захворювання нерідко розвиваються в осіб із глистними захворюваннями, хворобами печінки, шлунку і т.д.;
" Стан авітамінозу;
" Вживання деяких харчових продуктів, наприклад, шоколаду;
" Алергічні стани, тобто підвищена чутливість шкіри до деяких речовин-алергенів, наприклад, продуктам (яйця, раки, полуниця) чи хімічним речовинам (фарби, смоли).
Шкірні захворювання поділяють на:
" Гнійничкові захворювання шкіри.
" Грибкові захворювання шкіри.
" Туберкульоз шкіри.
" Хвороби шкіри, викликані тваринами-паразитами.
" Екзема.
" Сверблячі захворювання шкіри.
" Дерматити.
" Професійні захворювання шкіри.
" Псоріаз.
" Червоний плоский лишай.
" Рожевий лишай.
" Хвороби залоз шкіри.
" Хвороби потових залоз.
Діагностика захворювань шкіри повинна бути заснована на ретельному огляді і дослідженні шкіряного покриву. У ряді випадків проводять додаткові методи обстеження: діаскопію висипань, одержання ізоморфної реакції, визначення болючої, тактильної і температурної чутливості. При інфекційних захворюваннях використовують бактеріологічні посіви, матеріалом для який служать лусочки, волосся, нігті, вміст пустул і пухирцевих елементів, відокремлювані ерозії та виразки, кров хворого.
Застосовують також алергійні тести (шкірні проби), імунологічні, серологічні, цитологічні й інші дослідження. Велике значення надається загальним клінічним аналізам (крові, сечі, калу на яйця глист і т.д.). Для постановки діагнозу шкірного захворювання необхідно враховувати сукупність отриманих даних анамнезу, клінічного і лабораторного обстеження хворих.
Лікування хворих зі шкірними хворобами є задачею досить складною, вимагає крім спеціальних знань сутності тих чи інших дерматозів і їх причин, які породжують, а також ґрунтовні знайомства з дією застосовуваних засобів. Дерматози в переважній більшості являють собою не місцеві патологічні процеси в шкірі. Вони результат змін нервової системи, внутрішніх і ендокринних органів, обміну речовин, гомеостазу й ін. Тому лікування ураження шкіри повинне бути комбінованим (загальним і місцевим), комплексним із застосуванням психотерапії, медикаментозних препаратів, фізіотерапевтичних методів і курортного лікування.
Нерідко першорядного значення набувають догляд за хворими, особливо з гнійничковими проявами, а також режим і дієта роль її добре відома при ряді алергійних захворювань.
Задачі, які переслідує зовнішня (місцева) терапія, дуже різноманітні: в одних випадках бажано зменшити запальні явища, в інших домогтися розсмоктування патологічного ущільнення в шкірі, у третіх - зруйнувати хворобливе вогнище, у четвертих убити паразита, відшарувати епідерміс і т.д. Варто пам'ятати, що дія будь-яких ліків залежить не тільки від його хімічного складу, але і від правильного

 
 

Цікаве

Загрузка...