WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аспекти діяльності міського дитячого кардіоревматологічного центру - Реферат

Аспекти діяльності міського дитячого кардіоревматологічного центру - Реферат

літератури, аналізувалися випадки смертності, летальності. Обмінювалися думками з приводу випадків тяжких та незвичайних по відношенню до діагностики й лікування.
Організаційно-методична робота центру
1. У 1998 р. підготовлений центром та затверджений Головним управлінням охорони здоров'я наказ "Про удосконалення кардіоревматологічної допомоги дитячому населенню" з положеннями про міський дитячий кардіоревматологічний центр і всі ланки служби міста.
2. У 1998 р. розроблені центром, затверджені ГУОЗ та видані критерії обсягів та якості надання медичної допомоги у відділеннях дитячої кардіоревматології.
3. Підготовлені у 2000 р. критерії обсягів та якості надання медичної допомоги в кардіоревматологіч-них кабінетах дитячих поліклінік.
4. Аналізувалась щорічно діяль-ність служби, захворюваність, смертність щоквартально.
5. У 1999 р. був зроблений аналіз історій хвороб померлих від множинних вроджених вад розвитку, в т. ч. вроджених вад серця, за наказом ГУОЗ у зв'язку з роботою комісії.
6. Проводилася постійна експертна оцінка випадків смерті від кардіоревматичних хвороб (діагностика, лікування, помилки при обстеженні, розбіжність діагнозів). На апаратну нараду ГУОЗ був підготовлений аналіз смертності від вроджених вад серця.
7. Для забезпечення раціонального використання ліжкового фонду вивчалась обгрунтованість госпіталізації, профільність відді-лень, проводилась експертна оцінка лікувально-діагностичного процесу, його відповідність до стандартів якості надання медичної допомоги у кардіоревматологічних відділеннях (своєчас-ність, якість діагностики, обсяг обстежень, адекватність терапії, обгрунтованість терміну лікування, випадки розбіжності діагнозів).
8. Проводилась експертна оцінка медичного забезпечення інвалідів у 1999, 2001 рр. Матеріали подавалися до ГУОЗ, обговорювались на нараді кардіоревматологів.
9. Експертна оцінка медичного забезпечення дітей з шкіл-інтернатів, в т. ч. гімназії-інтернату № 13, у 1998, 1999, 2001 рр. з участю в роботі нарад ГУОЗ з цього питання.
10. Експертна оцінка діяльності кардіоревматологічних кабінетів.
11. Експертна оцінка медичного забезпечення дітей, евакуйованих з Прип'яті в 1998-1999 рр. з подальшим обговоренням на апаратній нараді ГУОЗ.
12. Завідуючою кардіоцентру прочитані лекції для завідуючих відділень, лікарів, які опікуються дітьми, що постраждали від аварії на ЧАЕС у 1999-2000 рр.
13. Аналізувалося двічі на рік оздоровлення дітей з кардіоревматичними захворюваннями. Подавалися щорічно до ГУОЗ та КДСМО плани з оздоровлення. Завідуюча кардіоцентру брала участь у роботі міської санаторної комісії та медичних нарадах з санаторно-курортного забезпечення дітей. Ставилося питання з реконструкції санаторія "Лісова поляна" та збільшенню його потужності з 75 ліжок до 125.
14. Проводився аналіз, за наказом МОЗ та ГУОЗ, надання кардіохірургічної допомоги дітям м. Києва з наявністю вроджених вад серця, згідно зі схемою, поданою МОЗ. Інформація з цього питання направлялася до МОЗ України.
Впровадження наукових досягнень у практичну діяльність протягом 1998-2001 рр.
1. Застосування L-карнітину (мілдронату) в метаболітній фармакокорекції міокардистрофії у дітей старшого віку ліквідувало функціональні порушення серцево-судинної системи у 90% випадків (при міокадіодистрофії покращання ЕКГ-показників, усунення симптомів астенії, кардіалгій, покращання працездатності).
2. Застосування Інстенону в лікуванні вегетосудинних дистоній у дітей, гіперкінетичних розладів (покращання загального стану, нормалізація сну, відсутність голов-ного болю, мігрені у 88% дітей).
3. Сучасні принципи профілактики та лікування, в т. ч. невідкладних станів, артеріальної гіпертензії.
4. Застосування при лікуванні ревматизму, неревматичних кардитів німесуліду (дозволило досягти ремісії у 94% випадків).
5. Застосування каптоприлу при лікуванні серцево-судинної недостатності.
6. Застосування циклоспорину в лікуванні ревматоїдного артриту.
7. Впровадження методичних розробок УЗ-діагностики хвороб серцево-судинної системи у дітей. За допомогою Ехо-КГ отримали неінвазійним шляхом об'єктивну діагностичну інформацію про стан серцево-судинної системи, визначили рівень функціональної активності міокарду, стан центральної та внутрішньо-серцевої гемодинамі-ки, оцінили морфофункціональний стан клапанів, стінки та перетинок серця. З впровадженням ефекту Доплера одержували інформацію про напрям, обсяг, швидкість та характер кровообігу.
8. Використання денситометрії в діагностиці остеопорозу у дітей.
9. Зміни здоров'я дітей України внаслідок Чорнобильської катастрофи. Механізми уражень, підходи до діагностики і лікування евакуйованих з Прип'яті дітей.
10. Сучасні принципи діагностики, лікування, реабілітації вегето-судинної дистонії у дітей.
Необхідні заходи щодо покращання стану дитячої кардіоревматологічної служби м. Києва.
1. Забезпечувати надання медичної допомоги дітям відповідно до "Тимчасових стандартів обсягів діагностичних досліджень, лікувальних заходів та критеріїв якості лікування дітей" згідно наказу МОЗ від 27.07.98 № 226 та стандартів обсягів і якості ГУОЗ м. Києва.
2. Забезпечити раціональне використання та покращання роботи дитячих кардіоревматологічних ліжок згідно з визначеними кон-тингентами хворих, що підлягають обов'язковій госпіталізації.
3. Вдосконалювати кардіо-хірургічну допомогу дітям:
- забезпечити консультаціями кардіохірурга при підозрі вродженої вади серця та порушення серцевого ритму з перших днів життя;
- забезпечити якісну та вчасну діагностику;
- постійно підвищувати обізнаність лікарів, в т. ч. педіатрів, з питань діагностики, перебігу вроджених вад серця і лікарняної тактики;
- вирішувати питання фінансового забезпечення операцій на серці за допомогою ГУОЗ та вдосконалювати організаційні питання щодо цього.
4. Відкрити відділення "матері і дитини" для санаторного лікування дітей раннього віку та дітей-інвалідів з серцево-судинною патологією в дитячому кардіоревматологічному санаторії "Лісова поляна".
5. Забезпечувати відновлювальне лікування дітей, в т. ч.етапне, в кардіоревматологічному санаторії "Лісова поляна".
6. У зв'язку з черговим циклом підвищення вірулентності стрептококової інфекції та реальної небезпеки спалаху ревматизму, чітко виконувати первинну та вторинну профілактики ревматизму, ефективно виконувати етапність диспансерного нагляду, в т.ч. достатньо використовувати медикаментозні та немедикаментозні засоби медичної реабілітації, сучасні інструментальні, ультразвукові та лабораторні методи діагностики як для діагностики та лікування ревматичних хвороб, так і захворювань неревматичної природи (міокардити, інфекційні ендокардити, дистрофія міокарду, аномалії розвитку хордально-клапаного апарату).
7. Постійно працювати над удосконаленням професійної майстерності лікарів-кардіоревматологів і підвищенням іхньої кваліфікації.
8. Впроваджувати у практику служби сучасних розробок науковців, згідно з планом роботи на 2002 рік.
9. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 17.08.98 р. № 1303, сприяти забезпеченню безкоштовного медикаментозного лікування на амбулаторно-поліклінічному етапі дітей, хворих на ревматизм, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак.

 
 

Цікаве

Загрузка...