WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Сучасні методи діагностики інфекційних хвороб - Реферат

Сучасні методи діагностики інфекційних хвороб - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ"
При діагностиці інфекційних хвороб варто враховувати дві особливості:
1. Необхідність термінової постановки діагнозу;
2. Обов'язковість застосування комплексного методу діагностики.
Тільки при своєчасному їх розпізнаванні забезпечується висока ефективність профілактичних заходів, що дозволяє попередити епідемічний спалах. Виходить, рання діагностика інфекційної хвороби - це протиепідемічний захід.
Ведучими методами діагностики інфекційних хвороб, що вказують на них, є клінічний метод з обліком даних.
Додатковими чи допоміжними є:
1) бактеріологічний:
а) мікроскопія;
б) культивування;
в) біопроба;
2) вірусологічний:
а) люмінесцентна мікроскопія;
б) виділення вірусу;
в) серологічні реакції;
г) біопроба.
3) імунологічний:
а) алергійний;
б) серологічний ;
4) патологоморфологічний;
а) картина розкриття; б) гістологічне дослідження;
5) клініко-лабораторний:
а) дослідження крові;
б) калу, сечі й ін. секретів і екскретів.
Клінічне і епітологічне дослідження має велике значення при діагностиці інфекційних хвороб, хоча за даними цих методів поставити остаточний діагноз удається не завжди.
СПОСІБ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
Спосіб діагностики Віл-інфекції полягає в тому, що обчислюють коефіцієнт "схованих" антитіл до ВІЧ, для чого сироватку хворого розділяють на дві фракцій за допомогою інообмінної хроматографії на ОАЕ-50 сефрадексі, потім визначають оптичну щільність (ОП) цільної сироватки і двох фракцій і по сумарному відношенню ОП 1 і 2 фракції до ОП цільної сироватки обчислюють коефіцієнт "схованих" антитіл. При значенні коефіцієнта "схованих" антитіл 1,92 прогнозують важкий плин Віл-інфекції.
СПОСІБ ДІАГНОСТИКИ ІМУНОДЕФІЦИТУ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
Спосіб використовується для діагностики імунодефіциту Віл-інфекції, що носить прогресуючий характер. Спосіб здійснюють шляхом визначення кандидоносительства в сечі і калі. Ранньою ознакою що розвивається иммунодефецита є кандидоносительство, що передує кандидозу і зниженню СВ4-кліток у крові. Спосіб збільшує чутливість діагностики в ранній термін.
СПОСІБ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЛИНУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
Метою винаходу є підвищення точності прогнозу плину Віл-інфекції. Це досягається тим, що в хворого, інфікованого ВИЧ, беруть кров, визначають лімфоцитарную фракцію, проводять тотальне виділення ДНК лімфоцитів і виявляють вірусні агенти з групи Herpesviridae. При наявності двох і більш вірусів прогнозують важкий плин захворювання і визначають характер превентивної терапії.
СПОСІБ ДІАГНОСТИКИ АКТИВНОЇ СТАДІЇ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ ЛЮДИНИ
Спосіб заснований на виявленні віруспецифічних антитіл класу Ig до рекомбінантному основного передранньому неструктурному білку цитомегаловірусу, що представляє собою аналог вірусного білка з молекулярною масою 72 кд, методом імуноферментного аналізу. Даний кластер антитіл виявляється тільки у випадку активної реплікації цитомегаловірусу і є маркерним для диференціації активного хронічного плину інфекції. Винахід дає можливість швидко діагностувати активну форму цитомегалії, що представляє виняткову актуальність для своєчасного блокування ифекционного процесу, а також для прогнозування розвитку цього захворювання.
СПОСІБ ЕКСПРЕС-ДІАГНОСТИКИ ГЕРПЕТИЧНИЙ
НЕЙРОІНФЕКЦІЙ У ДІТЕЙ
Спосіб включає індексацію герметичного антигену, протигерпетичних антитіл і рівня імунного комплексу в цільному лікворі і сироватці крові дитини.
Цільний ліквор і сироватку крові, узяту в розведенні 1:10, з'єднують при різних об'ємних співвідношеннях зі стандартним герпетическим антигеном чи протигерпетичною імунною сироваткою чи плацебо. Додають до отриманих сумішей по 1-2 гемолітичні дози сироватки морської свинки як екзогенний комплемент, узятий в подвоєному обсязі щодо обсягу зазначених сумішей. Отримані розчини витримують, потім за допомогою імуноферментного аналізу визначають у пробі, який містить цільний ліквор і стандартний герпетичний антиген, а так само в пробі, що містить сироватку крові і стандартний герпетичний антиген, рівень противогерпетичних антитіл. Визначають у пробі, що містить цільний ліквор і противогерпетичну імунну сироватку, а так само в пробі, що містить сироватку крові і противогерпетичну імунну сироватку, рівень герпетичного антигену. Визначають у пробі, що містить цільний ліквор і противогерпетичну імунну сироватку, а так само в пробі, що містить плацебо і противогерпетичну імунну сироватку рівень імунного комплексу. І при рівні герпетичного антигену (АГ) у лікворі більш 60% щодо контролю, а рівні противогерпетичних антитіл (AT) 20% діагностують гостру форму герпетичної нейроінфекції. При цьому при відсутності імунного комплексу (ІК) - початок, а при ІК у лікворі 50-60% - 5-6 днів від початку захворювання.
При рівні АГ у лікворі чи сироватці крові від 20 до 60%, рівні ІК у лікворі більш 50% і рівні AT у лікворі до 20% діагностують закінчення гострого періоду активації герпетичної інфекції.
При рівні АГ у лікворі до 20% і рівні AT у лікворі більш 50% діагностують легку форму нейроінфекції чи період ранньої реконвалесценсції. При рівні AT у лікворі більш 60% і відсутності АГ діагностують результат інфекційного процесу. Спосіб дозволяє поставити діагноз по лабораторним даним, установити фазу захворювання.
СПОСІБ ДІАГНОСТИКИ КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ
Сутність способу: із проби крові одержують формені елементи, їх розводять 0,9 % розчином хлориду натрію до концентрації формених елементів 5-10 %, до суміші додають розчин гемагглютенина кліщового при їхньому об'ємному співвідношенні 1:1. Отриману суміш інкубують протягом 3-5 хвилин при температурі 37-37,5 °С с наступним центрифугуванням, після чого знімають полярограму надосадової рідини при використанні як фоновий розчин 0,01 - 0,02 М розчину хлориду калію і порівнюють з еталонною підпрограмою. Контрольну полярограмму знімають

 
 

Цікаве

Загрузка...