WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Природне вигодовування дітей - Реферат

Природне вигодовування дітей - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Природне вигодовування дітей"
Природне вигодовування - це природний шлях до здоров'я та гармонійного розвитку дитини. Новонароджений малюк першим інстинктивним рухом тягнеться до материнських грудей, як до джерела життя.
Природа потурбувалась про те, щоб, з'явившись на світ, дитина отримала саме ту їжу, яка краще за все підходить її ще не зрілому організму.
Вигодовування материнським молоком є природним продовженням того харчування, яке отримував плід у період свого внутрішньоутробного розвитку. Різниця лише в тому, що плід отримує харчування через пуповину з кров'ю матері, а новонароджений після перерізання пуповини отримує їжу з грудей матері молоко.
Природне вигодовування відіграє важливу роль у процесах психоемоційних відносин матері до дитини. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становлення психічних функцій дитини. Встановлено, що під час годування грудьми між матір'ю і дитиною встановлюється особлива близькість, яка зберігається на довгі роки, а за деякими даними - на все життя.
Грудне вигодовування має надзвичайно велике значення для повноцінного розвитку дитини. Грудне вигодовування - це контакт із мамою, звичні запахи та смаки, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело харчування та життя, налагодження всіх функцій організму, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем.
Чому грудне молоко - найкращий для дитини продукт харчування?
Воно забезпечує малечу всіма необхідними поживними речовинами перші 5-6 місяців життя, а за умови вчасного підгодовування додатковим харчуванням - упродовж перших двох років.
Грудне молоко засвоюється краще, ніж будь-яка інша рідина, і повністю забезпечує потреби дитини. Тому догодовувати дитину, яка лише на грудному вигодовуванні, немає потреби.
Грудне молоко містить не лише поживні речовини (білки, жири, вуглеводи), а й ферменти, необхідні для їхнього травлення, понад 15 видів гормонів, вітаміни та мікроелементи у співвідношеннях, оптимальних для засвоєння.
Материнське молоко сприяє формуванню системи імунітету в дитини. Завдяки великій кількості антиінфекційних речовин і наявності антитіл до всіх захворювань, на які хворіла мати, материнське молоко можна вважати першим "природним щепленням" малюка. У дітей відбувається правильне формування щелепно-лицевого скелета, в них немає проблем із прикусом. Розвиток "смоктального насоса" в процесі грудного вигодовування значною мірою визначає становлення апарату артикуляції звуків. У цих дітей практично немає порушень мовлення. За даними різних досліджень, малюки на штучному вигодовуванні впродовж першого року життя вп'ятеро-вдесятеро частіше хворіють на отит, аніж діти на грудному вигодовуванні. Це пов'язано з механічним затіканням рідини в слухову трубу при смоктанні соски у лежачому положенні.
Воно є ефективною профілактикою мастопатій і запобігає розвитку в майбутньому злоякісних новоутворень молочних залоз, матки та яйників. Грудне вигодовування надає матері більше часу для спілкування з дитиною, а також заощаджує бюджет.
Молозиво - це грудне молоко, яке з'являється в перші два-три дні після пологів. Його кількість невелика - в середньому 30 мл на добу, але енергетична цінність така висока, що задовольняє харчові потреби новонародженої дитини. За рахунок високого вмісту в молозиві біологічно активних і захисних чинників воно забезпечує надійне пристосування немовляти до умов нового позаутробного існування та захист від цілої низки інфекцій. Третього-четвертого дня з молочних залоз починає виділятися перехідне, а через два тижні - нормальне молоко.
Контакт "шкіра до шкіри", який відбувається при викладанні новонародженого на живіт матері, раннє прикладання дитини до грудей забезпечує продовження біологічного зв'язку матері та дитини, швидшу адаптацію малюка до умов позаутробного нестерильного середовища за допомогою заселення шкірних покривів, слизових оболонок, шлунково-кишкового тракту дитини мікроорганізмами матері (зокрема біфідо- та лактобактеріями).
Обійнявши немовля руками, мати частково повертає його до попередніх умов існування. Материнське тепло, серцебиття, звичний ритм дихання заспокоюють його і викликають почуття захищеності. При шкірному контакті впродовж перших хвилин після народження виникає психоемоційний зв'язок між матір'ю та дитиною, зароджуються теплі люблячі стосунки.
Раннє прикладання маляти до грудей сприяє швидшому становленню механізмів вироблення та виведення молока.
У перші дні життя немовля можна прикладати до грудей 8-12 разів на день. Це дає змогу забезпечити достатню кількість поживних речовин, сприяє збільшенню кількості грудного молока в матері та попереджує застій молока. Згодом у новонародженого виробляється власний режим годування (кожні 2,5-3 год.)
Годуючи дитину грудьми, вам доводиться займати різноманітні положення: сидячи, лежачи, стоячи. У цих положеннях, якщо ви правильно розташуєте дитину біля себе, їй буде легше правильно захопити сосок і не завдати вам болю. А тому стежте, щоб голова і тулуб дитини перебували на одній лінії, бо немовля не зможе легко смоктати і ковтати, якщо його голівка викривлена чи зігнута; розверніть маля обличчям до себе так, щоб носик був напроти соска, а його животик притулений до вашого живота; притримуйте все тіло дитини знизу, а не тільки плечі та голову (надто, якщо це новонароджена або дитина з малою вагою).
Якщо ви завчасно підгодовуватимете дитину, то вона швидше насичуватиметься, і менше прикладатиметься до грудей, що зменшить стимуляцію молочної залози. Це призведе до різкого зменшення кількості молока в грудях.
Використання пляшки та соски може зумовити те, що немовля неохоче братиме, а згодом зовсім відмовиться від грудей, навіть якщо вони будуть повні молока. Річ у тому, що механізм смоктання грудей і соски - різний. Якщо в першому випадку дитина язиком витискає молоко з молочних синусів, то в другому вона працює лише губами та яснами. Альтернативою годування із соски може слугувати годування з горнятка, шприца, ложки.
Психологічний стрес, хвилювання можуть негативно вплинути на процес виділення молока. Але заспокоївшись, частіше прикладайте дитину до грудей і кількість молока відновиться. Радість, спокій, позитивні емоції, спілкування зі своєю кровинкою стимулюють рефлекс виділення молока.
Успішне грудне вигодовування називають "ефектом довіри". Якщо мати щиро вірить, що може забезпечити свою дитину грудним молоком, то вона, навіть зіштовхуючись із різноманітними проблемами або стресовими ситуаціями, успішно долає їх. Це підтверджує досвід більшості матерів світу. Психологічна підтримка додає матерям віри й упевненості в тому, що вони спроможні успішно і тривало годувати дитину молоком.
Природнє вигодовування - це такий вид вигодовування при якому дитина до одного року отримує материнське молоко із своєчасним введенням корекції і прикорму.
Правила природньоговигодовування:
* Перед кожним годуваням мати повинна чисто вимитими руками промити молочну залозу кип`яченою водою.
* Зцідити декілька крапель молока.
* Після закінчення годування молочну залозу треба обсушити чистою м`якою полотняною тряпочкою, щоб не було мацерацій сосків.
Переваги природнього вигодовування:
* Жіноче молоко є найбільш збалансованим за складом поживних речовин.
* В жіночому молоці є імуноглобуліни, а це значить що у дитини створюється імунітет.
* Біфідус-фактор, що є в жіночому молоці, сприяє росту молочнокислих бактерій, які мають антимікробні властивості.
* Не виникає необхідності у стерилізації молока.
* Годування можна почати в той же час коли дитина зголодніє, причому їжа вже має належну температуру.
* Налагоджується звязок між мамою та дитиною.
Переваги жіночого молока над коров`ячим.
Білків у коров`ячому молоці у два рази більше ніж у жіночому.
У склад жіночого молока входить багато білків, серед яких 18 ідентичні білкам сироватки крові. При електрофорезі білків жіночого молока вдається виділити 5 фракцій, а при електрофорезі білків коров`ячого молока лише 3 фракції. У складі загальної кількості білка жіночого молока вміст лактоальбуміна, лактоглобулінів і імуноглобулінів значно вище ніж казеїногена. У складі ж білків коров`ячого молока міститься переважно казеїноген. Співвідношення альбуміна і казеїногена у

 
 

Цікаве

Загрузка...