WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Сучасні методи діагностики інфекційних хвороб - Реферат

Сучасні методи діагностики інфекційних хвороб - Реферат

після додавання в осередки електролизера з фоновим розчином гемагглютенина кліщового енцефаліту в кількості, при якому величина відхилення пера самописа від нульової оцінки дорівнює приблизно 100 мм. При зниженні величини відхилення пера самописа від нульової оцінки більш, ніж на 15 %, у порівнянні з величиною відхилення пера самописа від нульової оцінки на еталонної полярограмме, діагностують кліщовий енцефаліт.
ИММУНОСОРБЕНТ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ АНТИТІЛ ДО ЯДЕРНОГО БІЛКА ВІРУСУ ГЕПАТИТУ "З" У СИРОВАТЦІ КРОВІ
Принцип: иммуносорбент для виявлення антитіл до ядерного білка вірусного гепатиту С в сироватці крові має основу з полімерного матеріалу. На основу нанесений шар антигену - синтетичного пептиду. Як синтетичний пептид запропонований пептид, що відповідає антигенної детермінанті ядерного білка вірусного гепатиту Зі структури NH2-Thr-Lys-Agr-Asn-Thr-Asn-Arg-Arg-Pro_GlN-Asp-Vol-Lys-Phe-Pro-Gly-Gly-Gly-Gln-Ile-Val-Gly-Gly-Val-Tyr-Leu-Leu-Pro-Arg-Arg-Gly-Pro-Arg-Leu-Gly-CONH2.
Технічний результат - постановка діагнозу гепатиту З на ранній стадії.
СПОСІБ РАННЬОЇ ДІАГНОСТИКИ ГЕМОРРАГИЧНОЇ ЛИХОМАНКИ З НИРКОВИМ СИНДРОМОМ
Спосіб заснований на визначенні специфічного антигену в сечі за допомогою иммуноферментного аналізу, що відрізняється тим, що з метою підвищення точності діагностики, проведеної з 5 по 13 дні хвороби і спрощення способу, одночасно ведуть визначення специфічних антигенів в іншому зразку цієї ж проби сечі за допомогою непрямого методу флуоресціюючих антитіл і при наявності антигену й антитіл діагностують геморрагичну лихоманку з нирковим синдромом.
СПОСІБ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ РІЗНИХ ФОРМ ДНК-ОВИХ ІНФЕКЦІЇ
Даний спосіб диференціальної діагностики різних форм Днк-інфекцій у дітей, заснований на принципі визначення антитіл підкласів Ig, Ig1, Ig2, Ig3 і Ig4. Диференціює їх по ступені руйнування цистеином, і по різному рівні антитіл, що виявляються, у цих підкласах діагностують гостру форму інфекції, хронічну і персистирующую. За допомогою цього способу можна діагностувати різні фази Днк-інфекції.
СПОСІБ ВИЗНАЧЕННЯ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ
Принцип способу: роблять забір крові хворого, виділяють мікрометодом із плазми лімфоцити, инкубируют їхній у термостаті при 37°С в плин 4 годин зі специфічними антигенами з наступним фарбуванням фіксованих мазків лімфоцитів і їхній микрофлюориметрическим дослідженням. Виконується розрахунок показника співвідношень РНК і ДНК, по збільшенню якого щодо норми визначають ту чи іншу кишкову інфекцію. Спосіб простий і дозволяє підвищити об'єктивність в оцінці результатів дослідження.
СПОСІБ ДІАГНОСТИКИ БАКТЕРЕМИИ
Сутність винаходу: як посівний матеріал використовується лейкослой крові. Його вносять у живильне - середовище 5 % кров'яний агар, приготовлений на високопитательной основі. Умови культивування микроаерофильние чи анаеробние, останні є кращими. Чашки з посівами переглядають через 18-24 години. Відповідь дають на 3 добу від моменту забору крові. Здатність бактеріологічної діагностики, що дозволяє, зазначеним способом складає 97 %.
СПОСІБ ДІАГНОСТИКИ УРОГЕНИТАЛЬНИХ ХЛАМИДИОЗОВ, МИКОПЛАЗМОЗОВ І УРЕАПЛАЗМОЗОВ
Збудників зазначених захворювань виявляють у мазках зі слизуватої оболонки і секретах сечостатевого тракту. Попередньо в організм протягом трьох днів уводять протеолитические ферменти хемотрипсин, трипсин, папаин у терапевтичних дозах, показаних для цих препаратів. При цьому підвищується надійність виявлення цих інфекцій без небажаних побічних ефектів. Діагностує хламидиози, микоплазмози й уреоплазмози у великому відсотку випадків, особливо при їх бессимптомном носительстве.
СПОСІБ ІМУНОЛОГІЧНОЇ ЕКСПРЕС-ДІАГНОСТИКИ ТОКСИЧНИХ ФОРМ ДИФТЕРІЙНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Діагностику здійснюють шляхом обліку результатів реакції аглютинації суспензії часток-носіїв, сенсибілізованих дифтериним антитоксином, з матеріалом, досліджуваним на присутність дифтерійного токсину. Як досліджуваний матеріал використовують сироватку крові. Як дисперсію часток-носіїв - монодисперсний латекс із розміром часток 0,7-1,9 мкм. Постановку реакції аглютинації здійснюють у краплі на предметному склі. Облік результатів роблять через 3-10 хвилин після змішування реагентів і через 1 годину після узяття матеріалів на аналіз по чи наявності відсутності спостеріга візуально агглютинатов. При позитивних результатах реакції ставлять діагноз: токсическая форма дифтерійної інфекції. Спосіб ефективний, інформативний, забезпечує постановку діагнозу через 1 годину після забору крові на аналіз.
СПОСІБ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ Й ОЦІНКИ КОНЦЕНТРАЦІЇ АНАЕРОБНИХ БАКТЕРІЙ У БІОЛОГІЧНОМУ СУБСТРАТІ.
Опромінюють досліджуваний біологічний об'єкт і реєструють флуоресценсцию, визначають нормований індекс флуоресценсции K=JСПОСІБ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЕКЗОГЕННОЇ Й ЕНДОГЕННОЇ ФОРМ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ
Даний спосіб дозволяє поставити діагноз під час загострення захворювання і на ранньому етапі захворювання. Принцип способу: у сечі визначають триметиламіноксид у Ямр-спектре на протонах (1Н). Розраховують співвідношення інтегральної площі сигналу триметиламіноксида й інтегральної площі сигналу креатиніну. При відносному коефіцієнті 38 умовних одиниць і вище діагностують ендогенну форму бронхіальної астми, при відносному коефіцієнті менш 38 умовних одиниць діагностують екзогенну форму бронхіальної астми. Перевагою способу є те, що він простий і неінвазивнеий.
Використана література:
1. Букринская А.Г. Вирусология. - М., 1986.
2. Гудзь С.П. та ін. Основи мікробіології. - К., 1991.
3. Векірчик К.М. Мікробіологія з основами вірусології: Підручник. - К.: Либідь, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...