WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Київський вітамінний завод - Реферат

Київський вітамінний завод - Реферат


Реферат на тему:
КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД
5 лютого 2002 р. Президент України підписав Указ № 104/2002 "Про програму заходів щодо завершення вступу України до Світової організації торгівлі", який свідчить про заінтересованість нашої країни у вступі до цієї авторитетної міжнародної організації. Це диктує необхідність невідкладно привести вітчизняні підприємства у відповідність до світового рівня ділової досконалості та налагодити випуск продукції належної якості. Адже тільки високоякісна продукція може бути конкурентоспроможною на європейському ринку. Щоб вижити в умовах гострої конкуренції, вітчизняні фармацевтичні підприємства прискорюють процес модернізації виробництва.
Згідно з результатами всеукраїнського рейтингу "ФармЕксперт" 2002 р. ЗАТ "Київський вітамінний завод" входить у число 20 провідних виробників України і 10 - центрального регіону нашої країни ("Щотижневик АПТЕКА" № 8 (329) від 25 лютого 2002 р.). Керівництво підприємства не зупиняється на досягнутому - воно має намір і далі нарощувати обсяги виробництва лікарських засобів та підвищувати їх якість. Для того щоб збільшити збут лікарських засобів, ЗАТ "Київський вітамінний завод" має намір активізувати маркетингову діяльність на фармацевтичному ринку СНД, а в перспективі - і в країнах Європи. При цьому керівництво заводу розуміє, що в конкурентній боротьбі переможе той, хто постачатиме високоякісну продукцію за прийнятними цінами.
Саме тому керівництво ЗАТ "Київський вітамінний завод" прийняло стратегічне рішення розпочати модернізацію підприємства з введенням у дію сучасної системи управління якістю з метою оптимізації виробничого та маркетингового процесу, а також створення сприятливіших умов для гармонізації виробництва лікарських засобів згідно зі стандартами GMP.
Перший етап модернізації виробничого процесу пройшов успішно - ЗАТ "Київський вітамінний завод" отримав сертифікати ISO 9001 : 2000 відповідності системи управління якістю стандартам ISO 9001 : 2000 одразу в трьох системах сертифікації - УкрСЕПРО, СовАсК та "ПРИРОСТ" (акредитований в системі акредитації TGA). Варто зауважити, що стандарти ISO 9001 : 2000 - найбільш повна і найсучасніша версія таких в родині ISO 9000. У зв'язку з цим 28 березня поточного року в актовій залі ЗАТ "Київський вітамінний завод" відбулося урочисте зібрання колективу, на якому генеральному директору підприємства Олександру Даневичу вручено сертифікати. На урочистій зустрічі були присутні президент Української асоціації якості Петро Калита, керівник органу з сертифікації систем якості "ПРИРОСТ" Тетяна Гнатенко, її заступник - Віталій Шеруда, а також головний аудитор по сертифікації систем якості у системі УкрСЕПРО Ніна Колесникова.
В історії кожної компанії настає момент, коли необхідно внести кардинальні зміни в її роботу для досягнення нових висот. Якщо не скористатися ним, то стан компанії погіршується й починається спад.
Ендрю Грув, президент компанії "Intel"
МЕТА - ПІДВИЩИТИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ
Олександр Даневич відзначив, що впродовж 8 років існування ЗАТ "Київський вітамінний завод" постійно розвивалось. Обсяги виробництва лікарських засобів щорічно збільшувалися, розширювалася їх номенклатура. На сьогодні ЗАТ "Київський вітамінний завод" - провідне підприємство в Україні з випуску вітамінних препаратів. Продукція заводу експортується практично в усі країни СНД. Цих успіхів досягнуто в умовах гострої ринкової конкуренції, перш за все завдяки високій якості лікарських препаратів. Без системи управління якістю практично неможливо забезпечити якість продукції, яка значною мірою визначає функціональні обов'язки кожного з учасників виробничого процесу, а також досягти належних результатів щодо максимального задоволення попиту споживачів якісної продукції та створити комфортні умови праці на підприємстві.
У систему управління якістю закладено механізм постійного її удосконалення та розвитку. Тому впровадження такої системи на заводі сприятиме подальшому його розвитку. Підтвердження тому - високі показники економічної діяльності підприємства, які свідчать, що впровадження системи управління якістю сприяло збільшенню обсягів виробництва у 2001 р. в 1,5 разу порівняно з попереднім роком, налагоджено виробництво 10 нових препаратів.
НОВЕ МИСЛЕННЯ - ВІД ДЕФІЦИТНОГО ДО НАСИЧЕНОГО РИНКУ
Петро Калита поінформував присутніх про те, що за роки незалежності Україна йшла від системи дефіцитного до насиченого товарами та послугами ринку. Відомо, що в умовах насиченого ринку відбувається гостра конкурентна боротьба між виробниками/постачальниками продукції. В умовах дефіцитного ринку, хоча і діяли певні стандарти якості, проте 40-60% продукції та послуг, що постачалися на ринок, не відповідали тодішнім державним стандартам якості. У розвинених країнах світу розроблено відповідні стандарти якості, нижче яких продукція та послуги фактично не сприймаються споживачами. В конкурентній боротьбі можуть вижити і розвиватися лише ті підприємства, які керуються вищими за існуючі міжнародні стандарти якості вимогами. Тому обов'язковою, але недостатньою умовою того, щоб успішно здійснювати маркетинг товарів та послуг на світовому ринку, є необхідність відповідності їх вимогам загальновизнаних міжнародних стандартів якості.
Українські стандарти якості, на жаль, поступаються міжнародним. Крім того, у багатьох громадян нашої країни залишилися стереотипи дефіцитного ринку, коли споживач купував все, що йому нав'язував виробник. Натомість необхідно впровадити філософію насиченого ринку, де виробник має постійно докладати зусиль, аби задовольняти належним чином зростаючі потреби споживача.
ДЛЯ ЧОГО ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ КОМПАНІЙ ПОТРІБНІ СЕРТИФІКАТИ ISO 9000?
Петро Калита розповів про багаторічний досвід провідних компаній розвинених країн світу, який свідчить по те, що здобути успіх на ринку можна шляхом удосконалення системи управління якістю. На сьогодні, говорячи про якість, мають на увазі не стільки гатунок самої продукції, скільки якість функціонування підприємств і організацій, досконалість їх систем управління якістю, спрямованих на постійне самовдосконалення. Близько півмільйона фірм світу використовують для цього міжнародні стандарти ISO 9000. Запровадження відповідних систем якості на підприємствах сприяє вдосконаленню організації виробничого процесу, підвищенню якості продукції та задоволенню потреб усіх зацікавлених сторін: споживачів, виробників, постачальників та суспільства.
Прийнято вважати, що коли підприємство

 
 

Цікаве

Загрузка...