WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікувально-охоронний режим - Реферат

Лікувально-охоронний режим - Реферат


Реферат на тему:
Лікувально-охоронний режим
План.
I. Основна частина...........................................стор 2
II. Висновок........................................................стор 9
III. Практична частина........................................стор 10
IV. Список використаної літератури..................стор 11
I.Основна частина.
Лікувально-охоронний режим - це система лікувальних та профілак-тичних заходів, які усувають або обмежують несприятливий вплив подраз-ників, що можуть зустрітися в умовах лікарні, оберігають психіку хворого, позитивно впливають на весь організм і сприяють швидкому одужанню.
Хвороба порушує нормальну взаємодію людини і середовища, що її оточує. У міцному загартованому організмі хвороба розвивається рідше, а якщо й виникає, то перебіг її легший і швидше настає одужання. Хворобли-вий процес охоплює один який-небудь орган людини, але оскільки в органі-змі всі органи тісно пов'язані між собою, то порушення життєдіяльності од-ного з них негативно позначається на організмі в цілому. З цього положення випливає важливий висновок: для того, щоб хворий одужав, необхідно впливати на весь його організм, особливо на центральну нервову систему, яка регулює всі взаємозв'язані життєві процеси в організмі.
Основою лікувально-охоронного режиму є суворе дотримання розпо-рядку дня, який забезпечує фізичний і психічний спокій хворого який наве-дено в таблиці.
Таблиця. Розпорядок дня хворих і обов'язки медичної сестри
Години Розпорядок дня
хворих Обов'язки медичної сестри
7.00 Підйом Вмикає світло в палатах
7.05-7.30 Термометрія Роздає термометри, стежить за правильністю вимірювання температури тіла, робить записи в температурних листках
7.30-8.00 Ранковий туалет хворих Допомагає важкохворим провести гігієнічні процедури (до-гляд за шкірою, порож-ниною рота, носа, вухами, волос-сям, природними складками); відправляє біологічний ма-теріал (сечу, кал, харкотиння) в лабораторію
8.00-8.30 Приймання ліків Роздає призначені хворим ліки і стежить за їх прийман-ням
8.30-9.00 Сніданок Допомагає буфетниці роздавати їжу, годує важкохворих
9.00-10.00 Лікарський обхід Бере участь в обході, записує призначення лікаря
10.00-13.00 Виконання при-значень Готує хворих до обстежень, супроводжує їх у діагностичні кабінети, доглядає за важкохворими, виконує всі лікарські призначення (ін'єкції, компреси, зондування тощо)
13.00-13.30 Приймання
ліків Роздає призначені хворим ліки і стежить за їх прийман-ням
13.30-14.30 Обід Допомагає роздавати їжу, годує важкохворих
14.30-16.30 Післяобідній від-починок Стежить за порядком у відділенні, за станом важкохворих
16.30-17.00 Термометрія Роздає термометри, стежить за правильністю термометрії, записує результати у температурні листки
17.00-19.00 Відвідування хво-рих
родичами Стежить за порядком у відділенні, контролює вміст пере-дач з продуктами
Необхідно вимагати від хворих дотримання розпорядку дня у відділенні і самим його не порушувати, вчасно вимикати телевізор, не будити хворих раніше встановленого часу (за винятком випадків, коли це необхідно для досліджень). Зміна персоналу, прибирання палат, термометрія мають про-водитися після 7 год. ранку.
Сприятливо впливає на психіку хворого добрий санітарний стан у відділенні, затишна обстановка в палатах, коридорах (зручні меблі, чиста білизна, кімнатні рослини).
Турбуючись про чистоту палат і хворих, медичні сестри повинні самі бути охайними, чисто та акуратно одягненими і виконувати всі вимоги осо-бистої гігієни, не зловживати косметикою, носити чисті халат і шапочку. Волосся на голові має бути сховане під білою шапочкою або косинкою. Ру-ки необхідно мити щіткою з милом, нігті коротко стригти. Медичним сест-рам не слід носити персні на пальцях, оскільки під ними скупчуються чис-ленні мікроорганізми, в тому числі й патогенні. Взуття має бути м'яким, щоб не створювати шуму і стуку при ходьбі. Особа, яка доглядає хворого повинна бути завжди підтягнутою, спокійною, стриманою, терплячою і в той же час вимогливою до виконання всіх призначень лікаря.
Являючись взірцем чистоти та охайності, медична сестра не повинна бути гидливою і відмовлятися від маніпуляцій, що пов'язані з неприємними від-чуттями.
Важливо запобігати негативним емоціям, що виникають через вигляд предметів лікарняного догляду (брудні бинти, невимите судно, шприци то-що). Доглядаючи за важкохворим під час фізіологічних відправлень, його слід відгородити ширмою.
Медична сестра повинна сприяти зменшенню негативного впливу шумів на психічний стан хворого. Тиха спокійна розмова медичного персоналу між собою та з хворими, дотримання основних принципів медичної етики та де-онтології поліпшують настрій хворого, допомагають йому швидше одужати.
Слід пам'ятати, що тривога хворого за своє життя, зміна життєвої си-туації, відчуття залежності від навколишніх, необхідність відмови від попе-редніх звичок справляють травмуючий вплив на його, психіку. Тому не вар-то надмірно драматизувати ситуацію, виявляти надмірне піклування про хворого. .Треба створити навколо хворого сприятливий емоційний клімат з оптимістичним настроєм. Дуже важливо пробудити волю хворого до оду-жання і бажання брати активну участь у процесі відновлення свого здоров'я. В той же час не слід створювати фальшивих, необгрунтованих ілюзій і рай-дужних перспектив, якщо мова йде про невиліковне захворювання. Треба оберігати хворого від частих, тривалих і втомлюючих відвідин родичів, знайомих і товаришів по роботі. Відвідувачі нерідко своєю поведінкою по-рушують встановлений для хворого лікувальний режим. Часто невміло ви-словлюючи свої співчуття чи наводячи приклади тяжких наслідків при по-дібних захворюваннях, вони вселяють у хворих неспокій і хвилювання.
Особи, які доглядають хворих, повинні забезпечити їм душевний спокій. Хворих треба оберігати від різних звісток, які можуть схвилювати, виклика-ти збудження або пригнічення нервової системи. Всіма доступними засоба-ми слід підтримувати у хворих бадьорий настрій, відволікати їх від думок про захворювання.
Для відпочинку хворих у лікарні обладнують окрему кімнату або час-тину коридора, де розміщують крісла, журнальний столик з журналами, га-зетами, стенди, телевізор. .Тут ходячі хворі можуть зустрічатися з відвіду-вачами. У вільний час хворі можуть читати, плести, вишивати. У теплу пору року з дозволу лікаря хворі можуть деякий час проводити на свіжому повіт-рі. Для цього територія лікарні має бути впорядкованою та озелененою.
Природною потребою

 
 

Цікаве

Загрузка...