WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Київський вітамінний завод - Реферат

Київський вітамінний завод - Реферат

отримало сертифікат відповідності системи управління якістю міжнародним стандартам ISO 9000, воно здатне стабільно виробляти продукцію відповідної якості. У світі нараховується близько 500 000 фірм, в тому числі понад 1000 фармацевтичних компаній, які отримали сертифікат ISO 9000. Наявність останнього стала нормою сучасного світового ринку, підтвердженням досконалості системи управління якістю та спроможності фірми-виробника виконувати взяті на себе зобов'язання щодо якостіпродукції/послуг.
Отже, підприємство, яке ставить за мету випускати конкурентоспроможну продукцію, має потребу в запровадженні системи управління якістю. Така система дозволяє досить швидко й адекватно реагувати на різні проблеми та зміни, що виникають у господарській діяльності на ринку, а також вживати відповідних заходів для ведення чесної конкурентної боротьби. Як свідчить досвід, перемагають ті компанії, що діють за сучасними принципами менеджменту якості, успішно використовуючи передові технології маркетингу продукції.
СЕРТИФІКАЦІЯ В УКРАЇНІ
Підтвердження відповідності системи управління якістю певним вимогам відбувається шляхом здійснення сертифікації третьою незалежною стороною. Як відзначив Петро Калита, в Україні функціонує близько 40 органів сертифікації, акредитованих у державній системі сертифікації УкрСЕПРО та близько 10 зарубіжних.
В Україні визнаються лише результати сертифікації в системі УкрСЕПРО. На жаль, виданий у системі УкрСЕПРО сертифікат не визнається економічно розвиненими країнами. Водночас сертифікати, видані зарубіжними органами сертифікації, що визнаються в економічно розвинених країнах світу, не беруть до уваги офіційні органи України. Тому підприємства, які здійснюють маркетинг продукції або послуг одночасно в Україні та за її межами, вимушені пройти сертифікацію системи управління якістю в різних органах сертифікації.
З метою полегшення роботи виробників в Україні функціонує єдиний Орган з сертифікації систем якості "ПРИРОСТ" (акредитований в системі акредитації TGA), який за результатами одного аудиту може видати сертифікати в трьох системах сертифікації, оскільки він акредитований у системах УкрСЕПРО, СовАсК та в німецькій TGA. ЗАТ "Київський вітамінний завод" першим в Україні підтвердив відповідність своєї системи управління якістю стандартам ISO 9001 : 2000 одночасно в трьох системах сертифікації, виданих йому одним вітчизняним органом сертифікації.
ЕТАПИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ
Директор з якості ЗАТ "Київський вітамінний завод" Зоя Кірей розповіла про історію впровадження системи управління якістю на заводі. Після того, як у вересні 2000 р. керівництво підприємства прийняло рішення про впровадження системи управління якістю, було розпочато реорганізацію структури управління заводу, створено відділ управління якістю лікарських засобів, сформовано Координаційну раду з якості, до якої увійшли керівники підрозділів, а також Робочу групу з якості з фахівців заводу. Вже 1 лютого 2001 р. було затверджено план дій щодо забезпечення якості, мета якого - орієнтація на виробництво високоякісної продукції, підвищення професійного рівня співробітників підприємства, впровадження сучасних технологій та обладнання, вдосконалення методів роботи підприємства.
Сучасний рівень ринкових відносин вимагає від підприємства відповідності його системи управління якістю загальновизнаним міжнародним стандартам. Досвід багатьох фармацевтичних компаній світу свідчить, що впровадження системи управління якістю відповідно до стандартів ISO 9001 істотно полегшує освоєння нових напрямків діяльності компанії, сприяє зростанню обсягів виробництва продукції і, що найголовніше, - дозволяє підвищити конкурентоспроможність продукції на вітчизняному та світовому ринках.
З серпня 2001 р. згідно з наказом генерального директора на ЗАТ "Київський вітамінний завод" впроваджено систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001 : 2001, систему внутрішніх аудитів (самоінспекцій), а з листопада 2000 р. - систему навчання персоналу стандартам GMP. У жовтні минулого року укладено договори на проведення сертифікаційного аудиту системи управління якістю в трьох системах сертифікації для підтвердження відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001 : 2001. 11-13 лютого поточного року на ЗАТ "Київський вітамінний завод" проведено сертифікаційний аудит, за результатами якого завод отримав сертифікати відповідності системи управління якістю стандарту ISO 9001 : 2000 у трьох системах сертифікації.
Отже, ЗАТ "Київський вітамінний завод" зробив ще один крок уперед до забезпечення конкурентоспроможності своєї продукції. Отримання сертифікату ISO 9001 : 2000 фактично стало прелюдією до впровадження стандартів GMP на підприємстві. Введення системи управління якістю істотно полегшує роботу фахівців заводу, спрямовану на модернізацію виробництва лікарських засобів відповідно до стандартів GMP.
З ІСТОРІЇ РОЗВИТКУ ЗАТ "КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД"
1944 - Солодовий, а згодом консервний завод почав функціонувати як "Київський вітамінно-соковий завод" з підпорядкуванням тресту "Укрвітамінпром".
1954 - Реорганізація підприємства в "Київський вітамінний завод" з підпорядкуванням Головному управлінню консервної промисловості Міністерства промисловості продовольчих товарів.
Освоєння промислового виробництва синтетичного вітаміну D3 у формі олійного концентрату для застосування у тваринництві.
1959 - Вперше в колишньому СРСР організовано виробництво синтетичного вітаміну Е.
1964 - Освоєно виробництво препарату Відеїн D3 - нової сухої стабілізованої форми вітаміну D3 для ветеринарії.
1976 - "Київський вітамінний завод" увійшов до складу Київського виробничого хіміко-фармацевтичного об'єднання "Дарниця".
1994 - Завод отримав юридичну та економічну самостійність, створено ЗАТ "Київський вітамінний завод".
1997 - Розпочато роботу щодо приведення виробництва у відповідність до вимог GMP.
1999 - Введено в експлуатацію дільниці виробництва твердих желатинових капсул та швидкорозчинних (шипучих) таблеток з урахуванням вимог GMP.
1999 - Акредитація аналітичної лабораторії ВТК, обладнання якої дозволяє здійснювати контроль якості лікарських засобів на рівні міжнародних вимог.
2000 - Введення в експлуатацію єдиної в Україні дільниці виробництва м'яких желатинових капсул з урахуванням вимог GMP.
2002 - Отримано сертифікат відповідності системи управління якістю стандартам ISO 9001 : 2000 в системах УкрСЕПРО, СовАсК та TGA

 
 

Цікаве

Загрузка...