WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Туберкульоз в Україні - Реферат

Туберкульоз в Україні - Реферат

проблемою для медичних протитуберкульозних закладів є низький рівень оснащення. І міністерство також розпочало розв'язувати цю проблему. Вже оголошено тендер по закупівлі в рамках вищезгаданого проекту лабораторного обладнання, офісної та комп'ютерної техніки для поліпшення матеріальної бази протитуберкульозних закладів.
Міністр охорони здоров'я зазначив, що МОЗ України, працюючи над новою Національною програмою щодо контролю туберкульозу в Україні на 2006-2010 роки, повинно урахувати усі проблеми та недоліки попереднього етапу та ті зміни в епідемічній ситуації, які сталися за останні роки. Вже сьогодні проект нової програми передбачає соціальну підтримку хворих на туберкульоз та медичних працівників протитуберкульозних закладів; удосконалення системи моніторингу та забезпечення наукового супроводу протитуберкульозних закладів; здійснення заходів щодо запобігання розповсюдженню ВІЛ-асоційованого туберкульозу тощо. "Але одним зголовних завдань, які стоять перед Міністерством охорони здоров'я, - підкреслив Микола Поліщук, - є підвищення престижу працівників фтизіатричної служби та зниження ризику захворювання їх на туберкульоз. Туберкульоз - це медико-соціальна і політична проблема".
Спільний зі Світовим банком проект "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні" дасть можливість за рахунок позики Світового банку придбати необхідне лабораторно-діагностичне обладнання та здійснити підготовку кадрів для впровадження сучасних методів діагностики, лікування туберкульозу. Крім цього, проект дозволить реалізувати комплекс протиепідемічних заходів у більш повному обсязі відповідно до рекомендацій ВООЗ.
Метою проекту "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні" є зниження рівня захворюваності та смертності від туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом упровадження ефективної Національної стратегії боротьби з туберкульозом, адаптованої до світових стандартів, і Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, які значною мірою фокусуються на запобіганні поширенню цих хвороб серед груп високого ризику. Діяльність з реалізації проекту зосереджена в трьох основних компонентах: контроль за туберкульозом, контроль за ВІЛ/СНІДом, контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом у місцях позбавлення волі.
Одним з компонентів цього проекту є "Контроль за туберкульозом в Україні". Його завданнями є підвищення ефективності виявлення, діагностики, лікування та профілактики туберкульозу. Компонент спрямовано на протидію епідемії туберкульозу серед найбільш уразливих верств населення. Цей компонент передбачає виконання програми з надання підтримки МОЗ у здійсненні контролю за поширенням епідемії туберкульозу та полірезистентного туберкульозу і підвищенні та доведенні до сучасного рівня можливостей країни в цих сферах за допомогою надання МОЗ засобів упровадження його Національної стратегії боротьби з туберкульозом, адаптованої до світових стандартів, а також посилення організаційно-технічного потенціалу як на центральному рівні, так і на рівні 27 регіонів, відібраних для проекту, що передбачає, зокрема, такі конкретні заходи:
- навчання фтизіатрів, лаборантів, лікарів загального профілю, епідеміологів, статистиків і медичних сестер у питаннях виявлення та лікування туберкульозу, належного контролю й нагляду за лікуванням і його результатами;
- забезпечення мікроскопами, витратними матеріалами та обладнанням для проведення лабораторних досліджень на регіональному рівні, а також посилення спроможностей Національної референс-лабораторії;
- адміністрування необхідною кількістю ліків першого ряду для лікування туберкульозу;
- проведення кампаній з інформування громадськості з використанням телебачення та радіо з метою підвищення рівня знань усього населення про туберкульоз;
- впровадження програми з моніторингу та оцінки проекту.
Микола Поліщук зазначив, що ефективне використання коштів позики Світового банку дасть можливість розв'язати проблему фінансування заходів, які забезпечать контроль за епідемією та покращення епідемічної ситуації в країні. Міністр підкреслив, що забезпечити контроль та приборкати таке соціально небезпечне захворювання, як туберкульоз, можна лише спільними зусиллями. Це є одним із завдань проекту "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні", який спрямований на виконання державних програм.
Міністерство охорони здоров'я України використало не за призначенням більше 74 тисяч доларів США, які були виділені з бюджету для боротьби з туберкульозом. Про це повідомляє Рахункова палата України.
За останні три роки міністерство охорони здоров'я розтратило на другорядні потреби сімдесят відсотків коштів, призначених для реалізації Національної програми боротьби з туберкульозом. У порівнянні з 1995 роком смертність від туберкульозу на Україні виросла в півтора раза. За останні 10 років від туберкульозу вмерло більше ста тисяч громадян. Поширився хіміорезистентний туберкульоз, перед яким українські медики неспроможні. Через відсутність грошей вони не можуть закупити необхідні медпрепарати. Чиновники міністерства охорони здоров'я звалюють провину на хворих, що уникають систематичного лікування.
Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні наближається до порогового рівня і становить 85 випадків на 100 тисяч населення. На Рівненщині кількість заслаблих лише за рік зросла на 15 відсотків.
Туберкульоз в Україні (2005 рік)
Найменування показника Всього В тому числі в тому числі:
діти 0-14 років включно підлітки 15-17 років включно дорослі 18 років і старші
абсолютні числа на 100 тисяч населення абсолютні числа на 100 тисяч населення абсолютні числа на 100 тисяч населення абсолютні числа на 100 тисяч населення
Захворюваність на всі форми активного туберкульозу 38403 80, 9 674 9, 3 707 31, 3 37022 97, 6
Контингент хворих на всі форми активного туберкульозу 106707 224, 9 1200 16, 5 1107 49, 0 104400 275, 2
Смертність від усіх форм туберкульозу (за даними Держкомстату) 10787 22, 6 14 0, 02 4 0, 02 10769 28, 4

 
 

Цікаве

Загрузка...