WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Допомога при асфіксії та лікування - Реферат

Допомога при асфіксії та лікування - Реферат

знаходячись у ліжечку. Для запобігання вдихання вмісту повертайте голову дитини завжди набік. Якщо зригуванні часті і рясні, то це є приводом для звертання до лікаря.
2. Вибираючи дитячу постільну білизну й одяг, перевагу варто віддавати товарам без усіляких зав'язок і т.п. Замість дитячої ковдри можна користатися спеціальним конвертом для сну, не використовувати занадто великі "дорослі" ковдри. Можна використовувати спеціальні сітчасті ковдри для дітей.
3. Не слід залишати надовго старших дітей одних біля немовляти, сподіваючись на їх дорослість і розважливість, а також класти спати дитину в одне ліжко з ними. Та й спільний сон в одному ліжку з батьками з погляду можливої асфіксії небезпечний.
4. Спільний сон також може бути чинником ризику удушення маляти. Хоча багато молодих мамів кладуть із собою в постіль малят, оптимальним усе-таки буде сон у батьківській спальні, але не в батьківському ліжечку. Поставте дитяче ліжечко впритул до свого, опустіть бічні ґратки. З одного боку, це забезпечить безпеку маляти, з іншої сторони - ви будете в безпосередній близькості від своєї дитини і вам не доведеться підхоплюватися вночі по кілька разів. Тоді зручно вночі годувати маля, а потім, не встаючи, перекладати його в ліжечко.
5. Для профілактики асфіксії переважно укладати дитини по черзі те на один, то на інший бочок, тому що в положеннях на спині і на животі є деякі недоліки.
Вченими виявлений певний взаємозв'язок між сном дитини на животі і збільшенням частоти виникнення синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Так називається раптова смерть дитини першого року життя (особливо першого - четвертого місяця) по нез'ясованих причинах, на тлі повного здоров'я, частіше в нічний і передранковий час. Пояснити причини цього явища не допомагають ні докладне вивчення медичної історії маляти, ні результати патологоанатомічного дослідження. Поки уточнені лише впливають на раптову смерть фактори, по яких можна виділити дітей групи ризику і проводити для них профілактичні заходи. Однак у положенні на животі легше відходять гази з роздутого живота дитини, зміцнюються м'язи спини, формується правильне положення тазостегнових суглобів. І якщо ви не ризикуєте класти маляти спати на живіт уночі, те цілком можете зробити це вдень, коли дитина знаходиться під вашим контролем. Але й у положенні на спині є свої мінуси. У цьому положенні діти, які потерпають зригуванням і блювотою, можуть захлинутися блювотними масами. А при недорозвиненій вуздечці язик також легко може западати.
4. Перша допомога при потраплянні стороннього предмету
в органи дихання та виникненні асфіксії у дітей
У такій критичній ситуації часу на очікування медичної допомоги немає, і необхідно розраховувати насамперед на себе.
1. Попросіть людей, які знаходяться поруч, викликати "швидку допомогу", і не витрачайте самі на це безцінний час. Звільніть дитині дихальні шляхи: зніміть пелюшку, ковдру з обличчя, заберіть предмети, які здавлюють шию, витріть з обличчя харчові маси, які зригнула дитина. Спробуйте гумовою грушею для клізм відсмоктати вміст (харчові маси) з роту і носа. Ротову порожнину можна звільнити від можливих сторонніх предметів пальцем, обгорненим серветкою, хусткою. Якщо дитина плаче, хрипить, кашляє, тоді, дихальні шляхи частково прохідні. Маляті треба допомогти відкашлятися, перевернути дитину вниз головою, поплескати між лопатками чинадавлюючи ложечкою на корінь язика, викликати блювотний рефлекс. Можна навіть, узявши дитину за ніжки, перевернути його вниз головою і ще кілька разів ляснути по спині. Також можна зімітувати кашель різким стисканням кистями рук з бічних сторін нижньої частини грудної клітки і цим спробувати виштовхнути предмет. У більшості випадків цих заходів буває досить для виштовхування стороннього тіла.
Але не намагайтеся схопити пальцями предмет, що застряг у горлі, - так ви можете проштовхнути його ще далі і викликати рефлекторну зупинку подиху.
2. Якщо дані заходи успіху не принесли, дитина не плаче, не дихає, колір шкіри залишається синюшним, пульс і серцебиття не виявляється, необхідно приступати до реанімаційних заходів: штучному диханню і непрямому масажу серця, що виконуються одночасно. Відзначте час, коли ви почали їх.
Реанімаційні заходи
Насамперед потрібно покласти дитини на спину на рівну тверду поверхню (стіл, підлога, земля), а під лопатки покласти пелюшку, одяг, скачаний у вигляді валика. Тоді голова потерпілого виявиться закинутою і язик не буде западати, перешкоджаючи проходженню повітря в дихальні шляхи. Після цього дитину треба роздягнути, забравши весь одяг, який здавлює.
Реанімацію починають зі штучного дихання. У новонароджених воно проводиться й у ніс, і в рот відразу. Попередньо зробивши неглибокий вдих, щільно охопіть рот або ніс дитини своїм ротом і зробіть короткий видих приблизно тим обсягом повітря, який може поміститися у вас у роті, але не більше, тому що вдихання усього "дорослого" обсягу легень може привести до розриву легень дитини. Існує критерій ефективності штучного дихання і екскурсія (рух) грудної клітки потерпілого, подібна з подихом. Але стежте, щоб при вдиханні повітря в дитини не роздувалися щоки: це свідчить про те, що повітря не попадає в легені і допомога неефективна. Перевірте, чи щільно ваші губи обхоплюють ніс або рот потерпілого, чи досить закинута голова і чи не закупорює язик дихальні шляхи, чи всі сторонні тіла вилучені з ротової порожнини. Щільніше пригорніть губи до обличчя дитини, ще раз закиньте голову чи додатково звільніть ротову порожнину від сторонніх тіл. У дітей до року частота вдмухувань приблизно дорівнює 20 у 1 хвилину.
Після кожного вдиху необхідно проводити непрямий масаж серця.
На грудній клітці маляти необхідно знайти точку, на яку варто натискати. Орієнтир такий - вона розташовується на ширину одного пальця нижче лінії, подумки проведеною між сосками, по лівому краю грудини (приблизно в нижній її третині).
Дітям до року необхідно різко натискати на дану точку двома пальцями - вказівним і середнім, при цьому руки варто тримати чітко перпендикулярно тілу потерпілого, у ліктях не згинати, зусилля повинні вироблятися тільки руками, а не всім тілом, тобто не можна переносити вагу свого тіла на руки, щоб не зашкодити ребрам дитини.
Грудну клітку дитини треба обхопити обома руками (великі пальці лежать на зазначеній області) і енергійно стискати її. Частота натиснень на грудну клітку в немовлят - 120 разів у хвилину. Слід пам'ятати, що при виконанні штучного дихання масаж серця переривають, щоб він не заважав дихальним рухам грудної клітки.
Критерій ефективності непрямого масажу серця - поява пульсу на великому джерельці і великих судинах. Тому, проводячи реанімацію, приблизно раз у хвилину перевіряйте наявність пульсації.
Якщо на будь-якому етапі реанімації в дитинипочалася блювота, поверніть її на бік, пальцем очистіть рот від блювотних мас, знову покладіть на спину і продовжуйте пожвавлення.
Використана література
" Медична енциклопедія. - В 4-х т. - М., 1996.
" Уроки надання першої допомоги. - К., 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...