WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вигодовування дітей першого року життя - Реферат

Вигодовування дітей першого року життя - Реферат


РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
ВИГОДОВУВАННЯ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ
Природнє вигодовування - це такий вид вигодовування при якому дитина до одного року отримує материнське молоко із своєчасним введенням корекції і прикорму.
Правила природнього вигодовування:
" Перед кожним годуваням мати повинна чисто вимитими руками промити молочну залозу кип`яченою водою.
" Зцідити декілька крапель молока.
" Після закінчення годування молочну залозу треба обсушити чистою м`якою полотняною тряпочкою, щоб не було мацерацій сосків.
Переваги природнього вигодовування:
" Жіноче молоко є найбільш збалансованим за складом поживних речовин.
" В жіночому молоці є імуноглобуліни, а це значить що у дитини створюється імунітет.
" Біфідус-фактор, що є в жіночому молоці, сприяє росту молочнокислих бактерій, які мають антимікробні властивості.
" Не виникає необхідності у стерилізації молока.
" Годування можна почати в той же час коли дитина зголодніє, причому їжа вже має належну температуру.
" Налагоджується звязок між мамою та дитиною.
Переваги жіночого молока над коров`ячим.
Білків у коров`ячому молоці у два рази більше ніж у жіночому.
У склад жіночого молока входить багато білків, серед яких 18 ідентичні білкам сироватки крові. При електрофорезі білків жіночого молока вдається виділити 5 фракцій, а при електрофорезі білків коров`ячого молока лише 3 фракції. У складі загальної кількості білка жіночого молока вміст лактоальбуміна, лактоглобулінів і імуноглобулінів значно вище ніж казеїногена. У складі ж білків коров`ячого молока міститься переважно казеїноген. Співвідношення альбуміна і казеїногена у жіночому молоці складає 3:2, а в коров`ячому - 1:4. Жіноче молоко на відміну від коров`ячого містить більшу кількість імуноглобуліна, особливо секреторного імуноглобуліна А. Так, у молозиві його концентрація складає близько 12 г/л, що в 5-10 раз вище, ніж у сироватці крові. Амінокислот у жіночому молоці майже в 3 рази менше ніж у коров`ячому.
Кількісний вміст жирів жіночого молока не відрізняється від коров`ячого і складає 3.5%, але в той самий час існують значні відмінності у якісному вмісті. Жир коров`ячого молока малодисперсний, бідний вітамінами, поліненасиченими жирними кислотами, має низьку ліпазну активність. Так вміст вітаміну А у жіночому молоці у 2.5 рази більший ніж у коров`ячому, а вітаміну Е у 7 - 10 разів; кількість поліненасичених жирних кислот нижча у 5 разів. Основним компонентом жиру жіночого молока являються тригліцериди, у яких стеаринова кислота приєднується до гліцеролу у зовнішньому положенні, пальмітинова кислота - у внутрішньому. Харчова цінність тригліцеридів коров`ячого молока виражається коефіцієнтом засвоєння нижче ніж у жіночого. Коефіцієнт засвоєння жиру жіночого молока на першому тижні життя дитини складає 90%, а коров`ячого - 60%. В подальшому коефіцієнт засвоєння жиру молока підвищується, але різниця зберігається: жіноче молоко - 95%, коров`яче молоко - 80 - 85%.
Відрізняється також і вуглеводний склад. В жіночому молоці містятся переважно дисахариди (лактоза), які володіють у двічі більшою енергетичною цінністю, але такою ж осмомолярністю як і моносахариди.
Вуглеводи коров`ячого молока представлені в основному альфа-лактозою, їх кількість у півтора раза нижча ніж у жіночому молоці. Достатній вміст бета-лактази, олігоаміноцукрів забезпечує біфідогенну активність жіночого молока, практично відсутню у коров`ячому молоці. Дисбактеріоз, що розвивається привигодовуванні коров`ячим молоком, призводить до порушення синтезу вітамінів групи В, імуноглобулінів.
Коров`яче молоко і жіноче молоко мають різний мінеральний склад.
Кількість мінеральних солей в жіночому молоці менша ніж у коров`ячому. Це має суттєве значення так як дозволяє запобігати затримці осмотично активних іонів в організмі дитини перших п`яти місяців життя при низькій екскреторній функції нирок. Також рахується, що раннє перенавантаження натрієм сприяє виникненню у більш старшому віці гіпертонії. Жіноче молоко у порівнянні із коров`ячим містить набагато більше заліза, цинку, міді, однак повністю потребу дитини в цих елементах не забезпечує.
Коров`яче молоко містить надмір кальцію, фосфору, калію, натрію.
Протипокази для природнього вигодовування:
У матері
" Наявність таких важких захворювань як туберкульоз, тяжка форма анемії, захворювання нирок , що супроводжуються нирковою недостатністю, пороки серця, злоякісні пухлини, гострі психічні захворювання, сифіліс (якщо зараження відбулося на 6-7 місяці вагітності)
" Початок іншої вагітності
У дитини
" Порушення мозкового кровообігу
" Гемолітична хвороба новонароджених, що виникла у наслідок антигенної несумісності еритроцитів по резус-фактору або системі АВ0(в перші 7-10 днів життя)
" Глибока недоношеність.
" Дістресс-синдром
Штучне вигодовування - цетакий вид вигодовування, коли дитина на першому році життя получає тільки штучні суміші і не получає жіночого молока.
Правила проведення штучного і змішаного вигодовуання:
" Періодично проводити розрахунок необхідної кількості їжї, виходячи із середніх потреб у білках, жирах, вуглеводах і калоріях на масу тіла При цьому добова кількість їжі по об`єму не повинна перевищувати один літр.
" Слідкувати щоб співвідношення між білками, жирами і вуглеводами складало 1:1.5:4, а кількість калорій на 5% більше ніж при природньому вигодовуванні.
" Дитина повинна отримувати тільки одну суміш
" Не можна часто міняти суміші, заміна суміші допустима при поганому набиранні маси протягом двох тижнів.
" Всі прикорми вводити на 2-3 тижні раніше.
" Суміші завжди давати стерильними і підігрітими до 35-40` С
" Плящечку тримати так, щоб соска була заповнена молоком.
" Отвір у сосці повинен бути невеликих розмірів.
Правила введення прикормів і корекції
" Починати вводити тільки здоровим дітям
" Суворо дотримуватись методів тренування або щадіння:
Об`єм нових страв нарощують поступово і кожен день і доводять до необхідного об`єму на протязі 10-14 днів.
" Наступний прикорм (або корективні додатки) вводять коли дитина звикла до попереднього.
" Прикорм дають перед молочною їжею в одне і те ж годування до повної адаптації і витіснення

 
 

Цікаве

Загрузка...