WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Стрептококи, пневмококи - Реферат

Стрептококи, пневмококи - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Стрептококи, пневмококи"
ПЛАН
1. Пневмококи.
2. Стрептококи
3. Список використаної літератури
Пневмококи. S. pneumoniae є представником роду Streptococcus, родини Streptococcaceae, до якого належать грампозитивні, каталазо- і оксидазонегативні бактерії сферичної форми (коки) ледь видовжені (ланцетовидні).
В мазках з нативного матеріалу розташовуються парами, кожна з яких оточена товстою капсулою. Капсула утворюється в живому організмі, а тому мікроскопія мазків з нативного матеріалу має діагностичну цінність.
На простих поживних середовищах капсула утворюється тоненька, але її розвиток стимулює додавання крові або сироватки до поживного середовища. У мазках з поживних середовищ можуть розташовуватись ланцюжками і бути більш округлої форми. Пневмококи нерухливі, спор не утворюють.
Структура клітинної стінки пневмококів типова для грампозитивних бактерій; для них характерна наявність потужної полісахаридної капсули, яка оберігає мікроорганізм від опсонізації та фагоцитозу. Вони є факультативними анаеробами, росту яких сприяє підвищена концентрація вуглекислого газу в атмосфері інкубації до 5-7%. Добре ростуть на кров'яних або сироваткових середовищах, доповнених 0,1% глюкозою. Здатні до лізису еритроцитів, викликаючи альфа-гемоліз на кров'яному агарі (КА). Оптимум росту 37 град. С.
У присутності 6,5% NaCl не ростуть, чутливі до жовчі та оптохіну. Ферментативною активністю не відзначаються: здатні розщеплювати з утворенням кислоти лактозу, рафінозу, трегалозу; можуть утворювати альфа-галактозидазу. Вид S. pneumoniae серологічно не однорідний: за антигенами капсульних полісахаридів розрізняють 84 серотипи. Для серотипування пневмококів слід використовувати комерційні тест-системи для латекс-аглютинації та коаглютинації, які виявляють капсульний антиген.
Стрептококи - (від грец. streptos - ланцюжок і коки), рід кулястих нерухомих бактерій. Розмножуються розподілом клітки в одній площині утворити ланцюжок кліток. Зустрічаються в ґрунті, на рослинах, шкірі тварин і людини. Патогенні стрептококи викликають стрептококову інфекцію в людини і стрептококкози у тварин. Деякі види застосовують для одержання кисломолочних продуктів.
Стрептококи й інші мікроорганізми, що живуть на поверхні тіла, можуть проникати в тканини тільки при ушкодженні слизуватої оболонки, шкіри (запальні процеси, сторонні тіла, травматизація слизуватої).
Стрептококи (од. стрептокок), стафілококи, кишкові палички нерідко попадають у сечостатеві органи одночасно з гонококками, хламідіями, вірусами при статевих контактах. Шкіра проміжності і статевих органів постійно забруднені кишковими паличками з кишечника.
Стрептококи, стафілококи, гриби в області задньопрохідного отвору, мошонки, промежини при визначених обставинах (мацерація, діабет і ін.) починають різко розмножуватися, впроваджуються в епідерміс чи поширюються по сечівнику, приводячи до розвитку запалення - уретрит, цистит, простатит.
Стрептококи можуть брати участь в основі запальних поразок сечостатевої сфери. Анальні й орогенітальні статеві зносини (пенооральні, оровагінальні) також можуть обумовити зараження стрептококом. У ковтку часто стрептококи, стафілококи, нейссерії, гарднерелли, кишкова паличка й ін. Стрептококи можуть попадати гематогенно чи урогенним шляхом у статеві органи з вогнищ латентної інфекції (бруньок, носоглотки й ін.).
Стрептокок (фекальний) відноситься до тих стрептококам, що звичайно присутні в екскрементах людини і тварин. Стрептокок цього типу характеризується наявністю антигену групи D. Стрептокок (фекальний) відноситься до родів Enterococcus і Streptococcus. Стрептокок - рід Enterococcus включає стрептококів, що володіють високою переносимістю стосовно несприятливих умов розвитку.
Стрептокок цього роду включає наступні види ентерококка: E.avium, E.casseliflavus, E.cecorum, E.durans, E.faecalis, E.faecium, E.gallinarum, E.hirae, E.malodoratus, E.munditiuse і E.solitarius. Стрептококи цього роду - ентнрококки в основному фекального походження.
Стрептококи (ентерококки) у більшості випадків можуть розглядатися як специфічні індикатори забруднення води фекаліями людини. Стрептококів - ентерококів, однак можна виділити з фекалій тварин, а деякі види і підвиди ентерококів зустрічаються на рослинному матеріалі. Стрептокок видів стрептокок bovis і стрептокок equines мають антиген групи D і входять у групу фекальних стрептококів. Джерелом фекальних стрептококів служать в основному фекалії тварин.
Фекальні стрептококи рідко розмножуються в забрудненій воді і тому можуть використовуватися при дослідженні якості води як додатковий індикатор ефективності очищення води.
Стрептококи мають високу стійкість до висушування і можуть бути корисні для рутинного контролю після прокладки нових водопровідних чи магістралей ремонту розподільної мережі, а також для виявлення забруднення поверхневими стоками підземних чи поверхневих вод.
Стрептокок групи B - це стрептокок, що виявляється в нижніх відділах кишечнику 10-35% чоловіків і в піхві і/чи нижніх відділах кишечнику 10-35% жінок. Стрептококи групи B можуть не викликати ніяких симптомів, але виявляються в організмі. Такі люди називаються носіями цих стрептококів. Носійство стрептококів групи B не контагіозно, тобто не передається при контакті від людини до людини. Ці стрептококи часто є нормальною частиною мікрофлори організму. У більшості випадків стрептококи В не викликають ніяких проблем. Однак за певних умов стрептококи групи B можуть викликати важкі інфекції. Такий стан називається B-стрептококовою хворобою (BС). Стрептококи B можуть викликати сепсис, запалення дихальних шляхів і інші небезпечні інфекції.
Стрептококи групи B викликають септичні інфекції у вагітних жінок, потрапляючи в порожнину матки, в навколоплідні води, у розрізи матки після кесаревого розтину, у сечові шляхи. Стрептокок B у немовлят є самою частою причиною сепсису (зараження крові) і менінгіту (інфекції оболонок мозку і спиномозгової рідини) і однієї з частих причин пневмонії немовляти.
Стрептокок групи B може переходити через цілі оболонки й уражати внутрішньоутробного

 
 

Цікаве

Загрузка...