WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Природне вигодовування дітей - Реферат

Природне вигодовування дітей - Реферат

жіночому молоці складає 3:2, а в коров`ячому - 1:4. Жіноче молоко на відміну від коров`ячого містить більшу кількість імуноглобуліна, особливо секреторного імуноглобуліна А. Так, у молозиві його концентрація складає близько 12 г/л, що в 5-10 раз вище, ніж у сироватці крові. Амінокислот у жіночому молоці майже в 3 рази менше ніж у коров`ячому.
Кількісний вміст жирів жіночого молока не відрізняється від коров`ячого і складає 3.5%, але в той самий час існують значні відмінності у якісному вмісті. Жир коров`ячого молока малодисперсний, бідний вітамінами, поліненасиченими жирними кислотами, має низьку ліпазну активність. Так вміст вітаміну А у жіночому молоці у 2.5 рази більший ніж у коров`ячому, а вітаміну Е у 7 - 10 разів; кількість поліненасичених жирних кислот нижча у 5 разів. Основним компонентом жиру жіночого молока являються тригліцериди, у яких стеаринова кислота приєднується до гліцеролу у зовнішньому положенні, пальмітинова кислота - у внутрішньому. Харчова цінність тригліцеридів коров`ячого молока виражається коефіцієнтом засвоєння нижче ніж у жіночого. Коефіцієнт засвоєння жиру жіночого молока на першому тижні життя дитини складає 90%, а коров`ячого - 60%. В подальшому коефіцієнт засвоєння жиру молока підвищується, але різниця зберігається: жіноче молоко - 95%, коров`яче молоко - 80 - 85%.
Відрізняється також і вуглеводний склад. В жіночому молоці містятся переважно дисахариди (лактоза), які володіють у двічі більшою енергетичною цінністю, але такою ж осмомолярністю як і моносахариди.
Вуглеводи коров`ячого молока представлені в основному альфа-лактозою, їх кількість у півтора раза нижча ніж у жіночому молоці. Достатній вміст бета-лактази, олігоаміноцукрів забезпечує біфідогенну активність жіночого молока, практично відсутню у коров`ячому молоці. Дисбактеріоз, що розвивається привигодовуванні коров`ячим молоком, призводить до порушення синтезу вітамінів групи В, імуноглобулінів.
Коров`яче молоко і жіноче молоко мають різний мінеральний склад.
Кількість мінеральних солей в жіночому молоці менша ніж у коров`ячому. Це має суттєве значення так як дозволяє запобігати затримці осмотично активних іонів в організмі дитини перших п`яти місяців життя при низькій екскреторній функції нирок. Також рахується, що раннє перенавантаження натрієм сприяє виникненню у більш старшому віці гіпертонії. Жіноче молоко у порівнянні із коров`ячим містить набагато більше заліза, цинку, міді, однак повністю потребу дитини в цих елементах не забезпечує.
Коров`яче молоко містить надмір кальцію, фосфору, калію, натрію.
Протипокази для природнього вигодовування:
У матері
* Наявність таких важких захворювань як туберкульоз, тяжка форма анемії, захворювання нирок , що супроводжуються нирковою недостатністю, пороки серця, злоякісні пухлини, гострі психічні захворювання, сифіліс (якщо зараження відбулося на 6-7 місяці вагітності)
* Початок іншої вагітності
У дитини
* Порушення мозкового кровообігу
* Гемолітична хвороба новонароджених, що виникла у наслідок антигенної несумісності еритроцитів по резус-фактору або системі АВ0(в перші 7-10 днів життя)
* Глибока недоношеність.
* Дістресс-синдром
Отже, грудне молоко - ідеальна їжа для новонародженого - натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа:
- легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини;
- захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету;
- забезпечує ріст і розвиток немовляти ;
- забезпечує вам емоційний контакт із молоком;
- сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку;
- допомагає запобігти неплановій вагітності після пологів;
- захищає ваше здоров'я - сприяє нормальному перебігу після пологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин, молочних залоз, матки та яєчників;
- значно дешевше ніж штучні суміші.
Перше прикладання малюка до грудей потрібно проводити в пологовому залі перші 30 хв. після народження. Спочатку дитина голенькою вкладається на живіт мами.
Після первинної обробки пуповини дитя повертають до матері і кладуть на верхню частину живота.
Новонародженого мати підтримує рукою. Через 20-60 хв. після пологів більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок без допомоги.
А якщо раннє прикладання з якихось причин не відбулося і перше годування відклалося на деякий час
Лактація у цьому випадку також може бути успішною і тривалою. Треба регулярно зціджувати молозиво. Навіть якщо після пологів молочні залози порожні, потрібно помасажувати сосок і ареолу, а потім обережно зцідити краплі молозива, повторюючи цю процедуру регулярно. Кількість молока обов'язково збільшиться і буде достатньою для годування дитини. Найкраще коли ви з малюком разом.
Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли вона відразу після пологу знаходиться поруч з вами в одній палаті. При такому режимі ви матимете можливість годувати свою дитину виключно грудним молозивом і молоком, не використовуючи догодовування сумішами або допоюванням водою чи глюкозою. Це є важливим і для здоров'я дитини, і для становлення лактації в матері. чистота прикладання дитини до грудей у таких випадках може досягти 10-12 разів на добу. В міру збільшення кількості молока, частота годування зменшуватиметься до 7-9 разів. Особливо важливі в підтримці лактації нічні прикладання до грудей. Тривалість годування повинна не обмежуватися, але в середньому становить 20-30 хв. Кожна мама в правівимагати щоб її дитину не догодовували з пляшечки.
Спільне перебування матері і дитини сприяє зменшенню можливості розвитку інфекції у дитини і матері, а також загрубіння молочних залоз, застій молока, закупорювання молочних проток і запалення грудних залоз (мастит). Деякі жінки хочуть відпочити після родів. Але ж, любі мами цілих дев'ять місяців чекали ваше маля, воно було частинкою вас і після народження потребує тісного зв'язку з вами. Тільки ви можете подарувати дитині любов і ніжність, тепло і турботу, єдину найкращу їжу - грудне молоко, та захистити її від інфекції. Тому треба набратися сил і терпіння. І це повернеться до вас здоров'ям і щастям вашої дитини.
За декілька днів перебування із дитиною у відділенні ви навчитеся навичками догляду за нею і після виписки додому вам значно легше буде долати труднощі.
Тільки при добре підготовленому, уважному медичному персоналі реалізуються всі переваги режиму спільного перебування матері та дитини.
Щоб годування було приємним і легким треба займати зручне положення, ви маєте бути розслабленою і добре бачити обличчя дитини. Дитина теж повинна бачити ваше обличчя, особливо очі. Найкраще годувати оголену дитину. Годування грудьми вимагає певних гігієнічних заходів. Щоденно приймати душ, міняти білизну. Особливо важливо ретельно мити руки з милом перед кожним годуванням. Миття грудей часте не потрібне, пересушування сосків та утворення тріщин.
Пам'ятайте, що тривале годування - материнським молоком одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров'я малюка не тільки протягом першого року, але й наступні періоди життя. Щоб забезпечити тривале і успішне грудне вигодовування, потрібно дотримуватись наступних правил:
1) годуйте дитину "за вимогою"
2) не уникайте нічного годування
3) грудне годування має відбуватися в спокійній атмосфері.
4) Тривалість кожного годування, як правило складає 15-20 хвилин.
5) Здорова дитина, яка отримує достатню кількість молока не потребує додаткового споживання води, відварів чи чаю.
Оптимальним вважається винятково грудне вигодовування дитини протягом перших 4-5 місяців (вона отримує лише грудне молоко і ніякої чужорідної їжі, навіть води) так як при достатньому об'ємі лактації, раціональному харчуванні жінки, материнське молоко повністю забезпечує фізіологічні потреби дитини перших 5 місяців життя. Але, якщо грудного молока не вистачає, потреба догодовувати сумішами. Таке вигодовування називається змішаним. Однак, навіть невелика кількість материнського молока - набагато краще, ніж його повна відсутність. Тому зробіть усе можливе, щоб молоко у вас не зникло.
Список використаної літератури:
1. Абетка молодої матері. - К., 1999.
2. Енциклопедія дитячого здоров'я. - К., 2000.
3. Проблеми материнства / За ред. Самійленка В.І. - Харків, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...